Reklama

W przypadku, gdy deklaracji w szkole złożono mało, szczepienia chętnych uczniów, nauczycieli i członków rodzin uczniów będą miały miejsce na terenie populacyjnego punktu szczepień, z którym szkoła nawiąże współpracę. Placówki edukacyjne będą organizować wyjścia uczniów do takiego punktu, a w przypadku dużego oddalenia punktu od szkoły – transport do niego. Uczniowie, którzy mają orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego, będą mogli zostać zaszczepieni w swoim miejscu zamieszkania – dojedzie do nich mobilny punkt szczepień.

Reklama

Do tej pory rodzice złożyli w szkołach 48 303 deklaracje potwierdzające chęć zaszczepienia dziecka powyżej 12. roku życia na COVID. Ze szkolnego programu szczepienia skorzysta też 1490 nauczycieli i 3380 członków rodzin uczniów.

Akcja informacyjna w szkołach

Aby zwiększyć liczbę rodziców, którzy złożą w szkołach deklarację potwierdzającą chęć zaszczepienia dziecka, jeszcze w końcówce wakacji szkoły dostały materiały informacyjne i szablony deklaracji oraz kwestionariusze kwalifikacyjne do szczepień. W pierwszych 2 tygodniach nowego roku szkolnego 2021/2022 niektóre placówki edukacyjne organizowały spotkania informacyjne z rodzicami, a dla uczniów przeprowadzały zajęcia o tematyce zdrowotnej.

W Polsce w ok. 22 tys. szkół uczy się ok. 4 mln 650 tys. uczniów. Jak dotąd w poszczególnych grupach wiekowych wyszczepienie ich na COVID wyglądało następująco:

  • 12 lat – 21,97 proc.
  • 13 lat – 27,07 proc.
  • 14 lat – 31,54 proc.
  • 15 lat –35,18 proc.
  • 16 lat – 40,2 proc.
  • 17 lat – 43,14 proc.
  • 18 lat – 46,47 proc.

Dzięki szkolnemu programowi szczepień na COVID zaszczepionych zostanie niecałe 2 proc. uczniów w wieku powyżej 12 lat. To ciągle za mało, żeby osiągnąć taki poziom wyszczepienia, aby mieć pewność, że nie wróci nauka zdalna.

Sprawdź także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama