Karla Akuhata z Nowej Zelandii zdecydowała się podzielić swoją historią, choć, jak sama przyznała, liczyła się z tym, że nie wszyscy jej uwierzą. W ostatnim czasie kobieta czuła się wzdęta, miała mało energii, przytyła także kilka kilogramów. Okazało się, że przyczyną tych dolegliwości była ciąża, o której 41-latka nie miała pojęcia.

Reklama

Niespodziewany poród

„Nie czułam się zbyt dobrze i narzekałam na uczucie wzdęcia, dyskomfort” – tłumaczyła w rozmowie z lokalnymi mediami. Któregoś poranka zaczęła odczuwać bolesne skurcze. Kilka dni wcześniej źle się czuła i cały weekend spędziła w łóżku. Wtedy zrozumiała, że dzieje się z nią coś dziwnego.

„O 4 nad ranem wstałam, bo było mi bardzo niewygodnie. Zauważyłam trochę krwi, ale pomyślałam, że nadchodzi mój okres” – powiedziała 41-latka. Wzięła prysznic, jednak ból się nasilił.

„Owinęłam się ręcznikiem i wróciłam do sypialni. Musiałam uklęknąć, żeby poradzić sobie z bólem” – dodała. W pewnym momencie przyłożyła rękę do swojego krocza i poczuła główkę dziecka. W domu było kilka osób, jednak nikt jej nie słyszał.

Po około 15 minutach urodziła chłopca – we własnej sypialni, na podłodze. Była kompletnie zszokowana. Zadzwoniła do swojej mamy, która kończyła nocną zmianę w miejscowym szpitalu. Powiedziała jej, że właśnie urodziła dziecko, a ta natychmiast wezwała karetkę. Ratownicy medyczni zabrali świeżo upieczoną mamę i dziecko do szpitala na badania kontrolne. Okazało się, że oboje są zdrowi. Cała rodzina maluszka była szalenie zaskoczona jego narodzinami, jednak wszyscy byli też bardzo szczęśliwi.

Zobacz także

„Cudowne dziecko”

Najdziwniejszy w tej całej sytuacji był fakt, że Karla Akuhata zawsze miała problemy z zajściem w ciążę – zdiagnozowano u niej zespół policystycznych jajników, który może utrudniać poczęcie. Od czasu, gdy 15 lat temu urodziła pierwszego syna, bezskutecznie walczyła, by zajść w kolejną ciążę.

Kobieta powiedziała także, że większość ludzi nie może uwierzyć, że była w ciąży, ponieważ wcale nie było tego po niej widać. Zdradziła także, że maluszek przez nią i jej rodzinę często nazywany jest „cudownym dzieckiem”

Źródło: essentialbaby.com.au

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama