Tylko sobie wyobraźcie... długie, piaszczyste plaże, ciepła woda w morzu, skaliste zatoki i klify, a do tego hotele i kurorty z bazą all inclusive i atrakcjami dla dzieci. Choć brzmi to jak bajka, taki urlop wcale nie musi wiązać z wysokimi kosztami. Jeśli dodamy do tego małe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, mamy wakacje idealne. Gdzie na takie pojedziemy?

Reklama

Wakacje nie muszą kosztować majątku

Jak podaje Wirtualna Polska, najtańszy kraj na wczasy all inclusive (który nie ma sobie równych) to Bułgaria. Tydzień wraz z przelotem w czerwcu w opcji last minute kosztuje niewiele ponad 1000 zł. W cenie noclegi w dobrze ocenianych hotelach. Są rodzinne resorty z basenami, saunami i atrakcjami dla dzieci i mniejsze obiekty, dla tych którzy cenią sobie ciszę.

W lipcu i w sierpniu najtańsze oferty z wylotem z niemal wszystkich lotnisk w Polsce kosztują od 1500 do 1600 zł. Para może spędzić wakacje w Bułgarii już za 3 tys., zł, a rodzina 2+2 za mniej niż 5 tys. zł. Czasem takie wakacje kosztują nawet mniej niż urlop nad Bałtykiem!

Zaszczepieni nie muszą robić dodatkowych testów

W Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli znudzi was plażowanie, warto odkryć okoliczne miasteczka i zabytki. A tych nie brakuje. Wystarczy wymienić, chociażby Nesebyr, który został wpisany na listę UNESCO. To jedno z najbardziej malowniczych miasteczek nad Morzem Czarnym i jedno z najstarszych w Europie.

Warto też pamiętać, że Bułgaria to nie tylko morze, ale też wspaniałe góry. Jeśli będziecie w południowo-zachodniej części kraju, warto wybrać się do miejscowości Melnik, która z każdej strony otoczona jest przez skały z piaskowca o nietypowych kształtach. Bełogradczik to z kolei miasteczko na północnym zachodzie Bułgarii. Słynie z unikatowych skał, które tworzą jedno z najpiękniejszych skalnych miast na świecie.

Zobacz także

Co ważne, od 1 maja 2021 roku osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 i ozdrowieńcy mogą wjechać do Bułgarii bez konieczności wykonywania badania na obecność koronawirusa. Pozostali podróżni muszą mieć negatywny wynik tańszego i szybszego testu antygenowego.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama