Chociaż Dzień Kobiet był najhuczniej obchodzony w czasach PRL, tradycja wręczania paniom kwiatów i składania życzeń w dalszym ciągu jest żywa. W tym roku do życzeń postanowili dołączyć się także duchowni z Krakowa…

Reklama

Życzenia z okazji Dnia Kobiet od krakowskich księży

Wśród ogłoszeń, które pojawiły się w parafii Kościoła Rektoralnego Matki Bożej Wspomożenia Wiernych pojawiły się szczególne życzenia z okazji 8 marca:

„Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze modlitwy i życzenia w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności” – zdjęcie z ogłoszeniem zostało opublikowane przez fanpage Feminizm dla Opornych.

Chociaż internauci poddawali w wątpliwość autentyczność tego ogłoszenia, na stronie parafii podane zostały te same wiadomości, co na kartce – chociaż informacja o życzeniach z okazji Dnia Kobiet została skrócona.

Zobacz także

Opublikowany przez Feminizm dla opornych Niedziela, 7 marca 2021

Salezjanie przepraszają za „życzenia”

Już 7 marca na fanpage'u organizacji non-profit Salezjanie Inspektoria Krakowskie zostały opublikowane przeprosiny. Autorem niefortunnych życzeń z okazji Dnia Kobiet okazał się ksiądz Jacek Ryłko.

„W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi" - czytamy w oświadczeniu.

W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej...
Opublikowany przez Salezjanie Inspektoria Krakowska Poniedziałek, 8 marca 2021

Źródło: Radio Zet

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama