Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla Naszych Dzieci” od 2 lat skutecznie działa na rzecz zmiany w polskim prawie dotyczącym alimentów i postrzegania społecznego tego problemu. Stowarzyszenie jest członkiem Zespołu ds Alimentów przy RPO i RPD. Jedna z członkiń psycholożka mgr Justyna Żukowska-Gołębiewska przygotowała ankietę na temat profilu psychologicznego alimenciarza. Badanie ma na celu sprawdzić, czym się kierują ojcowie dzieci nie płacąc zasądzonych alimentów. Ankieta jest też przygotowaniem do szerszej kampanii społecznej na ten temat.

Reklama

Nie siedź z założonymi rękami – działaj!

Jeśli jesteś samodzielnym rodzicem i masz podobne problemy dotyczące egzekucji alimentów weź koniecznie udział w badaniu – kliknij ANKIETA PROFIL PSYCHOLOGICZNY ALIMENCIARZA >>>

O Stowarzyszeniu Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla Naszych Dzieci”

Głównym celem grupy rodziców ze Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla Naszych Dzieci” jest wprowadzenie zmian w ustawodawstwie polskim, które poprawią sytuację dzieci wychowywanych przez jednego rodzica. Rodzice ze Stowarzyszenia to osoby, które czują się zrzucone na margines prawa i w wielu przypadkach ich dochód jest za wysoki, by uzyskać świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego, a za niski, by godnie żyć.

Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Jak czytamy na stronie dlanaszychdzieci.com:

Zobacz także

„Rodzice zobowiązani do łożenia na swoje dzieci, uchylają się od swoich obowiązków, ukrywają swoje dochody, lawirują miedzy przepisami i śmieją się nam i naszym dzieciom prosto w twarz. Pozostawieni jesteśmy sami sobie, ukarani za to że pracujemy, wychowujemy dzieci i próbujemy zacząć normalne życie po koszmarze jakim często był poprzedni związek. Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie chodzi nam o to, aby Państwo płaciło nam alimenty.

Chcemy, aby Państwo stanęło w obronie nas i naszych dzieci. Żeby skutecznie zmobilizowało dłużnika alimentacyjnego! Chcemy, aby władze przyjrzały się kwestii rodziców samotnie wychowujących dzieci, którzy często zmuszeni są do działań poniżej godności człowieka, którzy swoim dzieciom muszą odmawiać dostępu do dodatkowych zajęć edukacyjnych, odpoczynku wakacyjnego czy rozrywek z których korzystają ich rówieśnicy.

Szukamy ludzi, którzy też mają podobne problemy i chcą to zmienić. Chcą to zmienić - nie siedzieć i narzekać!”

Jeśli te hasła i apel Stowarzyszenia trafiają do ciebie – możesz też pomóc biorąc udział w ankiecie - kliknij ANKIETA PROFIL PSYCHOLOGICZNY ALIMENCIARZA >>>

Źródło: Materiały prasowe Stowarzyszenia Poprawy Spraw Aliemntacyjnych "Dla Naszych Dzieci", dlanaszychdzieci.com

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama