Na profilu Baby Rabies na Facebooku pojawiło się zdjęcie, które poruszyło setki tysięcy mam na całym świecie. Wystarczy na nie spojrzeć i przeczytać historię, która się za nim kryje – niejedna z was doskonale zna uczucia towarzyszące jego bohaterce.

Reklama

"Moja godność dawno odeszła"

"Nigdy nie zapomnę twarzy pielęgniarek, które prowadziły mnie do łazienki po narodzinach każdego dziecka. W tym momencie byłam tak bezbronna, zmęczona, przerażona, roztrzęsiona. Mój nabrzmiały brzuch zwiotczał, moja godność dawno odeszła. Traktowały mnie z uprzejmością i szacunkiem" – napisała bohaterka zdjęcia. Chociaż tak ją nazywam, dla niej prawdziwymi bohaterkami są pielęgniarki i położne, które towarzyszą rodzącym. Ich spokój, poczucie humoru i troska są wszystkim, czego młode mamy potrzebują po porodzie. "Dla mnie, to były chwile upodmiotowienia i potwierdzenia, że potrzebuję pomocy całej wioski, nawet podczas tych kilku minut w łazience, w toalecie, gdzie miła pielęgniarka pokazuje mi, jak włożyć podkłady poporodowe do majtek z siateczki" – dodała.

Zobacz zdjęcie udostępnione na Facebooku:

Zdjęcie udostępniono ponad 65 tys. razy, pojawiło się pod nim kilka tysięcy komentarzy. Choć wiele mam potwierdziło, że pomoc pielęgniarek po porodzie była nieoceniona, pojawiły się również głosy kobiet, które po wyczerpującym porodzie albo cesarskim cięciu, nie zawsze planowanym, zostały pozostawione całkowicie same, bez opieki i wsparcia... Jak było u was? Opiszcie swoje doświadczenia w komentarzach!

Zobacz także

Zobacz także: Pokazanie tego zdjęcia światu wymagało ogromnej odwagi!

Reklama

Źródło: Facebook

Reklama
Reklama
Reklama