W mamotoja.pl staramy się walczyć ze społeczną obojętnością wobec kobiet w ciąży. Dlatego regularnie piszemy o przypadkach ich złego traktowania w miejscach publicznych.Ta historia wydarzyła się w upalny dzień w komunikacji miejskiej. Jeżeli jesteś świadkiem podobnej sytuacji, reaguj i nie przechodź obojętnie wobec tego, co widzisz!

Reklama

Kto pomoże ciężarnej?

Upalny dzień w Warszawie, zatłoczony tramwaj linii 24 jadący z Pragi na Bemowo. Na jednym z przystanków wsiada do niego młoda kobieta w zaawansowanej ciąży. Nikt nie ustępuje jej miejsca, chociaż na krzesłach siedzą młodzi ludzie, którzy z pewnością bez problemu postaliby kilka przystanków dalszej drogi. Nie, jednak ktoś wstaje, aby zrobić miejsce dla ciężarnej. To starszy pan.

- Jadąc tramwajem nr 24 w stronę Bemowa, zauważyłam u wszystkich młodych pasażerów brak jakiegokolwiek wychowania. Jestem osobą w zaawansowanej ciąży i gdy weszłam do tramwaju jedyną osobą, która ustąpiła mi miejsca, był starszy pan – relacjonuje internautka.

"Nie jesteście pępkami świata"

Ale to nie koniec historii, bo na kolejnym przystanku do tramwaju wsiadło starsze państwo. Zero reakcji. - Niestety nikt im nie ustąpił miejsca. Na kolejnych przystankach było to samo. W krótkim czasie prawie 80 procent osób, które stały w tramwaju były starsze, a 100 procent siedzących w wieku 16-30 lat - opisała przyszła mama.

W tej sytuacji, mimo zaawansowanej ciąży, to właśnie ona wstała i zwolniła miejsce starszej kobieciety. - Nie mogłam patrzeć, jak się męczy. Apeluję do wszystkich, którzy to czytają, zacznijcie się rozglądać, nie jesteście pępkami świata i Wy też będziecie starszymi osobami" – zwraca się do nas wszystkich kobieta.

Zobacz także

No właśnie, przestańmy być tak bardzo skupieni tylko na sobie i rozejrzyjmy się dookoła, czy nie stoi obok nas ktoś potrzebujący pomocy. Ustąpienie miejsca to przecież żaden heroiczny czyn, tylko najprostsza uprzejmość, dowód dobrego wychowania i szacunku. Pamiętajmy też, że to nie tylko grzeczność, ale i wyraz troski o zdrowie przyszłej mamy lub starszej osoby. Tylko tyle i aż tyle! Sytuacja, że ciężarna ustępuje miejsca starszej osobie, podczas gdy dookoła siedzą młodzi ludzie, wydaje się wręcz nierealna. Niestety tak się dzieje. Nie dopuszczajmy do tego!

Źródło: warszawawpigulce.pl

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama