Organizowane od ośmiu lat Wirtualne Warsztaty „Mamo, To Ja” to przestrzeń, w której kobiety w ciąży oraz mamy małych dzieci wspólnie z partnerami mogą posłuchać wykładów najlepszych ekspertów. Rozwiewają oni wątpliwości w ważnych, rodzicielskich kwestiach i pomagają pewniej poczuć się w roli opiekunów maluszka.
Zakończona właśnie jesienna edycja warsztatów – podobnie jak ubiegła – została w całości przeniesiona do sieci. Dzięki temu dostęp do wszystkich treści nie tylko był nieograniczony, ale możliwy do odtworzenia w najbardziej dogodnym momencie. Ta forma sprawiła, że mogliśmy spotkać się z przyszłymi i świeżo upieczonymi rodzicami (i nie tylko) jeszcze liczniej! Warsztaty online to także jeszcze inna korzyść, a mianowicie możliwość wielokrotnego powrotu do interesujących treści, co pozwala utrwalić wiadomości bądź znaleźć odpowiedź na pytanie w konkretnej sytuacji.

Reklama

Dwa panele dla rodziców

Aby każda użytkowniczka znalazła dedykowane jej informacje, platformę Wirtualnych Warsztatów „Mamo, To Ja” podzielono na dwie sekcje – Będę Mamą i Jestem Mamą. Panele różniły się między sobą zawartością merytoryczną.

Adobe Stock

Panel Będę Mamą skierowany był do kobiet w ciąży i zawierał głównie tematy związane ze zdrowiem przyszłej mamy i rozwojem maluszka w brzuchu. Można było dowiedzieć się, jak często ciężarna kobieta powinna odwiedzać lekarza, jak najlepiej ułożyć jej dietę i co robić, by stymulować rozwój dziecka jeszcze w brzuchu.
Druga sekcja – Jestem Mamą – obfitowała w treści kierowane do tych rodziców, którzy już przywitali na świecie swoje pociechy. Materiały dotyczyły głównie zdrowia, żywienia oraz rozwoju i pielęgnacji maluszka. Czym jest BLW, jak dbać o skórę noworodka i niemowlęcia, co powinno się znaleźć w domowej apteczce po przyjściu dziecka na świat i wreszcie jakie są milowe kroki w rozwoju malucha w pierwszym roku jego życia.
Były to zarówno materiały wideo, jak i treści redakcyjne.

Adobe Stock

Karta szczepień

Podstawą wsparcia organizmu dziecka w budowaniu odporności są szczepienia obowiązkowe. Uzupełniać i zapewniać szerszą ochronę mają z kolei te zalecane, nie uwzględnione w programie szczepień obowiązkowych. To temat mogący spędzać sen z powiek rodziców, niejednokrotnie gdy maluch jest jeszcze w brzuchu u mamy. Rodzice zastanawiają się, analizują, dopytują…
Dlatego w obu sekcjach znalazł się (z możliwością wydruku) skonsultowany z pediatrą, dr Anetą Górską-Kot, kalendarz szczepień obowiązkowych i zalecanych.

Dodatkowe atrakcje

Na rodziców czekały także niezwykłe konkursy z wyjątkowymi nagrodami. Były to między innymi laktatory elektryczne i zestawy silikonowych muszli od firmy Philips Avent, zestawy od Pampers Active Baby oraz upominki od La Millou.

Zobacz także

Podsumowanie jesiennej edycji

Jak zwykle dużo działo się również w naszych social mediach. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że był to niezwykły, pełen emocji czas.
Teraz czas na odrobinę oddechu, ale… treści nie znikają z naszej strony. Dlatego, jeśli będziecie chcieli do nich wracać, znajdziecie je >>> TUTAJ.
Niedługo zaczniemy planowanie kolejnej edycji warsztatów z ciekawymi tematami i najlepszymi ekspertami zajmującymi się rodzicielstwem, mamą i dzieckiem.

Reklama

Do zobaczenia!

materiały prasowe

Reklama
Reklama
Reklama