Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Okładka książki „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”
Jan Leśniak
Czas wolny

„O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”

...czyli książka projektanta, krawca i nauczyciela kroju i szycia, Jana Leśniaka, która pozwoli prosto, kreatywnie i miło zacząć przygodę z szyciem.

Urlop macierzyński, czy też ogólnie, pobyt (nie nazywamy tego siedzeniem!) z dzieckiem w domu, to czas wielu odkryć. Dziecko intensywnie uczy się łapać nas za palec, włosy i kolczyki, siadać, a potem wstawać i chodzić, klaskać, robić papa, czy może nawet (ty szczęściaro!) przesypiać całe noce.
Młoda matka w tym czasie uczy się o etapach rozwoju człowieka, przy okazji dowiadując się wiele o sobie, np. ile jest w stanie wytrzymać bez snu/kąpieli w wannie/ciepłej kawy. 

Okazuje się także, że nie tylko niemowlęta i ich młode matki często się budzą. Budzą się w nich również różne talenty, niekiedy uśpione aż od czasów szkolnych zajęć praktyczno-technicznych. Można więc znów sięgnąć po wypalarkę i ozdobić nią kawałek deseczki. Można też przypomnieć sobie, albo wreszcie nauczyć się – jak szyć!
Młodej matce rzuca się bowiem szybko w oczy, że chociaż w sklepach pełno jest pięknych materiałów, z niewyjaśnionych powodów nie ma tam aż tylu równie pięknych GOTOWYCH zasłonek, pościeli, czy ubranek dla dzieci, nie mówiąc już o dresach dla ich matek. Od dostrzeżenia tego paradoksu prosta droga do samodzielnych prób uszycia czegoś pięknego (zwłaszcza, że cichy szum maszyny na wiele dzieci wpływa usypiająco).

Co zrobić, żeby się faktycznie nauczyć, nie zniechęcić i zupełnie przy okazji stworzyć coś fajnego?
Polecamy zacząć od książki Jana Leśniaka „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”.  
Książka jest pięknie wydana, przyjazna i przejrzysta. Znajdziesz w niej:

rozkładówka ze środka książki „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”
Jan Leśniak, Kamila Markiewicz-Lubańska


listę niezbędnych narzędzi, w które warto się zaopatrzyć zaczynając przygodę z szyciem
podstawowe informacje o materiałach
rady przydatne przy wyborze maszyny do szycia
• i wreszcie: 14 zadań, które krok po kroku pozwolą Ci rozwinąć krawieckie umiejętności.

Zaczynamy od uszycia torby, czyli podstawowego wyposażenia każdej matki, bo życie szybko uczy nas, że ta rzecz, której NIE ZABRAŁYŚMY na krótki spacer (zapasowy smoczek? zmiana skarpetek? banan?), okazuje się właśnie być tą niezbędną, bez której nasz krótki spacer staje się jeszcze krótszy.
Zachęcone sukcesem z torbą, możemy śmiało brać się za kolejne zadania, kończąc edukację na skomplikowanej bluzie z kieszeniami i kapturem.

Po drodze poznajemy ogólne zasady kroju i szycia, dzięki którym będziemy w przyszłości w stanie same wykroić, uszyć, ozdobić haftem, aplikacją, kolorowym napisem, czy przefarbować, co tylko będziemy chciały.
rozkładówka ze środka książki „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”
Jan Leśniak, Kamila Markiewicz-Lubańska


A że nie samą wiedzą „ile-materiału-potrzeba-na-bluzkę-typu-nietoperz” człowiek żyje, w tle toczy się podnosząca na duchu opowieść o tym, jak (niepożądane i nieplanowane) losowe wydarzenia zmobilizowały Jana Leśniaka, projektanta, do nowych zadań, i nauczyły dzielenia się wiedzą i pasją z innymi. Czego skutkiem jest między innymi ta książka :)

Życzymy prostych ściegów!

Dla tych mam, szycie dla dzieci (i siebie!) stało się nową pasją i sposobem na życie:
Uszyj mi mamo
Instamom

Więcej źródeł inspiracji znajdziesz tu:
Pracownia Jan Leśniak
Maszyny Brother – tutoriale
Polki.pl/szycie

Dane wydawnicze:  
Tytuł: „O szyciu prosto, kreatywnie i modnie”
Autor: Jan Leśniak
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 287
ISBN: 978-83-8053-171-0
Cena: 59,90 (twarda okładka)
Rok wydania: 2016

Jak zrobić pompon z włóczki do czapki [WIDEO]

jak przygotować się do ciąży, dni płodne i niepłodne, starania o dziecko, płodność, owulacja, seks
Fotolia
Starania o dziecko
5 scen z życia starających się o dziecko
Kiedy próbujesz zajść w ciążę, obliczasz dni płodne, wyznaczasz datę owulacji, wszystko wokół zaczyna mieć związek z twoją płodnością. Inaczej postrzegasz świat. Inaczej reagujesz na różne sytuacje. Oto kilka historii i przemyśleń osób starających się o dziecko.

1. Rady ginekologa Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa, pytam, jak przygotować się do ciąży, jakie badania zrobić przed ciążą ? Lekarz wysyła mnie najpierw do przebieralni, potem „przebija” wziernikiem i nieprzyjemnie manewruje nim w pochwie. Przebąkuje coś o szczepieniach, ale nawet nie kończy tematu. Mówi, żebym sobie doczytała w internecie, bo już czeka kolejna pacjentka. Za to w trakcie całej wizyty ponad 20 razy powtarza, że trzeba wyluzować. Wy-lu-zo-wać! Po lekarzu spodziewałam się czegoś więcej... Ania, 30 lat 2. Badanie nasienia Siedzimy z mężem w klinice leczenia niepłodności. Przyszliśmy na badanie nasienia . Jesteśmy lekko skrępowani, spięci. Mąż żartuje, że pierwszy raz będziemy uprawiać seks w miejscu publicznym. Ja na to, że jeszcze nigdy nie płaciliśmy za pokój w hotelu tak dużo (badanie nasienia kosztuje 180 zł). Pani wysyła nas do pokoju numer 2. Mężowi wręcza torebkę z napisem Jan Niezbędny. Wybuchamy śmiechem, liczyliśmy na to, że poradzimy sobie bez Jana ;-) Zuza, 32 lata 3. Wszyscy wiedzą, że obliczam dni płodne Postanowiłam kupić testy owulacyjne, żeby lepiej obliczyć dni płodne , bo mam nieregularne cykle. Niby nie jestem wstydliwa, ale w aptece proszę o test owulacyjny nieco ściszonym głosem. – Jaki test? – pyta głośno farmaceutka, czym skutecznie przyciąga uwagę wszystkich zgromadzonych. – Owulacyjny – powtarzam przechylając się ku niej nad ladą. Farmaceutka zaczyna nerwowo grzebać w szufladach i wylicza głośno: – Krew utajona w kale? Narkotyki? Badanie pochwy? Helicobacter?  Okazuje się, że w morzu testów akurat tych owulacyjnych nie ma. Podejrzewana o wiele rozmaitych chorób, mijam pozostałe osoby w aptece i ich spojrzenia. Młoda dziewczyna przy drzwiach chwyta mnie lekko za rękę i podpowiada, że testy owulacyjne bez problemu dostanę w popularnej sieciówce z kosmetykami....

mama, dziecko, chłopiec, uśmiech
Wychowanie
Prezenty dla dziecka za 0 zł – pomysły na Dzień Dziecka 2017!
Oglądając telewizyjne reklamy, można dojść do wniosku, że nie da się sprawić dziecku przyjemności, nie wydając na to fortuny. Nieprawda! Najpiękniejsze prezenty mogą nie kosztować ani grosza!

Nie pamiętam już, jaki prezent dostałam na drugie, 2 czy 5 urodziny, pod choinkę albo z okazji Dnia Dziecka. Ale doskonale pamiętam swój zachwyt, gdy któregoś ranka obudziłam się i zobaczyłam na firance ogromne maki. Moja mama zrobiła je z bibuły (miała tylko czerwoną, więc tuszem kreślarskim malowała im na czarno środki i pręciki). Nie zapomnę także sernika, który upiekła specjalnie po to, bym mogła wyjeść z niego same rodzynki (uwielbiałam je, więc wsypała ich o wiele więcej  niż zwykle), jej wyszywanej „ludowej”  bluzki (podarowała mi ją, żebym poczuła się jak dorosła dama) i wielu innych cudownych prezentów tego rodzaju. Nie kosztowały wiele (albo były za darmo) ale dla mnie były najważniejsze. Mam nadzieję, że mój syn zapamięta Wielką Księgę Wynalazków Bartka (opatrzone komentarzem zdjęcia dziwacznych przedmiotów jego autorstwa), auto z pudła (światła domalował osobiście, a fotel kierowcy zrobiliśmy ze sterty książeczek) czy krowie łaty , które nakleiłam na nudnym białym regale (wycięłam je z folii samoprzylepnej).A nawet jeśli nie zapamięta, ja na pewno będę pamiętać, jaką frajdę sprawiły mu te groszowe prezenty.   Jak można sprawić dziecku radość, nie wydając na to ani grosza? Oto propozycje (moje i zaprzyjaźnionych mam) – dla starszaków, maluszków, a także dla tych całkiem malutkich brzdąców. To nie musi być koniecznie prezent , ale po prostu fajny  dodatek do prezentu. 1. Dzień bez „Nie teraz”, „Poczekaj…” Najcenniejszym prezentem, jaki możemy dać dzieciom, jest nasz czas i uwaga. Na co dzień mało kto zajmuje się malcem tak, jak on by chciał, bo trzeba zrobić pranie, ugotować, dokończyć raport, odebrać pilny telefon… Chcesz dać malcowi coś wyjątkowego? Weź wolny dzień, wyłącz telefon i odłóż na kiedy indziej wszystkie...

Haart.com.pl Hanna Kozłowska
mat. pras.
Czas wolny
Hania Kozłowska, autorka bloga z rękodziełami: Haart.com.pl
Pytanie, które Hania słyszy najczęściej, to: „Skąd masz na to czas?”. Tymczasem dla Hani brak czasu nie jest żadnym problemem – mimo ośmiogodzinnego dnia pracy, czteroletniego synka i drewnianego domku z 1945 r., który razem z mężem remontuje własnymi rękami. Jak ona w tym wszystkim jeszcze znajduje chwilę na bloga – i to jeszcze takiego bloga?! Sprawdźcie.

Jako, że sama mam dwie lewe ręce, uwielbiam blogi i Pinteresty, na których mogę oglądać, jak w prosty sposób z niczego powstaje piękne, pomysłowe coś. Właśnie takim blogiem jest blog Hani Kozłowskiej, Haart.com.pl: klimatyczne miejsce w internecie, z którego dowiecie się np. jak w salonie sprawdzą się stare skrzynki po winie, co można zrobić z plastikowych „tandetnych” butelek albo jak za pomocą ziemniaka ozdobić dziecięcą koszulkę. Ale przede wszystkim blog Hani podpowie wam, co możecie zrobić, by żyć wolniej i lepiej. Sama Hania, mama czteroletniego Szymona, odżegnuje się nie tylko od określenia: artystka („No coś ty! Nie pisz tak o mnie!”), lecz także od określenia blogerka , bo jak twierdzi, do prawdziwej blogerki jest jej jeszcze daleko (ciekawe, co ma na myśli???). Poszłyśmy na kawę i to było bardzo inspirujące dla mnie pół godziny. Siedziała naprzeciwko mnie inna pracująca mama, która nie tylko ani razu przy kawie nie zająknęła się o zmęczeniu, ale przeciwnie, ze świecącymi oczami opowiadała, jak wielką satysfakcję czuje, gdy uda jej się z każdej wolnej chwili wycisnąć tyle, ile jest to możliwe. Zadam Ci bardzo wyświechtane pytanie: jak się u ciebie z blogiem zaczęło? Wszystko się zaczęło jak u większości mam-blogerek – w ciąży. Byłam kilka lat po trzydziestce, moja ciąża nie była łatwa, nie mogłam pracować, więc całymi dniami siedziałam w domu i miałam strasznie dużo wolnego czasu. A dla mnie bezczynne siedzenie to męka, nie jestem w stanie wytrzymać bez ruchu przez godzinę na kanapie, cały czas muszę coś robić – i tak to już się układa, że zawsze robię pięć rzeczy na raz. Któregoś dnia zatem kupiłam klej do decoupage'u i jakoś to poszło. Pierwsza próba, kolejna. Po decoupage'u przyszła kolej na eksperymenty z innymi materiałami i metodami. Myślałam, że opowiesz o np....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta