Gry na baby shower, także te do druku, to fajny dodatek do uroczystego spotkania przed porodem. Wspólnie z przyszłą mamą (albo pod jej czujnym okiem) można szykować wyprawkę dla maluszka albo zgadywać kolor jego oczu oraz włosków. Gwarantujemy, że te gry dostarczą wam mnóstwa śmiechu i zabawnych niespodzianek!

Reklama

Gry na baby shower:

Gry na baby shower: ozdabiamy wyprawkę!

Potrzebne będą:

 • kilka sztuk pajacyków, śpioszków, body lub kaftaników (koniecznie gładkich, bez jakichkolwiek nadruków, najlepiej białych, ewentualnie w pastelowych kolorach. Uwaga! Lepiej wybrać ubranka na kilkumiesięczne niemowlę, ponieważ te w najmniejszym rozmiarze przyszła mama już zapewne kupiła).
 • nietoksyczne, bardzo dobrej jakości farby do tkanin, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).

Jak się bawić?
To pomysł nie tylko na twórczą i kreatywną zabawę na baby shower, ale także doskonały sposób, by wyprawka noworodka powiększyła się o wyjątkową, stworzoną specjalnie dla niego minikolekcję ubranek. W dodatku można dzięki temu obdarować dziecko i mamę naprawdę niebanalnymi prezentami. Wystarczy poprosić, by bohaterka spotkania i chętni goście, samodzielnie lub w grupkach, puścili wodze fantazji i przyozdobili przygotowane ciuszki. Do wyboru są dwie wersje zabawy. W pierwszej – dla mniej ambitnych lub niepewnych swych zdolności twórczych – można wykorzystać gotowe szablony. W drugiej, trudniejszej – stawiamy na niczym nieskrępowaną kreatywność. Efekt murowany!

Dobry pomysł: zamiast ubranek można kupić np. gładką, białą lub pastelową pościel dla dziecka (w wersji maxi razem z baldachimem i ochraniaczami do łóżeczka) i wspólnie ją przyozdobić rysunkami albo adresowanymi do dziecka sentencjami czy życzeniami.

Zobacz także

Gry na baby shower: malujemy zabawki!

Potrzebne będą:

 • proste, drewniane klocki,
 • bardzo dobrej jakości farby do drewna,
 • pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).

Jak się bawić?
Idea taka sama jak w poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że ozdabiamy nie ubranka, a klocki. Możemy malować dowolne motywy albo wypisać zabawne życzenia lub sentencje.

Gry na baby shower: jak będzie wyglądało?

Potrzebne będą:

 • modelina,
 • papierowe tacki lub talerzyki jako tło portretu.

Jak się bawić?
Zadaniem gości będzie wykonanie z modeliny portretu mającego urodzić się dziecka – albo tylko buzi, albo całej postaci, na poważnie lub wesoło. Wszystko zależy od kreatywności! Takie portrety mogą być także oryginalnym prezentem i pamiątką dla malucha oraz jego mamy.

Dobry pomysł: technika wykonania porteru może być dowolna. Zamiast lepionego wizerunku można wybrać wersję rysowaną, malowaną, mieszaną.

Możecie też wydrukować zabawny quiz: każdy z gości wytypuje datę porodu i wygląd malucha, by później porównać fakty z przewidywaniami. Komuś uda się trafić?

Kogo przyniesie bocian? Gra na baby shower do druku

gra na baby shower
mamotoja.pl

Gry na baby shower: wykapany tata czy raczej babcia?

Potrzebne będą:

 • dobrej jakości, spore kopie portretowych zdjęć przyszłych rodziców i ewentualnie innych krewnych,
 • nożyczki, kartony, klej.

Jak się bawić?
Z pociętych w paski zdjęć przyszła mama i goście, samodzielnie lub w grupkach, tworzą portrety dziecka. Gotowe – naklejają na karton, zostawiając obok miejsce na wklejenie prawdziwego portretu, zrobionego już po przyjściu na świat dziecka. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością – bezcenna!

Dobry pomysł: autor każdego portretu może się podpisać pod stworzonym przez siebie dziełem, a wszystkie razem mogą stworzyć album, który będzie znakomitą pamiątką.

Gry na baby shower: jakimi byli dziećmi?

Potrzebne będą:

 • wycięte z papieru dymki na wypowiedzi (jak z komiksu),
 • przybory do pisania.

Jak się bawić?
Dzięki tej zabawie można dowiedzieć się czegoś o przyszłych rodzicach. Wystarczy na wyciętych z papieru i przyczepionych do tablicy, ściany czy szafy dymkach wypisać różne informacje dotyczące dzieciństwa przyszłych rodziców, np. zaskakujące fakty z tego okresu, marzenia sprzed lat, krótkie wspomnienia (na jednym dymku jedną informację). Zadaniem gości jest odgadnięcie, którego z rodziców dotyczy każda z nich.

Dobry pomysł: po zabawie dymki – już z podpisem: mama lub tata – można wkleić do przygotowanego wcześniej albumu pt.: „Wszystko, co chciał(-a)byś wiedzieć o swoich rodzicach, ale boisz się zapytać”, który będzie prezentem dla malucha. Po latach dziecko na pewno go doceni.

Gry na baby shower: zgadnij, kto to

Potrzebne będą:

 • kopie zdjęć gości z okresu dzieciństwa,
 • ozdobne kartki lub bileciki z dziecięcym motywem,
 • kartki papieru, przybory do pisania.

Jak się bawić?
Wystarczy zebrać zdjęcia uczestników baby shower sprzed lat i ponumerowane zawiesić na tablicy, ścianie czy szafie. Zadaniem każdego z gości jest przyporządkowanie właściwego zdjęcia do odpowiedniej osoby. Wygrywa ten, kto dopasuje najwięcej zdjęć.

Dobry pomysł: po zabawie każdy z gości pisze na otrzymanej ozdobnej kartce lub bileciku życzenia dla dziecka i wkleja je – wraz z kopią swojego podpisanego już zdjęcia – do przygotowanego wcześniej albumu – księgi życzeń.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama