Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Prezent dla przyszłej mamy
Adobe Stock
Mama

Prezent dla przyszłej mamy: najlepsze pomysły

Prezenty dla przyszłej mamy to takie upominki, które pozwolą się odprężyć i poprawią nastrój. Wśród najlepszych pomysłów na prezent jest m.in. rogal do spania, mięciutki koc, wyjątkowa biżuteria oraz śmieszne i praktyczne gadżety. Niektóre prezenty dla przyszłej mamy przydadzą się także wtedy, gdy dziecko pojawi się już na świecie.

Prezent dla przyszłej mamy to nie lada wyzwanie. Kobieta w ciąży mierzy się z nowymi zadaniami, ma nieco inne potrzeby i priorytety. Mile widziane są więc pomysły na prezenty dla przyszłej mamy, które pozwolą jej się zrelaksować albo będą wzruszającą pamiątką na lata.

Jeśli wciąż nie wiesz, jaki prezent kupić na urodziny, Dzień Matki, na gwiazdkę lub baby shower, poniżej zebrałyśmy najlepsze gadżety – oryginalne, zabawne, ale również praktyczne. Uprzyjemnią oczekiwanie na narodziny maleństwa!

Co na prezent dla przyszłej mamy?

Flowerbox na Dzień Mamy: zrobisz go sama za kilka złotych!

Co na prezent dla przyszłej mamy?

Prezent dla przyszłej mamy na pewno nie powinien być upominkiem, jaki najczęściej kupuje się kobietom. Odpadają perfumowane kosmetyki i ubrania, bo w przypadku kobiet w ciąży to dość ryzykowne. Dziecko lada moment będzie na świecie, więc ubranie szybko stanie się bezużyteczne, a pachnące kremy czy perfumy mogą wywołać uczulenie na zapachy! Jaki zatem prezent wybrać? Postawiłyśmy na gadżety, które zapewnią relaks i upamiętnią czas ciąży. Sprawdzi się też voucher dla przyszłej mamy – może na specjalny masaż albo zabieg dla kobiety po porodzie? Polecamy nasze zestawy prezentowe – nie są wcale drogie.

Bransoletka z napisem  „mama”

Piękna, pozłacana bransoletka z napisem „mama” to jeden z najbardziej wzruszających i ponadczasowych prezentów, jakie można wręczyć przyszłej mamie. Wybraliśmy elegancką, delikatną bransoletkę z pozłacanego srebra marki YES, która będzie pasowała do każdej stylizacji. I co najważniejsze, od momentu narodzin dziecka, jej przekaz będzie już zawsze aktualny.

Bransoletka z napisem „mama”
Yes

 

 

Notatnik ciążowy

Każdy uwielbia opowieści o sobie, także te z okresu, kiedy dawał o sobie znać... kopniakami. Dlaczego więc nie notować najważniejszych momentów, aby po latach móc je sobie razem przypomnieć? Taki prezent dla przyszłej mamy będzie okazją do wielu wzruszeń! Można też zapisywać w nim śmieszne zdarzenia z czasu ciąży, a także zawrzeć tam ważne informacje medyczne, które są niezbędne w trakcie pobytu w szpitalu, zwłaszcza w trakcie porodu. Na zdjęciu notatnik od Ta Da Planner.

Kalendarz ciąży
Ceneo

Regulowane klapki wysokiej jakości

Idealny prezent dla przyszłej mamy często borykającej się z opuchniętymi stopami w ciąży. Cholewka klapek dopasowuje się do stopy, a ich podeszwy wykonane są z wysokogatunkowego tworzywa mającego właściwości amortyzujące. Ponadto klapki można dopasowywać do szerokości stopy, co jest szczególnie ważne w ciąży. Takie klapki zapewnią wygodę na co dzień, a do tego posłużą przez długie lata.

klapki dla ciężarnej
Ceneo

Poduszka ciążowa

Leżenie w ciąży to momentami konieczność, która choć przyjemna, w ciąży staje się bardzo upierdliwa. Spanie może wręcz stać się katorgą, a wszystko przez naciskającą na organy i kręgosłup macicę z dzieckiem. Przyszłej mamie warto wręczyć poduszkę ciążową, która ułatwi zasypianie i pomoże wypocząć mamie. Wybrana przez nas poduszka (Plantule) ma regulowaną grubość, a materiał użyty do wypełnienia (gryka) jest w pełni bezpieczny i hipoalergiczny. Po porodzie poduszka doskonale nada się do karmienia.

Poduszka ciążowa
Plantule

Zestaw hipoalergicznych kosmetyków

Skóra ciężarnej jest znacznie bardziej narażona na przesuszenie i utratę elastyczności, ze względu na rosnącą wagę ciała i nieustannie rozrastający się brzuszek. W czasie ciąży zarówno skóra na brzuchu, jak i na piesiach, narażona jest także na rozstępy. Chociaż rozstępy to kwestia genetyki, dzięki odpowiedniej pielęgnacji da się im zapobiec (albo zminimalizować ich powstawanie). Od samego początku ciąży warto stosować kosmetyki naturalne, najlepiej bezzapachowe (aby nie wzmagać nudności), których składniki zwiększają elastyczność skóry. Szczególnie polecamy kosmetyki polskiej marki Tołpa z lini MUM.

Krem na rozstępy
Tołpa


Zobacz także:

ciąża donoszona
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.

Chociaż pomysłów na to, ile trwa ciąża donoszona, jest kilka, lekarze trzymają się tylko jednej wersji: trwa ona 40 tygodni. Nieporozumienia dotyczące prawidłowej liczby ciążowych tygodni wynikają z tego, że niektóre mamy wolą liczyć ciążę od orientacyjnego dnia zapłodnienia (czyli mniej więcej połowy cyklu miesiączkowego), tymczasem ginekolodzy liczą inaczej. „Ciążę liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, pamiętając oczywiście przy tym, że to tylko data umowna” – tłumaczy dr n. med. Marian Malinowski, ginekolog położnik.  Spis treści: Ciąża donoszona – co to znaczy? Kiedy ciąża jest donoszona? Dziecko donoszone – co to znaczy? Ciąża donoszona – kiedy poród? Ciąża donoszona – co to znaczy? Ciąża donoszona to ciąża, która trwa określoną liczbę skończonych tygodni, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Lekarze przyjmują, że ciąża donoszona powinna trwać 40 tygodni, choć dziecko nie będzie już wcześniakiem, gdy urodzi się po skończonym 37. tygodniu ciąży. Co się więc dzieje między 37. a 40. tygodniem ciąży? Dziecko w tym czasie gromadzi tkankę tłuszczową konieczną do utrzymania ciepła, ćwiczy wdech i wydech, pobiera przeciwciała odpornościowe z krwi matki. Rozwija się także jego mózg i odruchy. Ciąża donoszona to zatem ciąża o optymalnej długości dla rozwoju dziecka – liczy się dosłownie każdy dzień. Kiedy ciąża jest donoszona? Aby określić wiek ciąży, trzeba przyjąć, że jej początkiem jest pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Dlaczego nie liczyć tego od daty zapłodnienia? To proste: ponieważ pierwszy dzień miesiączki jest łatwiejszy do zaobserwowania . Nawet jeśli dokładnie wiemy, kiedy odbył się stosunek seksualny, to i tak nie jesteśmy w stanie dokładnie policzyć, kiedy doszło do zapłodnienia...

ile trwa ciąża
AdobeStock
Przebieg ciąży
Ile trwa ciąża? Jak liczyć ciążę w tygodniach, dniach, miesiącach?
Na pytanie, ile trwa ciąża, nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Ciąża może trwać 38-40 tygodni lub jeszcze dłużej. Niektóre dzieci rodzą się nawet w 42 tygodniu i to też jest uznawane za normę. Sprawdź, w jaki sposób oblicza się długość ciąży w dniach, tygodniach i miesiącach, i jak obliczyć termin porodu.

Ile trwa ciąża? To zależy od przyjętej miary. Umownie określa się, że ciąża u człowieka trwa 40 tygodni (9 miesięcy), ale jeśli dziecko pojawi się na świecie dwa tygodnie wcześniej lub do dwóch tygodni później, taki poród też uważany jest za normę. Lekarze liczą ciążę w tygodniach. To najbardziej precyzyjny sposób określania wieku ciąży. Ale można też liczyć ją w dniach i miesiącach. Ciąża liczona w miesiącach może trwać 9 lub... 10 miesięcy. W tekście tłumaczymy, skąd bierze się ta rozbieżność. Dodatkowym kryterium jest podział na trymestry. Wyjaśniamy, jak liczyć wiek ciąży, żeby się w nim nie pogubić. Spis treści: Ile tygodni trwa ciąża? Ile dni trwa ciąża? Ile miesięcy trwa ciąża? Ile trymestrów trwa ciąża? Ile trwa ciąża od zapłodnienia? Wiek ciąży na USG Jak obliczyć termin porodu? Ile tygodni trwa ciąża? Umowny czas trwania prawidłowej ciąży u człowieka, liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, to 40 tygodni.  Za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Na takim założeniu opiera się  reguła Naegelego , którą w obliczaniu wieku ciąży posługują się lekarze. Ponieważ nie zawsze udaje się precyzyjnie określić datę poczęcia (różnica dotycząca momentu zapłodnienia może wynosić nawet do 14 dni), ustalono, że donoszona ciąża może trwać od 38 do 42 tygodni . Jeśli ciąża kończy się porodem po 42 tygodniu od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, określana jest jako ciąża po terminie. Natomiast skutkiem ciąży zakończonej przed 38 tygodniem są narodziny wcześniaka. ​ Ile dni trwa ciąża? Licząc według dni, ciąża trwa przeciętnie około  280 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączk i (40 tygodni x 7 dni = 280 dni), a 266 dni od poczęcia . Poród może nastąpić nawet po 290...

ciąża po 35 roku życia
alexandre zveiger/Adobe Stock
Przebieg ciąży
Ciąża po 35 roku życia – najważniejsze informacje i ryzyko z nią związane
Pierwsza ciąża po 35 roku, kończąca się przyjściem na świat dziecka, nazywana jest późnym macierzyństwem. Takich ciąż przybywa. Obecnie Polki rodzą dzieci później niż poprzednie pokolenia, dlatego dzieci z ciąż matek po 35 roku życia jest coraz więcej. Jakie ryzyko wiąże się zajściem w ciążę po 35 roku życia?

Ciąża po 35 roku życia dla części kobiet jest realizacją wcześniej założonego planu – najpierw postanawiają się wykształcić, zdobyć pozycję zawodową i bezpieczeństwo materialne. Potem dojrzewają do macierzyństwa i decydują się na dziecko. Wiele ciąż po 35 roku życia wynika również z tego, że wcześniej nie udało się zajść w ciążę i niezbędne było leczenie niepłodności, które trwało kilka lat. Późna ciąża, bo taką według definicji medycznych jest ciąża po 35 roku życia, jeszcze w poprzednim pokoleniu nazywana była ciążą geriatryczną. Choć nie jest pozbawiona ryzyka, ma również wiele zalet. Spis treści: Ciąża po 35 roku życia – czy jest bezpieczna? Ciąża po 35 roku życia – jakie zagrożenia? Zajście w ciążę po 35 roku życia Czy późna ciąża odmładza? Zajście w ciążę po 35 roku życia Jak pokazują nasze rodzime statystyki, liczba kobiet rodzących dziecko po 35 roku życia rośnie. W 2013 roku 12 procent dzieci urodziły kobiety w wieku 35-39 lat. W roku 2019 dzieci urodzone z ciąż po 35 roku życia, a przed 40 rokiem stanowiły już 20 proc. Warto jednak wiedzieć, że płodność po 35 roku życia spada o 10-20 procent. Choć szansa na zajście w ciążę po 35 roku życia maleje, wieku między 35 a 50 lat nie można traktować jak naturalnej antykoncepcji. Współżycie bez zabezpieczeń aż w przypadku 95 procent 35-latek poskutkuje ciążą w ciągu 3 lat. W przypadku kobiet w wieku 38 lat odsetek ten wyniesie 75 procent. Ciąża po 35 roku życia – czy jest bezpieczna? Przez lekarzy każda ciąża po 35 roku życia uznawana jest za ciążę wysokiego ryzyka , zwłaszcza jeśli jest to pierwsza ciąża. Nie należy jednak martwić się na zapas. Jeśli kobieta jest zdrowa, dba o siebie i zaszła w zdrową ciążę po 35 roku życia, ma duże szanse donosić dziecko i je urodzić. Ponieważ z wiekiem...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz