Ozdoby świąteczne DIY to dla dzieci świetny sposób na ekscytujące spędzanie czasu w oczekiwaniu na święta. To także okazja, by z dzieckiem usiąść do stołu i zrobić coś wspólnymi siłami. Wykonane w ten sposób ozdoby świąteczne robione przez dzieci uczynią wasze święta wyjątkowymi i staną się cennymi pamiątkami. Warto je przechowywać i co roku przy okazji Bożego Narodzenia po nie sięgać. Poniżej prezentujemy proste ozdoby świąteczne do zrobienia przez najmłodszych.

Reklama

Spis treści:

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: z papieru

aniołki z papieru

fot. netrun78/Adobe Stock

Tego typu ozdoby świąteczne robione przez dzieci mogą zawisnąć na choince, w oknach pokoju dziecięcego lub stać się efektowną dekoracją pokoju rodzinnego. Da się je zrobić naprawdę szybko, niemal w ostatniej chwili przed świętami (tylko niektóre wymagają większego nakładu pracy). Sprawdźcie, jakie ozdoby świąteczne DIY macie ochotę przygotować razem z dzieckiem. Zaopatrzcie się w potrzebne materiały i do dzieła:

Ozdoby świąteczne DIY dla dzieci: z makaronu

choinka z makaronu

fot. detry26/Adobe Stock

Zobacz także

Makaron to bardzo wdzięczny materiał. Udaje się z niego zrobić naprawdę śliczne ozdoby, które nie wymagają misternego dekorowania. Do ich wykonania niezbędny jest klej do klejenia na gorąco.

Gotowe dekoracje zdobić można farbkami, brokatem, koralikami i czym tylko sobie zamarzycie. Wypróbujcie nasze pomysły na ozdoby świąteczne DIY dla dzieci wykonane z makaronu:

Ozdoby świąteczne zrób to sam: gwiazda

gwiazda z drutu

fot. Vaclac Mach/Adobe Stock

Małe gwiazdki mogą zawisnąć na choince, a jej szczyt godnie ozdobi duża gwiazda. Wszystkie mogą być wykonane z tego samego materiału albo można wykonać je w różnych technikach. Potraktuj nasze patenty jak inspirację i pokuś się o własne pomysły na ozdobne gwiazdki:

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: aniołki

aniłek z papieru

fot.: sonyachny/Adobe Stock

Aniołki to symbol bezpieczeństwa i niewinności. Idealnie pasują do dziecięcego pokoju. Dzieci chętnie je robią i sprawia im to mnóstwo frajdy. Mamy dla was cztery fantastyczne materiały z różnymi pomysłami na aniołki stojące i wiszące DIY:

Ozdoby choinkowe własnej roboty: bombki

bombka decoupage

fot.: Alextype/Adobe Stock

Ozdoby świąteczne „zrób to sam" dla dzieci w postaci bombek to najbardziej klasyczny pomysł na robótki dla dzieci. Można je robić z papieru albo zdobić styropianowe kule różnymi technikami. Trzy pomysły na bombki własnej roboty spodobają się dzieciom w każdym wieku:

Ozdoby świąteczne DIY dla dzieci: choinka z filcu

AdobeStock

Zrobienie tej ozdoby jest bardzo proste: z kawałka zielonego filcu trzeba wyciąć kształt choinki. Z innych kolorów tego materiału wytnijcie ozdoby, a następnie przyszyjcie lub przyklejcie je do choineczki. Możecie także obszyć ją dookoła, by wyglądała jeszcze atrakcyjniej (małym dzieciom mogą przy tym pomóc rodzice).

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: inne pomysły

wieniec adwentowy

fot.: Kiryl Lis/Adobe Stock

Szukasz jeszcze innych pomysłów na ozdoby DIY? Nie ma sprawy! Poniżej dodatkowe propozycje na ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci. Listę takich ozdób można wydłużać w nieskończoność – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. A dzieciom (jak wiadomo) jej nie brakuje.

Nasze pozostałe pomysły na ozdoby DIY do zrobienia dla dzieci:

Sprawdź też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama