Bombki styropianowe ze wstążką to idealny pomysł na ozdobę świąteczną, który możesz wykonać samodzielnie. Taka dekoracja świąteczna DIY może być ozdobą choinki, ale również np. stroika świątecznego czy wieńca bożonarodzeniowego, który wiesza się na drzwiach. Jest prosta do wykonania, a styropianowe kulki, które są podstawą takich bombek znajdziesz w każdym sklepie papierniczym, a nawet w marketach.

Reklama

Jak zrobić bombkę ze wstążki? Krok po kroku

Zobacz film instruktażowy, jak samodzielnie wykonać bombkę styropianową ze wstążką. Aby wykonać taką ozdobę świąteczną potrzebne ci będą:

 • bombka styropianowa
 • wstążki w kolorach wybranych przez siebie
 • krótkie szpilki
 • nożyczki
 • końcówka metalowa od bombki do zawieszania

Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy na jednym stoliku, dalsze kroki opisaliśmy poniżej, ale są one bardzo proste:

 1. Z jednego koloru wstążki utnij kawałek o długości ok. 2-3 centymetrów.
 2. Połóż go płasko na czubku bombki i przyczep szpilkami tak, aby zakrył środek.
 3. Złóż brzeg wstążki w innym kolorze w rożek i odetnij niepotrzebną część, która wystaje poza rożek.
 4. Wytnij ze wstążek paski o długości takiej, jaka powstała po ucięciu rożka, i złóż je w trójkąty.
 5. Przyczep szpilkami 4 rożki czubkami do góry (tak by, jeśli spojrzymy od góry, powstał czworokąt). Następnie odepnij górną szpilkę z każdego z nich.
 6. Przypinaj kolejne warstwy idąc w dół bombki, możesz wymieniać kolory warstw wstążek.
 7. Na koniec dziurkę na dole zakryj paskiem wstążki, tak jak na samym początku.
 8. Następnie z cieńszej wstążeczki zrób kokardkę i ją również przyczep w tym miejscu, razem z metalową końcówką, na której powiesisz bombkę.

Różne wzory bombek styropianowych ze wstążek

Podany wyżej wzór i instruktaż dekoracji świątecznej to pomysł na wykonanie, ale też inspiracja. My zachęcamy do wykonania bombek styropianowych z wstążkami również według swoich pomysłów albo na podstawie tego, co znajdziesz w internecie. Możesz np. wykorzystać inny wzór, który znaleźliśmy:

Fotolia

fot. Fotolia

Zobacz także

To po prostu przyczepione szpileczkami paski wstążki tylko w wersji pionowej. Ale możesz również spróbować przypiąć je w poziomie, tworząc paseczki lub np. fale.

Inne pomysły na bombki styropianowe

Najpopularniejszą wersją takiej ozdoby świątecznej, którą przygotowuje się samodzielnie z użyciem styropianowej kulki, jest bombka z cekinami. Jest ona jeszcze prostsza niż wersja bombki na choinkę ze wstążką. Kup tylko kilka saszetek cekinów o różnych kolorach i wielkościach i skomponuj wzór. Następnie przenieś go na bombkę, przypinając cekiny szpilkami. Oto jedna z inspiracji:

Fotolia

fot. Fotolia

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama