Prezent dla przedszkolaka musi sprostać jego wymaganiom. A przecież przedszkolak znajduje się w jednej z najbardziej energetycznych faz rozwoju. Robi niesamowite postępy, jeżeli chodzi o sprawność fizyczną i rozwój społeczny. Wszędzie go pełno, tak samo, jak jego zabawek, które leżą porozrzucane po całym domu.

Reklama

Jaki prezent kupić dla przedszkolaka, kiedy wydaje ci się, że dziecko wszystko już ma? Oto nasze pomysły na upominki, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze dają dzieciom dużo frajdy.

Spis treści:

 1. Pomysły na prezent dla przedszkolaka
 2. Najlepsze prezenty dla przedszkolaka:

Pomysły na prezent dla przedszkolaka

Prezent dla przedszkolaka warto dobrze przemyśleć. Jeśli nie wiesz, co kupić dla 3-latka, 4-latka czy 5-latka, rozważ zabawki:

 • edukacyjne – dzięki nim dziecko może poznawać budowę człowieka, różne kraje, zwierzęta, może to być np. interaktywny globus, memory ze zwierzętami lub pojazdami, puzzle, interaktywne gry z alfabetem, tematycznymi zagadkami;
 • rozwijające zdolności manualne – ciastolina, farby, kolorowanki, przeplatanki, mozaiki;
 • uczące logicznego myślenia – sortery, puzzle, układanki, klocki, proste gry;
 • odzwierciedlające świat dorosłych – zestaw małego lekarza, stolarza, dentysty, sklep;
 • rozwijające sprawność ruchową – piłka, rower;
 • muzyczne – dziecięce instrumenty muzyczne.

Najlepsze prezenty dla przedszkolaka

Jeśli wybierasz prezent dla przedszkolaka, weź pod uwagę stopień rozwoju dziecka: pamiętaj, że trzylatek potrafi już pozbierać płatki kukurydziane, a pięciolatek nawlec na sznurek koraliki. W piątym roku życia dzieci biegają, skaczą, wdrapują się, przeskakują, jeżdżą na rowerze. Dobrze, jeśli dopasujesz upominek do zainteresowań i uzdolnień przedszkolaka. Wybrałyśmy tanie i mądre upominki dla przedszkolaka – chłopca i dziewczynki w różnym wieku.

Zobacz także

Prezent dla 3-latki: tablica Świnka Peppa

To dwustronna tablica kredowo-magnetyczna rozwijająca logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię, wspaniała na upominek dla początkującego przedszkolaka, a szczególnie na prezent dla 3-latki. Pomaga także w nauce kształtów, kolorów oraz pisania. Część na magnesy służy do układania magnetycznych elementów układanki, pisania i rysowania pisakiem. Tablica kredowa przeznaczona jest do tworzenia rysunków za pomocą kredy.

mat.prasowe

Prezent dla 3-latka: ciastolina Play-Doh

Ta zabawka kształtuje zdolności motoryczne dzieci i rozwija wyobraźnię. Play-Doh ma w swej ofercie wiele propozycji, które nie są zarezerwowane wyłącznie dla dziewczynek. Np. dzięki zestawowi Fabryka Lodów, każdy może poczuć się jak właściciel ulubionej cukierni. Za pomocą foremek i maszynek lodowych da się wyczarować naprawdę wyjątkowe desery lodowe. To idealny prezent dla 3-latka lub dla rodzeństwa w wieku przedszkolnym.

ceneo.pl

Prezent dla 4-latki: wózek dla lalek, bobasy lub mikrofon

Na prezent dla dziewczynki wybierz prześliczny wózek, który spodoba się każdej 4-latce. Utrzymany w tradycyjnej stylistyce i atrakcyjnych kolorach. To głęboki wózek z torbą, w którym każda lalka lub maskotka będzie czuła się wspaniale.

ceneo.pl

Jeśli wózek, to i lalka. Na prezent dla 4-latki kup interaktywnego bobasa, który mówi i śpiewa. Wbrew pozorom może być to tani prezent (prezentowany bobas to koszt ok. 80 zł, dla porównania — bobasy BabyBorn to już koszt blisko 300 zł).

ceneo.pl

Dla fanek muzycznych zabaw proponujemy mikrofon karaoke z efektami świetlnymi. To cudowny prezent dla przebojowej 4-latki. Zabawka posiada:

 • możliwość odtwarzania muzyki z mikrofonu (wbudowany głośnik)
 • możliwość nałożenia efektu echo
 • 4 modulacje głosu
ceneo.pl

Prezent dla 4-latka: wóz strażacki lub kręgle

Straż pożarna to spełnienie marzeń każdego małego przedszkolaka, który chciałby zostać strażakiem. Samochód jest zdalnie sterowany, dzięki czemu można poczuć się jak podczas prawdziwej strażackiej akcji.

ceneo.pl

A może kupisz sportowy prezent dla 4-latka? Kolorowe kręgle wykonane z miękkiego tworzywa EVA zachęcają dziecko do ruchu, bawią i rozwijają. Stymulują głównie koordynację ruchów rączek i wzroku oraz poprawiają precyzję ruchów. Dzięki kolorowej grafice i cyfrom dziecko poprzez zabawę będzie utrwalało wiedzę. Zestaw składa się z 6 kręgli i kuli.

mat.prasowe

Prezent dla 5-latki: zestaw kreatywny Urokliwe Cekiny

Dla dziewczynek, które kochają zestawy kreatywne, pełne baśniowych kolorów i blasku — zestaw od Janod będzie wymarzonym upominkiem. Nie bez znaczenia jest, że dekorowanie to wspaniały trening dla koncentracji i precyzji. W dodatku zestaw ma bardzo przyjazną cenę — nie kosztuje więcej niż 50 złotych. Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent dla 5-latki?

ceneo.pl

Prezent dla 5-latka: gra Operacja lub Twister

To pomysły na zręcznościowe i edukacyjne prezenty dla przedszkolaka. Gra Operacja polega na usunięciu z ciała pacjenta jego organów bez dotykania metalowych elementów. Jeżeli szczypce zetkną się z metalem, pacjent zacznie się trząść. Wygrywa ten, kto po usunięciu wszystkich elementów posiada najwięcej organów.

ceneo.pl

Z kolei gra Twister rozwinie sprawność ruchową dziecka. To także bardzo zabawny prezent dla 5-latka. W grze chodzi o utrzymanie równowagi. Gracze stają na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty. Gra doskonale łączy przyjemne z pożytecznym, czyli gimnastykę ze świetną zabawą. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma się na macie!

ceneo.pl

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama