prezent dla 3-latka
Adobe Stock
Gry i zabawy

Prezent dla 3-latka: zabawki dla chłopca na urodziny, święta, Dzień Dziecka?

Kupując prezent dla 3-latka, wybierz zabawkę, która wspiera jego rozwój, zamiast np. rozpraszać hałaśliwą muzyką, pstrymi kolorami czy tandetnym wykonaniem. Znalazłyśmy najbardziej atrakcyjne prezenty dla chłopca na urodziny, święta lub Dzień Dziecka: gry, tablice edukacyjne, zabawki edukacyjne i logiczne. Oto propozycje idealne dla trzylatka.

Jeżeli zastanawiasz się, co kupić na prezent dla 3-latka, proponujemy zabawki, które naprawdę pomogą dziecku się rozwijać.

Z dzieckiem w wieku trzech lat można już fajnie porozmawiać i zobaczyć, jak radzi sobie z prostymi zadaniami logicznymi. Dlatego na prezent dla 3-letniego chłopca polecamy zabawki edukacyjne. W naszym zestawieniu nie znajdziesz grających, słabych jakościowo przedmiotów, a jedynie wartościowe prezenty.

Jaki prezent dla 3-latka:


Najlepsze prezenty dla 3-latka:

 1. Gry i zadania logiczne
 2. Gra w balansujące kulki
 3. Tablice magnetyczne
 4. Drewniany sorter
 5. Tablica z zamkami i drzwiami
 6. Rozkręcane zwierzaki
 7. Zegar Baby Prof: zabawka do nauki alfabetu
 8. Prezent dla 3-latka: mówiące pióro
 9. Ruchome klocki edukacyjne
 10. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO
 11. Słodkości dla trzylatka: HARIBO Frohe Weihnachten 

Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film

Co kupić na prezent dla chłopca 3-latka?

Prezenty dla 3-latka można podzielić na dobre i kiepskie. Nietrafione są m.in. zabawki, które podczas zabawy wymagają jedynie wciskania guzików i odsłuchiwania głośnych, drażniących dźwięków. Do słabych prezentów zaliczamy też zawodzące, słabej jakości elektroniczne instrumenty muzyczne.

Jeśli chcesz rozwijać muzykalność 3-latka, lepiej śpiewać z nim piosenki albo kupić mu na prezent zwykłe cymbałki. Polecamy także prezenty dla przedszkolaka, które są uniwersalne, ale jednocześnie dobrej jakości: edukacyjne tablice magnetyczne, rozbudowane sortery czy zabawki logiczne.

Najlepsze pomysły na prezenty na urodziny i święta dla 3-latka

Zabawki edukacyjne dla 3-latka powinny spełnić kilka warunków.

Najlepsze prezenty dla 3-latka spełniają kilka istotnych cech:

 • rozwijają kilka umiejętności,
 • są dobrze wykonane,
 • są trwałe,
 • można używać ich wiele razy.


Wybierając zabawki edukacyjne dla 3-latka, warto pomyśleć, czy wybrany gadżet naprawdę ma szansę zainteresować dziecko, czy rzeczywiście odpowiada jego zainteresowaniom. Małemu ogrodnikowi warto sprawić domowy miniogródek, a fanowi majsterkowania – zabawkę do konstruowania czy wkręcania śrubek.

Kupując prezent dla chłopca w wieku 3 lat, dobrze jest też ocenić cechy dziecka. Jest wiercipiętą i trudno mu się skupić? Jako prezent przyda się zabawka kształtująca cierpliwość i umiejętność koncentracji. Ma mało sprawne rączki? Zmieni to zabawka, która wymaga między innymi sprawnego manipulowania przedmiotami lub rysowania.

Myślisz o zabawce kreatywnej i twój wybór pada na klocki dla dzieci? To dobry pomysł, ale również jeden z najczęstszych prezentów edukacyjnych. Twoje dziecko pewnie je ma, a jeśli kupujesz upominek dla cudzego dziecka, lepiej wymyślić coś bardziej oryginalnego.

Poniżej znajdziesz niebanalne pomysły na prezenty dla 3-letniego chłopca. 

1. Gry i zadania logiczne na prezent dla 3-latka

Zestaw gier dla 3-latka zawiera 120 stron zgadywanek, labiryntów, wykreślanek i innych zadań, które uczą logicznego myślenia i posługiwania się pisakami. Jeśli prezent spodoba się dziecku, będzie można dokupić kolejne zestawy dla coraz starszych dzieci – aż do 9. roku życia. Wszystkie karty gier wykonano z cienkiego kartonika.
 

zabawki edukacyjne dla 3 latka zabawy logiczne
allegro
CZUCZU FANTASTYCZNE GRY LOGICZNE DLA DZIECI
ALLEGRO
19,90 zł

2. Gra w balansujące kulki na urodziny dla 3-latka

To świetny prezent dla 3-letniego chłopca na urodziny i inne okazje. Zabawka kształtuje wyobraźnię, uczy wytrwałości i koncentracji i trenuje sprawność rąk. W komplecie 10 plansz z ładnymi obrazkami, na których trzeba w odpowiedni sposób rozmieścić kolorowe kuleczki. Gra dobra na domowe popołudnia i na spędzanie czasu w podróży.
 

zabawki edukacyjne dla 3 latka gra z kulkami
allegro
GENIALNY DZIECIAK ZRĘCZNOŚCIOWA BALANSUJĄCE KULKI
ALLEGRO
34,90 zł

3. Tablice magnetyczne dla chłopca 3-latka

Dobre tablice magnetyczne stymulują na wiele sposobów i rozwijają u dziecka wiele umiejętności jednocześnie. Szczególnie polecamy tablice dwustronne (magnetyczne i kredowe) z klockami na magnesach oraz mazakiem. Fajnym pomysłem dla 3-latka jest też układanka magnetyczna, czyli zestaw kolorowych magnesów na lodówkę.
 

4. Drewniany sorter na Dzień Dziecka dla 3-latka

Świetna zabawka edukacyjna. Na każdym z siedmiu boków oraz na górze i spodzie zabawki jest umieszczony inny przedmiot wpływający na rozwój dziecka. W zestawie m.in. pętla motoryczna znajdująca się na górze zabawki (można ją ściągnąć i bawić się osobno), obrotowe klocki ze zwierzątkami, zegar, sorter z drewnianymi klockami, obrotowe zębatki i liczydło do nauki liczenia.

sorter dla 3-latka
mat. prasowe
DREWNIANA KOSTKA EDUKACYJNA
ALLEGRO
100,00 zł

5. Tablica z zamkami i drzwiami na prezent dla 3-latka

Na prezent dla 3-latka polecamy mniej typową, a przez to bardzo atrakcyjną tablicę edukacyjną. Wykonana z drewna i metalowych zamknięć różnego typu. Otwarcie zamka pozwala otworzyć okiennice lub drzwi i odkrycie obrazka zwierząt. Ta zabawka dla 3-latka ćwiczy małą motorykę, nadaje się też do nauki cyfr oraz nazw zwierząt w języku angielskim.

zabawki edukacyjne dla 3 latka tablica
allegro
MELISSA TABLICA MANIPULACYJNA
ALLEGRO
82,40 zł

6. Rozkręcane zwierzaki na prezent dla chłopca

Dzieci uwielbiają rozkładać zabawki, więc taki prezent spełni wymagania każdego 3-latka. Figurki da się rozłożyć i złożyć. W komplecie kot i dinozaur, wkrętarka na baterie, wiertła i zapasowe śrubki. Zabawka kształtuje umiejętności konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną. Idealny prezent dla chłopca wykonany z wysokiej jakości tworzywa – jest trwały i wielokrotnego użytku.
 

zabawki edukacyjne dla 3 latka zwierzęta do składania
allegro
DUMEL DINO ROZKRĘCONE ZWIERZAKI
ALLEGRO
88,00 zł

7. Zegar Baby Prof: zabawka do nauki alfabetu

Zegar Baby Prof marki Chicco jest zabawką, która pomoże dziecku poznać świat liter za pomocą alfabetu oraz słów w dwóch językach: polskim i angielskim. Zabawka ma trzy tryby, które uczą adekwatnie do rozwoju dziecka.

Trzy tryby zabawy:

 • tryb Alfabet – uczy wymawiać litery,
 • tryb zabawy – uczy nazw zwierząt począwszy od każdej litery,
 • tryb Quiz – słuchaj losowych pytań i znajdź właściwą literę lub zwierzę!

prezent dla 3-latka
Screen/Smyk

8. Prezent dla 3-latka: mówiące pióro

Zestaw edukacyjny zawiera 32 karty i 64 ćwiczeń, umożliwiających poznawanie liter, słów, liczb, wielkości, kształtów i kolorów. Zabawka zawiera ponad 1000 quizów. Dzieci mogą bawić się samodzielnie lub z przyjaciółmi – w grze może zmierzyć się od 2 do 4 graczy. Dzieci przez grę prowadzi mówiący długopis, który potwierdza odpowiedzi.

prezent dla 3-latka
sscreen/allegro

CLEMENTONI MÓWIĄCE PIÓRO 1000 PYTAŃ
ALLEGRO

9. Ruchome klocki edukacyjne

Dzięki tej zabawce dziecko będzie musiało użyć wyobraźni, aby zbudować i wprawić w ruch wirujące i obracające się konstrukcje. Gdy będą już gotowe – maluch nie będzie mógł oderwać od nich wzroku. Magiczne plastikowe koła zębate, puzzle obracają się i wirują, tworząc konstrukcje takie jak ruchoma huśtawka dla dzieci, wieża, śmieszny autobus, zamek, dom, plac zabaw i setki innych konstrukcji. Zestawy ruchomych klocków można łączyć i budować coraz bardziej wymyślne konstrukcje.

prezent dla 3-latka
screen/kochamzabawki.eu

RUCHOME KLOCKI
ALLEGRO

10. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO

Dzieci uwielbiają ciężarówki, koparki i inne wielkie maszyny, które można spotkać na budowie. Dzięki nowym tematycznym zestawom LEGO DUPLO maluchy mogą do woli budować, burzyć i tworzyć od nowa na placu budowy stworzonym specjalnie z myślą o nich.

prezent dla 3-latka
materiał promocyjny

11. Słodkości dla trzylatka: HARIBO Frohe Weihnachten 

Jak zaskoczyć malucha w święta? Mieszanka owocowych żelek w świątecznych kształtach to doskonały pomysł na drobny prezent. Dzięki funkcjonalnej torebce opakowanie można postawić tuż pod choinką! Żelki wspaniale osłodzą dziecku święta! Są dostępne w opakowaniach 200 g i 300 g.

prezent dla 3-latka
materiał promocyjny


Zobacz też:

Gry i zabawy
Jakie zabawki kupować dziecku? Film z podpowiedziami Doroty Zawadzkiej
Czy dziecku potrzebne są superdrogie interaktywne zabawki, czy wystarczą mu takie kupione w kiosku za parę złotych? Sprawdź!

Zabawki dla dzieci mają przede wszystkim rozwijać dziecięcą wyobraźnię . Jak znaleźć te najlepsze dla swojego dziecka? Czy istnieje zabawka idealna? Wyjaśnia Dorota Zawadzka. Zabawka wszech czasów   Czy wiesz, jaka zabawka została uznana za najlepszą zabawkę wszech czasów? Patyk! Tak, tak. Dlaczego? Bo może być tak naprawdę wszystkim: i narzędziem do narysowania misia na piasku, i kukiełką, i łyżką do zamieszania zupy w wiaderku... No i nic nie kosztuje, może go mieć każde dziecko. Inne hity to klocki i baza, czyli modne dzisiaj tipi.  Zabawki, których nie warto mieć Rodzice czasem popełniają błąd i kupują dziecku zabawki , którymi można się bawić tylko w jeden określony sposób, a chodzi o to, żeby zabawka mogła służyć do wielu zabaw – tłumaczy Dorota Zawadzka . Właśnie takimi zabawkami bawiliśmy się my, rodzice, w młodości. Na pewno pamiętasz domowe bazy, czyli krzesła, a na nich koce, a w środku poduszki. To mógł być zamek, stanica, baszta, jaskinia, co tylko nam przyszło do głowy. Wspaniała rzecz.  Zabawki dobre, czyli jakie? Dzieci często marzą o zabawkach z reklam, normalna rzecz. Ale to my powinniśmy z rozsądkiem wybierać dobre zabawki . Dobre, czyli polecane przez specjalistów, takie, które wygrywały konkursy zabawkarskie. Warto śledzić na przykład organizowany od wielu lat przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkurs Świat Przyjazny Dziecku oraz konkursy w pismach parentingowych , w których specjaliści oceniają zabawki i pokazują, które z nich są wartościowe, dlaczego te a nie inne zabawki wybierać dla dziecka, jak się nimi bawić.  Zabawka to nie wszystko Samo kupienie, danie czy zrobienie zabawki to nie wszystko. My, jako rodzice, powinniśmy z jednej strony pokazać dziecku, jak się można konkretną zabawką bawić, a z drugiej pozwolić dziecku wymyślić swoją własną koncepcję zabawy. A jeśli dziecko...

Prezent dla dwulatka
AdobeStock
Zakupy
Prezent dla dwulatka: najlepsze propozycje na urodziny, Dzień Dziecka i święta
Prezent dla dwulatka powinien nie tylko służyć zabawie, ale też rozwijać umiejętności malucha. Na tym etapie rozwoju świetnie sprawdzą się puzzle, łamigłówki, planszówki i klocki. Oto nasze propozycje najlepszych prezentów dla dwulatka.

Pomysł na prezent dla dwulatka warto dobrze przemyśleć, aby nie wybrać czegoś, co za chwilę wyląduje w kącie dziecięcego pokoju. Proponujemy zabawki edukacyjne. Chociaż ich nazwa brzmi poważnie, dzieci je uwielbiają! Oto najlepsze pomysły na nie tylko praktyczne prezenty dla dwulatków, nie tylko chłopców. Spis treści: Jak wybrać prezent dla 2-latka  Ile wydać na prezent dla dwulatka? Najlepsze prezenty dla dwulatka: Instrumenty muzyczne Puzzle Zabawki edukacyjne Gry logiczne Planszówki Klocki Jak wybrać prezent dla dwulatka? Zastanawiasz się, co na prezent dla dwulatka nadaje się najlepiej? W sklepach bez problemu znajdziesz zabawki edukacyjne dla dwulatków. Poczynając od gier planszowych, klocków, puzzli, poprzez łamigłówki i zabawki trenujące motorykę mniejszą. Zabawa nimi daje dużo korzyści. Uczy logicznego myślenia, przewidywania, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Gry rozwijają słownictwo i komunikatywność, przygotowują do nauki literek i czytania. Wiele z nich jest znakomitą gimnastyką dla mózgu, nie tylko dzieci, ale też dla dorosłych. Fantastyczną rolę edukacyjną spełniają też wszelkie zabawki pozwalające na ogrywanie ról. Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych . Taka zabawa korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni. Pomaga też w oswojeniu lęków, np. przed wizytą w przychodni czy przed obcięciem włosów, i stanowi świetny prezent na 2. urodziny dla chłopca. Takie zabawki świetnie sprawdzą się także jako prezent dla dwuletniej dziewczynki .  

bunt trzylatka
Adobe Stock
Wychowanie
Bunt trzylatka - skąd się bierze i jak postępować ze zbuntowanym trzylatkiem
Bunt trzylatka jest kolejnym etapem rozwoju dziecka. Przechodzą go wszystkie dzieci, jednak mogą go manifestować w zupełnie inny sposób – łagodny lub nie. Jaka jest główna porada Superniani w kwestii buntu trzylatka? Dorota Zawadzka mówi jasno: uciesz się, ponieważ jest to przejaw rozwoju dziecka.

Bunt trzylatka jest naturalnym etapem rozwoju dziecka, czasami rodzice nie wiedzą jednak w jaki sposób reagować. Jakie są więc porady psychologa? Przede wszystkim pozwól dziecku odkrywać swoją niezależność, daj mu możliwość podejmowania własnych decyzji i doświadczania świata na swój sposób. Nie ograniczaj jego dziecięcej samodzielności i bierz pod uwagę potrzeby rozwojowe malucha. Nie trzymaj się sztywno metod opisanych w poradnikach, tylko dostosuj je do swojego dziecka, ponieważ tak jak każdy dorosły – ono też jest indywidualnością i takiego właśnie podejścia wymaga. Spis treści :  Bunt trzylatka - co to znaczy? Czy lepiej ustąpić zbuntowanemu trzylatkowi? Bunt trzylatka - jak reagować? 4 zasady postępowania ze zbuntowanym trzylatkiem Bunt trzylatka - co to znaczy? Bunt trzylatka zazwyczaj pojawia się kilka miesięcy po buncie dwulatka. Każde dziecko przechodzi go w inny sposób – nie ma więc sztywnych norm w kwestii tego, ile trwa, kiedy się zaczyna. Rozwój psychiczny dziecka jest sinusoidą, okresy buntu przeplatają się z okresami posłuszeństwa i etapami, gdy dziecko jest grzeczne. Jakie są objawy buntu trzylatka? Dzieci np. przeraźliwie krzyczą, rzucają się na podłogę, tupią nóżkami (zarówno w przedszkolu, na placu zabaw, jak i w domu). Inne znów droczą się z mamą, aby w końcu jednak zrobić to, o co ona prosi. Jedną z oznak buntu trzylatka jest także histeria dziecka . To zupełnie normalne zachowanie. Czy lepiej ustąpić zbuntowanemu trzylatkowi? Rodzice trzylatka rzeczywiście nie mają łatwo. Czasem jednak warto odstawić na bok żelazną konsekwencję i pozwolić, żeby maluch postawił na swoim. Jeśli jest to niemożliwe (np. ze względu na bezpieczeństwo), to postaraj się skłonić dziecko do posłuszeństwa – ale nie krzycząc, szarpiąc albo dając klapsy . Spróbuj porozumieć się z dzieckiem , a...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj