Idealny prezent dla rocznego chłopca musi odpowiadać jego potrzebom rozwojowym. Maluch, który wkracza w drugi rok życia, na pewno kocha ruch. Nawet jeśli nie umie jeszcze chodzić – z radością pełza, raczkuje i turla się po podłodze. Roczniak uwielbia też dowiadywać się nowych rzeczy, z ochotą zaczyna malować, rysować i próbuje naśladować dorosłych. Oto kilka prezentów, które naszym zdaniem, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy otrzyma je mały chłopiec.

Reklama

Przytulanki

Sympatia do przytulanek budzi się już około 8-9. miesiąca życia. Wtedy dzieci uczą się przemieszczać bez pomocy dorosłych. Ukochany miś lub zajączek sprawia wtedy, że z dala od mamy czują się bezpiecznie. Przytulanka to też najlepszy towarzysz (zaraz po rodzicu) ułatwiający zasypianie. Pluszak nie jest prezentem tylko na chwilę. Niektórym maskotkom dzieci bywają wierne jeszcze w wieku szkolnym.

Polecamy: Przytulanka pluszowy renifer, Nici, cena: 84 zł. Maskotka ma 45 cm wysokości i jest wykonana z wysokiej jakości pluszu.

Maskotka reniferek
mat. pras.

Klocki

Dla każdego dziecka, które skończyło rok, bardzo ważne jest ćwiczenie sprawności rąk i precyzji ruchów. W tym doskonale pomagają klocki, szczególnie tradycyjne – drewniane lub plastikowe. Są zwyczajne, maluch szybko je poznaje i zabiera się do tworzenia z nich konstrukcji. Ma też wielkie pole do popisu – zbuduje z nich to, na co ma ochotę, co tylko podpowie mu wyobraźnia.

Polecamy: Klocki drewniane Dabo, cena: 65 zł. Komplet zawiera 100 bajecznie kolorowych klocków. Dodatkowy bonus: pojemnik, który pełni funkcję sortera. Z takim opakowaniem sprzątanie klocków również staje się zabawą.

Zobacz także
Klocki drewniane dla chłopca
mat. pras.

Jeździk

Idealnym prezentem dla rocznego chłopca są zabawki, które pomagają w rozwoju ruchowym. Możliwość biegania, skakania, czy tylko pełzania i turlania się na tym etapie życia jest równie ważna, a nawet ważniejsza niż rozwój intelektualny (co więcej jedno wpływa na drugie). Maluchowi przydadzą się więc zabawki do pchania – np. taczki, samochodziki, które można za sobą ciągnąć na sznurku, piłki, które można kopać i za którymi trzeba się przemieszczać oraz różnorodne jeździdełka, które ułatwiają poznawanie otoczenia.

Polecamy: Jeździk mysz, Wheely Bug, cena: 299 zł. Umożliwia dziecku poruszanie się we wszystkich kierunkach. Ucieszy maluszka, który dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki, jak i tego, który już śmiało maszeruje na własnych nogach.

Jeździk mysz
mat. pras.

Puzzle

Roczne dziecko chętnie bada, analizuje, porównuje. Wszystko je ciekawi. To dobry moment, by zacząć przygodę z układankami, puzzlami, sorterami. Dzięki nim maluch poznaje kształty, porównuje przedmioty (coś jest duże, małe, pasuje, nie pasuje). Może też ćwiczyć paluszki, koordynację wzrokowo-ruchową i – przede wszystkim – uwagę i cierpliwość.

Polecamy: Puzzle drewniane z uchwytami, Lelin, cena 36 zł. Układanka spodoba się małemu miłośnikowi motoryzacji, a tych – jak wiadomo – nie brakuje wśród rocznych chłopców.

Puzzle drewniane z uchwytami
mat. pras.

Zabawki do kąpieli

Dzieci nie traktują wszystkiego tak jak dorośli, czyli śmiertelnie poważnie. Wieczorna kąpiel to dla nich świetna okazja do zabawy i nauki. Maluch w tym wieku wszystko bada i analizuje – pasjonujące jest dla niego nie tylko chlapanie wodą, ale też przelewanie jej z jednego pojemniczka do drugiego. Z tego względu roczniak nie wzgardzi kąpielowymi akcesoriami. Zapewniamy: sklepowa oferta daleko wykracza poza tradycyjne gumowe kaczuszki i stateczki.

Polecamy: Wodny stolik, Wader, cena: 67 zł. Zestaw dla dzieci do kąpieli w wannie składa się m.in. z dwóch młynków i pompki do wody, dźwigu oraz korytarzy, którymi pływa mały statek.

Zabawka do kąpieli dla chłopca
mat. pras.

Instrumenty

Małe dzieci pasjonują się dźwiękami. Zachwyca je piosenka śpiewana przez mamę (nawet jeśli nie masz ładnego głosu, ani słuchu). Chętnie też brzdąkają na wszelakich bębenkach, tamburynach i uczą się dmuchać w zabawkowy flecik. Warto im to umożliwić. Choć – uczulamy – dziecięce muzykowanie bywa dla rodzica, zwłaszcza zmęczonego, trudnym doznaniem. Może jednak warto trochę się poświęcić, zwłaszcza że muzyka doskonale stymuluje umysł dziecka do pracy. I to szczególnie wtedy, gdy maluch nie tylko jej słucha, ale sam próbuje ją tworzyć.

Polecamy: Drewniane cymbałki Kotek, Djeco, cena: 85 zł Zamiast niecierpliwie odliczać chwile, aż dziecko znudzi się i znajdzie sobie coś innego do zabawy, spróbuj pomuzykować razem z nim.

Drewniane cymbałki
mat. pras.

\

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama