świąteczne filmy na Netflix 2021
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Świąteczne filmy na Netflix: 9 propozycji dla całej rodziny na Boże Narodzenie 2021

Świąteczne filmy z platformy Netflix to idealna propozycja dla całej rodziny. Prezentujemy najlepsze, naszym zdaniem, familijne produkcje filmowe do obejrzenia podczas tegorocznych świąt.
Przygotowałyśmy zestawienie świątecznych filmów dla całej rodziny, które oferuje do obejrzenia Netflix na Gwiazdkę 2021. To idealna propozycja na wspólne spędzenie wolnego czasu w trakcie zimowych wieczorów. Polecane przez nas filmy rozbawią was, wzruszą, a przede wszystkim – wprowadzą w waszych domach klimat świąt Bożego Narodzenia.

W naszym zestawieniu filmowym znajdziecie tegoroczne nowości, ale również świąteczne klasyki sprzed kilku lat. Jedno jest pewne – nie będziecie się nudzić w te święta!

Spis treści
  1. Rodzina Clausów
  2. Święta u Christmasów
  3. Chłopiec zwany Gwiazdką
  4. Dawid i Elfy
  5. Uwolnić Mikołaja
  6. Mikołaj i spółka
  7. 48 próśb do świętego Mikołaja
  8. Święta w stylu smart
  9. Mikołaj mimo woli

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Świąteczne filmy na Netflix – premiery w 2021 roku

Oto najciekawsze według nas filmy platformy Netflix. Wybrane zostały spośród nowości, które miały swoją polską premierę w 2021 roku. Koniecznie musicie je obejrzeć! 

Rodzina Clausów

świąteczne filmy na Netflix 2021
Screen/Netflix

Jules Claus nie lubi Bożego Narodzenia, a od zeszłorocznej śmierci swojego taty – święta już zupełnie go nie interesują. Gdy mama chłopca pracuje, Jules spędza dużo czasu w sklepie z zabawkami swojego dziadka. Pewnego razu znajduje w nim magiczną śnieżną kulę, dzięki której może przenosić się w najodleglejsze zakątki świata. Tam dokonuje niesamowitego odkrycia: jego dziadek jest prawdziwym świętym Mikołajem! Chłopiec, dzięki swojemu dziadkowi odkryje, że Boże Narodzenie to najwspanialszy czas w roku. Koniecznie obejrzyjcie film, by sprawdzić, dlaczego tak się stanie.

Święta u Christmasów

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Komedia dla dzieci powyżej 13. roku życia. Film opowiada o czterech siostrach, które od lat są ze sobą skłócone. Na święta spotykają się w swojej rodzinnej posiadłości. Atmosferę, która i tak jest napięta, psuje jeszcze bardziej fakt, że w posiadłości pojawia się także ojciec sióstr... ze swoją nową dziewczyną. Czy świąteczną atmosferę uda się jednak uratować. Sprawdźcie!

Chłopiec zwany Gwiazdką

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix


Ten wyjątkowy film jest przeznaczony dla dzieci powyżej 7. roku życia. Opowiada historię zdeterminowanego młodego Nikolasa, który odkrywa swoje przeznaczenie w magicznym świecie zamieszkanym przez elfy. Czemu chłopiec się tam znalazł? Zdradzimy tylko, że szukał swojego ojca i... nadziei. Resztę musicie sprawdzić sami!

Dawid i Elfy

świąteczne filmy na Netflix 2021
Screen/Netfilx


Polski film familijny, idealny na święta dla całej rodziny. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są trudnym czasem dla 11-letniego Dawida, który musiał przeprowadzić się z rodzicami do dużego miasta. Spotyka jednak elfa Alberta – uciekiniera z krainy świętego Mikołaja, który jest już znużony swoją pracą i chce na nowo odkryć magię świąt. Przyjaciele wyruszają razem na wyprawę w Tatry – miejsce, gdzie mieszkają dziadkowie Dawida. Ich śladem podążają też rodzice chłopca i... święty Mikołaj! Jakie losy czekają ich wszystkich? Sprawdźcie sami!

Filmy z oferty Netfilxa, które musicie obejrzeć

Na platformie Netfilx znajdziecie też filmy, które premierę miały co prawda już jakiś czas temu, jednak nadal zachwycają swoim świątecznym klimatem i humorem. Oto nasze propozycje filmowe na wspólne rodzinne wieczory.

Uwolnić Mikołaja

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Familijna komedia dla dzieci powyżej 7. roku życia. Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami. W związku z tym incydentem jest on poszukiwany przez policję. Schronienia udziela mu 9-letni Tom i jego ojciec Steve. Ojciec chłopca sam jednak niedawno wyszedł z więzienia i nie chce po raz kolejny pakować się w kłopoty. Kiedy jednak Mikołaj trafi do więzienia, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera – Tom zmusi tatę, by wspólnie interweniowali. Ojciec z synem będą starali się uwolnić Mikołaja, by mógł on wrócić do Laponii. Koniecznie sprawdźcie, jak skończy się ta historia!

Mikołaj i spółka

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Familijna komedia dla dzieci powyżej 7. roku życia. Niedługo mają nadejść święta, jednak Mikołaj ma poważny problem. Okazuje się, że świąt Bożego Narodzenia może... wcale nie być! Wszystkie elfy Mikołaja rozchorowały się! Kto teraz zapakuje prezenty? Mikołaj wyrusza więc na poszukiwanie lekarstwa. Jego plany komplikuje jednak awaryjne lądowanie w Paryżu. Najsłynniejszy brodacz spotyka na swojej drodze rodzinkę, która pomoże mu w jego szalonej misji.

48 próśb do świętego Mikołaja

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Film familijny dla dzieci powyżej 7. roku życia. Wszystkie listy, które wysłały dzieci do świętego Mikołaja z pewnego miasteczka... spłonęły! Dwa dzielne elfy ruszają jednak na biegun północny, by uratować święta! Jeżeli choć jedno życzenie nie zostanie spełnione – czar Bożego Narodzenia może prysnąć! Elfy postanawiają więc ponownie zebrać wszystkie listy jeszcze przed Wigilią.

Święta w stylu smart

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Ten świąteczny film mogą oglądać dzieci, które skończyły już 7 lat. Opowiada historię chłopca obytego z technologią. Dziewięciolatek swoje umiejętności wykorzystuje jednak w sposób godny podziwu – w Wigilię trafia do warsztatu świętego Mikołaja i postanawia pomóc elfom w zmodernizowaniu linii produkcyjnej, która jest już dość przestarzała. Obejrzyjcie ten film i sprawdźcie, czy mu się uda.

Mikołaj mimo woli

 

świąteczne filmy na Netflix 2021
screen/Netflix

Film familijny dla dzieci powyżej 13. roku życia. Dwa elfy mają za zadanie, by wyszkolić nowego świętego Mikołaja. Wszystko się jednak komplikuje, ponieważ wybrańcem na ulubieńca dzieci jest zrzędliwy mężczyzna, który w dodatku nie cierpi świąt Bożego Narodzenia! Zobaczcie, czy ta niezbyt dobrze zapowiadająca się historia będzie miała szczęśliwy koniec.


Zobacz także

świąteczne filmy familijne
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Świąteczne filmy familijne: gdzie obejrzeć online rodzinne filmy na Boże Narodzenie?
Familijne filmy świąteczne to świetny sposób na stworzenie gwiazdkowego klimatu dla całej rodziny. Większość rodzinnych filmów na święta dostępna jest online! Przedstawiamy nasz redakcyjny ranking i podpowiadamy, jakie tytuły warto zobaczyć.

Świąteczne filmy dla całej rodziny tworzą atmosferę Bożego Narodzenia równie skutecznie, co choinka, opłatek i kolędy. Nie wyobrażamy sobie grudnia bez „Holiday” i „To właśnie miłość”, a nasze dzieci – bez „Kevina samego w domu” i „Grincha”. Dzięki platformom streamingowym (VOD) takim jak np. Netflix czy HBO GO znalezienie filmu na święta Bożego Narodzenia nie jest już żadnym problemem. Ale jak się nie pogubić w gąszczu propozycji? Nasz ranking filmów świątecznych pomoże ci zaplanować rozrywkę dla całej rodziny. Podpowiadamy też, gdzie możesz obejrzeć te filmy online (legalnie!).   Spis treści: Filmy familijne na święta nasz ranking : Kronika świąteczna Klaus Grinch: świąt nie będzie Ekspres polarny Kevin sam w domu To właśnie miłość Listy do M. Cud na 34. ulicy Opowieść Wigilijna W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju Świąteczne filmy dla całej rodziny: gdzie oglądać? Świąteczne filmy na Netfliksie i HBO GO Filmy familijne na święta: nasz ranking  W naszym przeglądzie filmów świątecznych dla dorosłych , dzieci i dla całej rodziny nie może zabraknąć klasyki, którą chętnie oglądamy w każde święta. Jakie tytuły warto zobaczyć w tym roku? 1. Kronika świąteczna rok produkcji: 2018 gatunek: familijny ograniczenia wiekowe: brak (sugerujemy 7+) reżyseria:  Clay Kaytis obsada:  Kurt Russell, Judah Lewis, Darby Camp fabuła: Rodzeństwo chce nagrać sanie świętego Mikołaja, jednak przypadkowo je niszczy. Teraz brat i siostra muszą pomóc dostarczyć prezenty na czas. Ruszają w pełną przygód podróż, ale czy uda im się uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno? gdzie obejrzysz: Netflix (Na Netfliksie zobaczycie również kontynuacje tej historii, film...

życzenia na Boże Narodzenie
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Boże Narodzenie – staropolskie, religijne, krótkie, piękne i śmieszne życzenia świąteczne
Część życzeń na Boże Narodzenie padnie przy wigilijnym stole, ale nie z każdą bliską osobą uda się spotkać osobiście. Jeśli nie masz czasu do wszystkich zadzwonić, wyślij życzenia SMS-em lub e-mailem. Oto nasze propozycje – śmieszne i poważne, krótkie i dłuższe, religijne, staropolskie i nowoczesne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie można wydrukować.

Oto aż 52 propozycje życzeń świątecznych w różnym tonie . Mamy dla was zarówno poważne i religijne życzenia na Boże Narodzenie, jak i te wesołe. Możesz wypisać je na świątecznej kartce pocztowej lub wysłać np. SMS-em. Wysyłanie życzeń na Boże Narodzenie jest naszym polskim zwyczajem, który warto kontynuować. Choć w dzisiejszych czasach nadawanie kartek to rzadkość, warto wrócić do tej tradycji i wysłać świąteczny list z życzeniami. Z pewnością adresatowi zrobi się bardzo miło! Na końcu dołączamy plik pdf. z życzeniami gotowy do druku.  Spis treści :  Staropolskie życzenia na Boże Narodzenie Religijne życzenia bożonarodzeniowe Krótkie życzenia na Boże Narodzenie Piękne życzenia na Boże Narodzenie Śmieszne życzenia i wierszyki na Boże Narodzenie Poważne życzenia świąteczne na Boże Narodzenie Uniwersalne wierszyki na Boże Narodzenie i Nowy Rok   Staropolskie życzenia na Boże Narodzenie W przypadku bliskich, którzy wysoko cenią tradycję, świetnie sprawdzą się życzenia bożonarodzeniowe, które nawiązują do staropolskich zwyczajów i sformułowań.  Jak obyczaj stary karze według ojców naszej wiary pragnę złożyć wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia   Niech ta gwiazdka pomyślności Co zabłyśnie wam o zmroku Zaprowadzi was do szczęścia W nadchodzącym Nowym Roku *** Mały Jezus nadchodzi, Powinszować się godzi, Szczęścia, zdrowia i chleba I co więcej potrzeba. Pieniędzy, dobytku I wszelkiego użytku *** Staropolskim obyczajem, Gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia Przy tej pięknej sposobności I my życzym Wam radości, Aby wszystkim się darzyło, Z roku na rok lepiej było. *** Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok! Żeby Was nie bolała głowa ani bok, Żeby Wam się darzyło, mnożyło, kociło. Żebyście mieli dzieci...

ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie [7 POMYSŁÓW DIY]
Ozdoby bożonarodzeniowe wcale nie muszą kosztować fortuny! Możesz je zrobić w domu razem ze swoim dzieckiem. Będzie nie tylko taniej – zyskacie też mnóstwo… satysfakcji. Zobacz, jak zrobić proste ozdoby świąteczne z papieru, masy solnej, papierowych słomek czy makaronu.

Ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie to jeden ze znaków rozpoznawczych tych świąt. W końcu ubieranie choinki to bardzo wyczekiwany przez dzieci rytuał. Maluchy nie mogą się go doczekać – i to niezależnie od tego, czy zwykle ubieracie choinkę na początku grudnia, czy tuż przed Wigilią. Aby skrócić dzieciom oczekiwanie na przystrajanie drzewka, zachęć je, by w tym roku samodzielnie zrobiły ozdoby bożonarodzeniowe z papieru (i nie tylko). Takie ozdoby świąteczne robione przez dzieci są wyjątkowe! Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie Jakie ozdoby najłatwiej zrobić w domu razem z dziećmi na Boże Narodzenie? Przedstawiamy nasze propozycje:  Choinka z makaronu Choinka ze słomek Śnieżynki z papieru Papierowe aniołki na choinkę Gwiazda na choinkę z drutu Ozdoby z masy solnej Bombka ze styropianu Ozdoby świąteczne DIY– jakich materiałów potrzebujesz? Zanim przystąpicie do robienia świątecznych ozdób, zgromadźcie wszystkie potrzebne materiały – nie ma nic bardziej wkurzającego i demobilizującego, gdy już w czasie pracy okazuje się, że nie mamy kleju czy bibułki. Dlatego warto najpierw zaplanować, co będziemy robić (ułatwią ci to nasze listy), a potem pójść na zakupy: do sklepu papierniczego, ale także... spożywczego. Tak przygotowani będziecie mogli zasiąść do robienia świątecznych ozdób . Pamiętaj, by niebezpieczne narzędzia (nożyczki, cyrkiel) trzymać poza zasięgiem malucha. Jakie materiały są najczęściej potrzebne? To przede wszystkim: papier papier kolorowy brokat cekiny flamastry wstążki włóczka nożyczki sól (do masy solnej) makaron farby 1. Choinka z makaronu Klasyczna ozdoba świąteczna, idealna do zrobienia z dzieckiem. W dodatku z materiałów, które są łatwo dostępne. Zobacz też obrazkowy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj