Na andrzejki, podobnie jak na halloweenową zabawę, dzieci często przebierają się w różne stroje – jest to miłym urozmaiceniem zabaw i wróżb andrzejkowych dla dzieci. Pojawia się więc pytanie, jak się ubrać na andrzejki? Z racji tego, że jest to święto kojarzące się z magią – warto właśnie w takiej tematyce wybrać strój dla dziecka. Nie musicie kupować go w sklepie – wiele propozycji zrobicie samodzielnie w domu, ewentualnie dokupując dodatki. Tłumaczymy, jak zrobić strój na andrzejki dla dzieci do przedszkola, szkoły lub do świętowania w domu.

Reklama

Jakie stroje na andrzejki dla dzieci?

  1. Strój Hermiony
  2. Strój czarownicy
  3. Strój Harry'ego Pottera
  4. Strój magika
  5. Strój hiszpańskiej tancerki
  6. Strój wróżki
  7. Strój czarodziejki

Strój Hermiony

Strój Hermiony będzie idealny dla miłośniczki przygód Harry'ego Pottera. Tak naprawdę nie musicie kupować gotowego stroju — kapelusz możecie zrobić samodzielnie z czarnego brystolu, a jako peleryna idealnie posłuży zbyt duży, czarny płaszcz mamy lub taty. Nie zapomnijcie zrobić odpowiedniej naszywki, która jest widoczna na zdjęciu!

AdobeStock

Strój czarownicy

Strój czarownicy to wbrew pozorom jedno z łatwiejszych przebrań na andrzejkową zabawę. Czarny kapelusz zrobicie z brystolu, na koniec możecie spsikać go brokatem (np. do ozdabiania choinki). Do tego wystarczy czarna sukienka i ewentualnie miotła (alternatywnie możecie użyć szczotki do zamiatania na długim kiju). To idealny strój na andrzejki dla dziewczynki!

AdobeStock

Strój Harry'ego Pottera

Kolejna propozycja to strój na andrzejki dla chłopca. Strój Harry'ego Pottera to marzenia każdego wielbiciela przygód tego młodego czarodzieja. Tutaj przydadzą się okulary zerówki (kupicie je np. w aptece lub Rossmanie). Za pelerynę, podobnie jak w przypadku kostiumu Hermiony, może posłużyć płaszcz mamy lub taty. Idealnie jeśli macie w domu bordowo-żółty szalik, ale jeśli nie posiadacie takiego – to nic! Niech chłopiec założy koszulę i krawat pod swoją pelerynę – w końcu tak też ubierał się Harry Potter.

Zobacz także
AdobeStock

Strój magika

Strój magika doskonale pasuje do zabawy andrzejkowej. Wystarczy kapelusz (można użyć tego mamy lub taty), biała koszula, muszka, eleganckie spodnie i marynarka. Nie można zapomnieć też o najważniejszym atrybucie, czyli magicznej różdżce (możecie zrobić ją nawet z długopisu lub cieniutkiego rulonu brystolu). Ten strój na andrzejki dla chłopca z pewnością zrobi furorę podczas zabawy!

AdobeStock

Strój hiszpańskiej tancerki

Strój na andrzejki dla dziewczynki to też hiszpańska tancerka. Andrzejki kojarzą się najbardziej z wróżbami, ale przecież to też czas zabawy, a jak zabawa – to również taniec. Przebranie hiszpańskiej tancerki to świetny pomysł na bal andrzejkowy. Taki strój jest szalenie łatwo przygotować: wystarczy najbardziej strojna sukienka, kwiaty wpięte we włosy, wachlarz oraz duuużo biżuterii. A na nogi można założyć baletki. Jest to świetna propozycja na strój na andrzejki dla dzieci do przedszkola – dziewczynce będzie w nim po prostu wygodnie (poza tym, że będzie wyglądać bardzo efektownie!).

AdobeStock

Strój wróżki

A może dziewczynka na zabawę andrzejkową woli przebrać się za uroczą wróżkę? Koronę oraz berło możecie zamówić przez internet, do tego wystarczy założyć letnią, zwiewną sukieneczkę. By było bardziej magicznie, możecie włosy dziewczynki spryskać brokatem, a na policzki nałożyć rozświetlacz. Efekt będzie naprawdę świetny! To również idealny strój dla dzieci do przedszkola – w końcu każda dziewczynka czasami chce się poczuć jak prawdziwa wróżka z bajki!

AdobeStock

Strój czarodziejki

Jeśli nie kostium wróżki, to może szalonej czarodziejki? Kapelusz zrobicie z brystolu (wcale nie musi być czarny). Następnie oklejcie go złotymi gwiazdkami, nietoperzami, itp. Berło, perukę kupicie w sklepie z zabawkami (lub sklepie typu Pepco). Do tego wystarczy założyć czerwony golfik, czarną spódniczkę i gotowe!

AdobeStock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama