Kotylion z serduszek to świetny pomysł na zabawę plastyczną z dzieckiem, podczas której można uczyć malucha patriotyzmu. Podczas wspólnie spędzonego czasu możesz opowiedzieć dziecku również o polskich symbolach narodowych, a starsze dziecko nauczyć piosenek patriotycznych.

Reklama

Jak zrobić kotylion z serduszek?

Kotylion z serduszek z łatwością przygotujecie samodzielnie. Większość potrzebnych rzeczy z pewnością macie w domu.

Materiały potrzebne do zrobienia kotylionu z serduszek:

  • biały brystol
  • czerwony brystol
  • nożyczki
  • klej
  • agrafka
  • biała i czerwona wstążka

Kotylion z serduszek – instrukcja krok po kroku

1. Najpierw wytnij 3 czerwone i 3 białe serduszka z brystolu. Użyj do tego naszego szablonu serca do wycięcia (wystarczy, że go odwzorujesz). Możesz też od razu wydrukować szablon serca na białych i czerwonych kartkach.

AdobeStock

2. Z czerwonego papieru wytnij małe kółeczko.

Zobacz także

3. Układaj po kolej serduszka w taki sposób, by delikatnie na siebie zachodziły. Najpierw czerwone, później białe. Całość stworzy kształt okrągłego kotylionu. Przymocuj je do siebie klejem (posmaruj miejsca, które na siebie zachodzą).

4. Następnie na samym środku przyklej czerwone kółeczko (ono dodatkowo połączy ze sobą serduszka).

5. Ostatnim krokiem jest doklejenie na dole kotylionu czerwonej i białej wstążki (jeśli nie masz ich w domu – możesz wyciąć paseczki z papieru).

Kotylion z serduszek gotowy! Przypnijcie go do ubrania agrafką. Jeśli będziecie postępować zgodnie z instrukcją, kotylion będzie prezentował się następująco:

AdobeStock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama