Mama to wyjątkowa osoba w naszym życiu, a Dzień Matki to czas, w którym możemy jej podziękować za miłość, dobroć, cierpliwość i oddanie. Dlatego też życzenia na Dzień Mamy powinny być niepowtarzalne i płynące prosto z serca. Dowiedz się, skąd brać pomysły na życzenia na dzień mamy.

Reklama

Spis treści:

Czego życzyć mamie?

Wszystkiego tego, czego pragnie twoja mama. Poza klasyczną triadą życzeń: zdrowia, szczęścia i pomyślności można życzyć także:

 • miłości,
 • uśmiechu,
 • pięknej pogody,
 • radości,
 • pociechy z dzieci i wnuków,
 • spełnienia marzeń,
 • pieniędzy,
 • więcej wolnego czasu,
 • spokoju ducha.

Życzenia na Dzień Mamy powinny wyrażać naszą miłość, wdzięczność i podziękowanie. Za co? Ty wiesz najlepiej. Każda rodzina pisze swoją własną historię, a składane życzenia są wyjątkowe, prywatne, intymne i niepowtarzalne.

Może zaciekawią cię zwyczaje Dnia Matki w Polsce na świecie?

Zobacz także

Skąd brać pomysły na życzenia?

Układając życzenia dla mamy, powinniśmy się zastanowić, co ją interesuje, jakie ma plany na najbliższą przyszłość, a także odwoływać się do waszych przeżyć i miłych wspólnie spędzonych chwil.

Jeśli twoja mama:

 • kocha pracę w ogrodzie, możesz jej życzyć pięknej pogody, udanych zbiorów, pięknych kwiatów, braku suszy, wspólnie spędzonego czasu w ogrodzie, odpoczynku na łonie natury;
 • lubi czytać książki, możesz jej życzyć nowych premier, licznych bestsellerów, spotkań z autorami lub autorkami ulubionych powieści;
 • uwielbia życie towarzyskie, możesz jej życzyć udanego wyjścia na koncert ulubionego zespołu, do kina na premierę długo wyczekiwanego filmu, czy nawiązać do wspólnie obejrzanego filmu;
 • nie może żyć bez podróży, nawiąż do wspólnych wyjazdów lub jej planów wyjazdowych. Możesz jej życzyć wielu ciekawych miejsc wartych zobaczenia albo odwołać się do tych, które odwiedziła i wywarły na niej wielkie wrażenie.

Życzenia na dzień mamy: nasze propozycje

Dziękujemy Ci, że jesteś. Kochamy Cię, Mamo!

***

Mamo! Jesteś czadowa, nawet gdy Cię boli głowa.

***

Kochana Mamo, dziękuję ci, że zawsze mnie wspierasz i stoisz po mojej stronie.

***

Kochana Mamo, dostajesz dziś buziaka od swojego dzieciaka!

***

Mamo, niech się do ciebie śmieje cały świat! Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta!

***

Kochana Mamo, korzystaj z uroków emerytury, baw się i szalej. Mam nadzieję, że wyjazd do Grecji będzie spełnieniem Twoich marzeń.

***

Mamo! Życzę ci słońca, letniego deszczu i lekkich podmuchów wiatru we włosach!

***

Mamo moja najdroższa i jedyna! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, bo przecież to jest w życiu najważniejsze. Kocham Cię!

***

Kochana Mamo, chciałabym ci podziękować ci za wszystko, co dla mnie zrobiłaś. Dopiero gdy sama zostałam matką, zrozumiałam, jak czasem trudno być mamą.

Zobacz także: Najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 2022

Jak napisać życzenia na dzień mamy?

Od serca i szczerze. To najważniejsze. Jeśli chcesz napisać odręcznie życzenia np. na samodzielnie wykonanej kartce okolicznościowej lub laurce, najpierw napisz je na brudno. To pozwoli ci ostatecznie zwerbalizować myśli i rozplanować układ tekstu.

Jeśli twoje relacje z rodzicielką są raczej chłodne, możesz skorzystać np. z kartek okolicznościowych z gotowymi życzeniami lub cytatami.

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama