Najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 2022
Jenko Ataman/Adobe Stock
Święta i uroczystości

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 2022

Poszukujesz inspiracji na najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 2022? Nie szukaj już, dobrze trafiłaś / trafiłeś. Wybierzesz takie od siebie lub od dziecka. Sprawisz nimi, że tegoroczny Dzień Matki będzie naprawdę radosny i wyjątkowy!

Poniżej 10 najpiękniejszych życzeń na Dzień Mamy. Jeśli wykorzystasz je, wpisując na kartce na Dzień Matki, sprawisz, że twoja mama poczuje się naprawdę wyjątkowo. Będzie wiedziała, że nie „odbębniasz” tego święta tylko dlatego, że jest w kalendarzu, i że tak wypada. Będzie pewna, że naprawdę ją kochasz i czujesz wdzięczność za wszystko, co dla ciebie zrobiła.

Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 2022:

Kochana Mamo! Dziękuję Ci za wspaniałe dzieciństwo i wsparcie, jakiego mi udzielałaś zawsze, gdy tego potrzebowałam/em. Nie wyobrażam sobie lepszej mamy niż Ty! Dlatego z okazji Dnia Matki chcę Ci życzyć, abyś mogła spełniać się także w innych życiowych rolach, żebyś czerpała radość z życia i zawsze była pewna mojej miłości do Ciebie.

*****

Z okazji Dnia Matki chcę Ci, kochana Mamo, złożyć życzenia płynące prosto z mojego wdzięcznego serca: zdrowia, grona wiernych przyjaciół, radości, spokoju i wszelkiej pomyślności. Niech Twoje życie będzie tak radosne, jakim Ty uczyniłaś moje. Kocham Cię najmocniej na świecie!

*****

Dzień Matki to dla mnie i dla Ciebie dzień wyjątkowy i idealny do wyrażenia tego, co czuję. Zapewniłaś mi wspaniałe dzieciństwo, chroniłaś w czasie dorastania i towarzyszyłaś mi w ważnych i trudnych chwilach mojego życia. Wiedz, że doceniam to i przepełnia mnie za to wszystko ogromna wdzięczność.

Życzę Ci, aby każdy Twój dzień był radosny i przepełniony dobrocią oraz pięknem. Życzę Ci też dużo zdrowia, abyśmy mogli wspólnie jeszcze wiele razy uściskać się z okazji Dnia Matki.

*****

Najukochańsza Mamo! Dzień Matki to każdy Twój dzień od czasu, gdy zostałaś mamą. Pełnisz tę rolę nieprzerwanie, a świętujemy dzień Matki tylko raz w roku. Ty jesteś mamą na co dzień, a nie tylko od święta. I za to bardzo Cię kocham.

*****

Nie ma słów, które mogą oddać, jak bardzo Cię kocham, Mamo! Żyj mi długo i szczęśliwie, bo każdy Twój uśmiech to radość dla mnie. Z okazji Dnia Matki ściskam Cię najmocniej na świecie!

*****

„O zmierz­chu przy oknie
Mat­ka trą­ca nogą bie­gu­ny
Ko­ły­ski, w któ­rej śpi dziec­ko.

Ale już nie ma ko­ły­ski,
Ale nie ma już dziec­ka.
Po­szło mię­dzy cie­nie.
Mat­ka sama sie­dzi o zmierz­chu,
Ko­ły­sze nogą wspo­mnie­nie.”
Leopold Staff

Kochana Mamo, choć ciałem nie jestem już dzieckiem, wiedz, że w sercu nadal jestem Twoją małą córeczka/małym synkiem. I zawsze nią/nim będę.

*****

„Zwróć się dzia­two ku tej do­bie,
W nie­mow­lę­ce two­je lat­ka,
Gdy jak Anioł Stróż przy to­bie,
Po­chy­lo­na sta­ła mat­ka;
Jak już wte­dy, wzrok dzie­cię­cia,
Jej je­dy­nie szu­kał sa­mej,
Jak gar­nę­łaś się w ob­ję­cia,
Uko­cha­nej two­jej mamy.”
fragment wiersza Władysława Bełzy

Mamo, zawsze będę się garnąć w Twoje objęcia, bo jesteś najlepszą mamą na świecie! Nie tylko w Dniu Matki!

*****

„W ciemnościach postać mi stoi matczyna,
Niby idąca ku tęczowej bramie –
Jej odwrócona twarz patrzy przez ramię,
I w oczach widać, że patrzy na syna.”
Juliusz Słowacki

Z okazji Dnia Matki, chcę złożyć Ci, Mamo, życzenia długiego i szczęśliwego życia. Zawsze czuję Twoją wspierającą obecność i marzę o tym, aby trwała już zawsze.

*****

„Mamo, chciałbym ci przynieść latający dywan.
I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka,
Żebyś żyła beztrosko – wesoła, szczęśliwa,
Lecz takie dziwy znaleźć można tylko w bajkach.

Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenia,
Za twą miłość matczyną nigdy nie zachwianą
Mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem
I szepnąć do ucha: dziękuję ci mamo!”
W. Grodzieńska

*****

Usiądę sobie przy mamie, obejmę mamę rękami
i tak jej powiem na uszko:
"Mamusiu, moje jabłuszko!
Mamusiu, moje słoneczko !
Mama uśmiechnie się do mnie
i powie: Moja córeczko... ”
fragment wiersza Danuty Wawiłow

Kochana Mamo, z okazji Dnia Matki chcę Ci powiedzieć, że nie mogłam sobie wymarzyć lepszej mamy od Ciebie!

Zobacz także:

Wiersze dla mamy na Dzień Matki
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Wiersze dla mamy jako piękne życzenia na Dzień Matki [Gotowe do druku]
Zebrałyśmy wiersze dla mamy napisane przez polskich poetów, m.in. Wojciecha Młynarskiego i K. I. Gałczyńskiego, a także popularne krótkie wierszyki na Dzień Matki. Dzięki nim dziecko może wyrazić swoją miłość i wdzięczność w niepowtarzalny sposób. Wiersze na Dzień Mamy z pewnością spowodują u niej wzruszenie, a piękne chwile na długo zostaną w jej pamięci.

Może w tym roku zamiast standardowych życzeń w laurce wykorzystacie właśnie wiersze dla mamy? Możecie wydrukować jeden z gotowych wzorów, a następnie poprosić dziecko, aby spróbowało nauczyć się go na pamięć lub wkleiło do kartki zrobionej własnoręcznie dla mamy. Takie wiersze na Dzień Matki sprawdzą się też świetnie jako dedykacja do książki dla mamy. Można też wpisać fragment wiersza na bileciku przyczepionym do bukietu kwiatów.  Pamiętajcie:  wiersze dla mamy i taty   będą idealne na wiele okazji i z pewnością za każdym razem wywołają u nich wzruszenie.  Spis treści: Wiersze dla mamy z okazji Dnia Matki Wierszyki dla mamy Wiersze dla mamy z okazji Dnia Matki Życzenia na Dzień Mamy  powinny płynąć prosto z serca, to oczywiste. Czy istnieje bardziej wzruszający widok od zaaferowanego malucha z laurką dla mamy w dłoni i wierszem na ustach? No właśnie! Jeżeli więc szukacie pięknych wierszyków dla mamy i o mamie oraz pięknych życzeń na Dzień Matki, trafiliście w dobre miejsce – przeczytajcie nasze propozycje wierszy dla mamy i wydrukujcie ten według was najpiękniejszy.  K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką” M. Szypowska „Kochana Mamo” J. Kulmowa „Mamo, Mamo, coś ci dam” W. Młynarski „Nie ma jak u mamy” P. Kaniżaj „Miłość Mamy” W. Ścisłowski „Bukiecik dla Mamy” A. Świrszczyńska „Dzień Matki” K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką” Ona mi pierwsza pokazała księżyc i pierwszy śnieg na świerkach, i pierwszy deszcz. Byłem wtedy mały jak muszelka, a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne. Noc. Dopala się nafta w lampce. Lamentuje nad uchem komar. Może to ty, matko, na niebie jesteś...

Dzień Matki widziany oczami Calvina Kleina zmusza do refleksji
Adobe Stock/ Instagram @calvinklein
Aktualności
Dzień Matki widziany oczami Calvina Kleina zmusza do refleksji
Calvin Klein przyłączył się do grona marek, które celebrują Dzień Matki. W tym roku do kampanii reklamowej zaproszono Roberto Bete i Erikę Fernandes. W mediach społecznościowych zawrzało.

W ramach ogólnoświatowej kampanii Calvin Klein łamie tabu. Tematem przewodnim są różne oblicza macierzyństwa: samotne matki, pary osób o różnym kolorze skóry oraz, wywołująca największe kontrowersje, transpłciowa para z Brazylii. Różnorodność Calvin Klein stawia na różnorodność i przedstawienie prawdziwych realiów macierzyństwa. Jednak największą falę kontrowersji wywołało zdjęcie przedstawiające transpłciową parę, która spodziewa się dziecka (zarówno Roberto, jak i Erika są po korekcie płci). Mężczyzna niebawem urodzi ich synka Noaha. „Możemy rozmnażać się biologicznie lub z serca… naszym miejscem jest kochać i być kochanym”, głosi podpis pod zdjęciem pary. Inkluzywność Mimo fali krytyki amerykańska marka stanowczo odpiera ataki. „Traktujemy tę platformę [Instagram – przyp. red.] jako inkluzywne i pełne szacunku środowisko dla indywidualizmu i autoekspresji. W Calvin Klein tolerujemy wszystko z wyjątkiem nietolerancji – wszelkie nietolerancyjne komentarze będą usuwane, a konta publikujące nienawistne wypowiedzi mogą zostać zablokowane”, można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Calvin Klein.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Calvin Klein (@calvinklein) Źródło: Instagram @calvinklein Piszemy też o: Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu na temat choroby i leczenia Oliwiera Myślała, że mieszka wśród życzliwych ludzi. Do czasu „gratulacji” z okazji narodzin dziecka Policja: pijana matka prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem. Myślała, że po...

jak zrobić laurkę na dzień mamy
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Mamy – 7 pomysłów na piękną laurkę na Dzień Matki
Jak zrobić laurkę na Dzień Mamy? Wystarczą najprostsze akcesoria, które większość z nas ma w domu. Przyda się też dobry pomysł. Oto ciekawe inspiracje na ręcznie robione, oryginalne i naprawdę fajne kartki na Dzień Mamy.

Jeśli szukasz fajnego pomysłu na laurki dla mamy, nie musisz się głowić. Podpowiadamy, jak przygotować własnoręczny prezent dla mamy . Każdy z pokazanych tu sposobów na zrobienie laurki sprawdzi się w przypadku starszych przedszkolaków. Te młodsze mogą mieć trudności z szyciem, ale z pomocą osoby dorosłej z pewnością i z takim wyzwaniem sobie poradzą. Spis treści: Jak zrobić prostą laurkę na Dzień Mamy Jak zrobić piękną laurkę na Dzień Mamy Jak zrobić oryginalną laurkę na Dzień Mamy Jak zrobić fajną laurkę na Dzień Mamy Jak zrobić laurkę dla mamy od przedszkolaka Laurka dla mamy do wydruku Pomysł na laurkę 3D na Dzień Matki Jak zrobić prostą laurkę na Dzień Mamy Przygotuj: arkusze kolorowego papieru w formacie A4, nożyczki, patyczek np. po lizaku, kawałek wstążeczki, klej i gąbeczkę nasączona tuszem lub farbą. Jeden arkusz papieru, np. szary, złóż na pół do formatu A5, z drugiego, np. żółtego, wytnij 10 kółek o średnicy mniej więcej 4 cm. Ważne, aby wszystkie kółeczka były tego samego rozmiaru. Następnie krawędź każdego kółeczka zabarw, dotykając krawędzią do gąbki nasączonej tuszem lub farbą. Jeśli nie masz gąbki, można kółkiem dotykać do nasączonego farbką pędzelka. Na patyczku zawiąż wstążeczkę, formując z niej płaską kokardkę. Przyklej do frontu laurki kółeczka tak, aby jedno wchodziło pod drugie – smaruj klejem tylko fragment kółka, a kolejne kółeczko przyklejaj, wsuwając je pod poprzednie. Z kółek uformuj okrąg – to będzie kwiat. Do kwiatu doklej łodyżkę, czyli patyczek z kokardką. Na wolnej powierzchni frontu laurki można dopisać „dla mamy”. W środku warto wpisać życzenia albo cytaty o mamie lub wiersze dla mamy . Laurka na Dzień Mamy gotowa! A jeśli i ta propozycja jest zbyt skomplikowana,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj