Zobacz, jakie mobilne aplikacje ułatwią ci opiekę nad dzieckiem – oto 9 świetnych aplikacji, które każdy rodzic powinien mieć w swoim telefonie:

Reklama
  • Moje dziecko Świetny poradnik dla rodziców dzieci 0-2 lata, przygotowany przez polskich lekarzy. Oprócz informacji o rozwoju i zdrowiu dziecka, znajdziemy tu zakładkę „Dzienniczek”, gdzie możemy zapisywać daty szczepień albo wagę i wzrost malucha (zostaną naniesione na interaktywne siatki centylowe). Działa w systemie Android i iOS. Ściągnij aplikację.
  • Amazing baby Propozycje rozwojowych ćwiczeń dla niemowląt, podzielone (to fajny pomysł!) w zależności od pory dnia. Rano – zabawa, wieczorem – relaks i wyciszenie. Ściągnij aplikację.
Reklama
  • Baby monitor & alarm To światowy hit: elektroniczna niania w komórce! Po zainstalowaniu apki połóż smartfon w sypialni dziecka, a gdy ono się obudzi, telefon zadzwoni na podany przez ciebie numer (tak, to jedyna wada: aby korzystać z Baby Monitor & Alarm musisz mieć dwa telefony, przy czym ten drugi nie musi być startfonem ani mieć zainstalowanej aplikacji). Dodatkowa opcja: w reakcji na płacz dziecka Baby Monitor może odtwarzać kołysanki, szum suszarki do włosów albo nagrany głos rodzica. Ściągnij aplikację.
  • Torba kangura Gdzie można pójść z niemowlęciem? A gdzie z rocznym dzieckiem? Torba Kangura to najlepszy przewodnik dla rodziców małych dzieci. Oprócz klubików malucha i kawiarni przyjaznych dzieciom znajdziecie tu też najbliższe całonocne apteki i szpitale z ostrym dyżurem. Ściągnij aplikację.
  • Sleep Cycle Zainstaluj aplikację, ustaw budzik i włóż telefon pod poduszkę, a rano obudzisz się w końcu wyspany. Pół godziny przed zaplanowaną przez ciebie godziną pobudki Sleep Cycle zacznie rejestrować ruchy twojego ciała (są różne w zależności od fazy snu) i uruchomi budzik wtedy, kiedy twój sen będzie najpłytszy. Aplikacja ma jednak dwa minusy: jest dostępna tylko na Iphone'a i niestety płatna. Ściągnij aplikację.
  • Astrid Jeden z najbardziej przyjaznych organizerów, jakie można znaleźć w sieci. Wpisywane do niego zadania możesz oznaczać w zależności od ważności: te super ważne będą wyświetlać się na czerwono. Ściągnij aplikację.
  • Evernote Nie licz na to, że zapamiętasz na całe życie, kiedy konkretnie maluch pierwszy raz uśmiechnął się na twój widok, kiedy zrobił pierwszy krok albo kiedy pojawił mu się ząbek. Lepiej to wszystko notować np. w bardzo poręcznej aplikacji Evernote. Ściągnij aplikację.
  • Listonic To twoja lista zakupów w komputerze i na smartfonie. Produkty, jakie do niej wprowadzisz, zostaną automatycznie przypisane do odpowiedniego działu, np. z nabiałem czy chemią. Takie pogrupowanie bardzo ułatwia zakupy. Ponadto dzięki Listonic możesz sprawdzić, czy (i gdzie) produkt, który chcesz kupić, jest aktualnie w promocji. Ciekawostką jest to, że poprzez aplikację można też znaleźć przepisy z blogów kulinarnych i składniki z tych przepisów przekonwertować na listę zakupów. Ściągnij aplikację.
  • APPteka Dzięki tej aplikacji znajdziesz tańsze zamienniki leków. Wystarczy zeskanować telefonem receptę, aby dowiedzieć się, czy istnieje lekarstwo o tym samym składzie, ale w niższej cenie. Ściągnij aplikację.
Reklama
Reklama
Reklama