Szopka bożonarodzeniowa wyobraża miejsce przyjścia na świat Jezusa. Najczęściej przedstawia moment, gdy do szopki przychodzą Trzej Królowie, ale są też szopki bożonarodzeniowe przedstawiające tylko świętą rodzinę. Jeśli zdecydujesz się na gotową szopkę bożonarodzeniową, kup drewnianą albo interaktywną, specjalnie dla dzieci. A jeżeli masz więcej czasu i miejsca, wybierz szopkę do samodzielnego wykonania.

Reklama

Spis treści:

Najładniejsze szopki bożonarodzeniowe w dobrych cenach:

  1. Szopka bożonarodzeniowa drewniana do dekorowania
  2. Szopka bożonarodzeniowa duża ze sklejki
  3. Szopka bożonarodzeniowa ze świętą rodziną
  4. Szopka bożonarodzeniowa dla dzieci
  5. Szopka bożonarodzeniowa z figurkami
  6. Szopka bożonarodzeniowa interaktywna

Co to są szopki bożonarodzeniowe?

Szopki bożonarodzeniowe to dekoracje świąteczne, skromne lub bogato zdobione. Najstrojniejsze szopki bożonarodzeniowe to te krakowskie. Mogą być naprawdę piękne, ale są bardzo drogie i nie pozostawiają miejsca na twórczość twoją czy dziecka. Nie mają też wiele wspólnego ze skromnymi warunkami, w jakich na świat przyszedł Jezus. Dlatego polecamy szopki bożonarodzeniowe drewniane. Są trwałe i można wybierać między gotowymi a takimi do samodzielnego złożenia. Niektóre z nich można też samodzielnie ozdabiać, malując je farbami, czy oklejając naturalnymi materiałami: łuskami szyszek, siankiem, liśćmi albo papierem kolorowym.

Szopki bożonarodzeniowe do samodzielnego wykonania

Szopki bożonarodzeniowe składane to fajna zabawa, a przy tym niezbyt skomplikowana. Dziecko będzie miało frajdę z własnoręcznie złożonej i udekorowanej ozdoby świątecznej. Taką szopkę można przechowywać i co roku stawiać w święta w eksponowanym miejscu albo pod choinką. Możecie też zrobić szopkę z papieru.

Zobacz także

Szopki bożonarodzeniowe z figurkami

Jeśli kupujesz gotową szopkę bożonarodzeniową, zwróć uwagę, co znajduje się w komplecie. Do wielu szopek dodawane są figurki, ale część z nich ich nie ma. Można wtedy zrobić figurki samodzielnie, np. z masy solnej, lub je dokupić. Oczywiście polecamy własnoręczne przygotowanie i pomalowanie figurek. Figurki do szopki bożonarodzeniowej można dowolnie aranżować wewnątrz i wokół szopki, więc co roku może ona wyglądać nieco inaczej.

Najładniejsze szopki bożonarodzeniowe

Szopka bożonarodzeniowa nie musi zajmować wiele miejsca. Wystarczy miniatura do postawienia na biurku albo parapecie. Drewniana szopka betlejemska posłuży wam przez lata, a szopka do samodzielnego złożenia pozwoli zaangażować dziecko w przygotowania do świąt. Polecamy też szopkę interaktywną − dla dzieci, które chcą dowiedzieć się więcej o polskich tradycjach świątecznych.

1. Szopka bożonarodzeniowa drewniana do dekorowania

Szopka bożonarodzeniowa wykonana z drewna brzozowego. W komplecie podstawka, konstrukcja szopki oraz 2 choinki i klej z aplikatorem. Łatwo się ją składa, a po złożeniu można ją udekorować według własnego uznania – to okazja do spędzenia czasu z dzieckiem! W zestawie nie ma figurek, ale można je dokupić u tego samego sprzedawcy.

szopka bożonarodzeniowa drewniana
allegro

2. Szopka bożonarodzeniowa duża ze sklejki

Szopka starannie wykonana (ze sklejki meblowej) przez polskiego producenta. Składa się z 30 elementów. Szczegóły wypalone na czarno – jest gotowa po złożeniu, ale można też ją dekorować wedle własnego uznania: malując lub techniką decoupage. Wymiary: 13 x 35 x 16 cm.

szopka bożonarodzeniowa ze sklejki
allegro

3. Szopka bożonarodzeniowa ze świętą rodziną

Szopka zrobiona z syntetycznej żywicy i pomalowana ręcznie kolorowymi farbami. Ma dość prostą, ciekawą formę. W zwieńczeniu łuków wisi na metalowym oczku gwiazda betlejemska. Pod nią jest święta rodzina i dwie figurki zwierząt. Całość wygląda sympatycznie i na pewno spodoba się dzieciom.

szopka bożonarodzeniowa ze świętą rodziną
allegro

4. Szopka bożonarodzeniowa dla dzieci

Tę szopkę bożonarodzeniową składa się samodzielnie. Wszystkie elementy wykonano z drewna o grubości 3 mm. W komplecie są 53 elementy. Wymiary po złożeniu: 20 x 8 x 11 cm. Najwyższe figurki mają 8,5 cm wysokości (królowie). Obrazki na figurkach z pewnością przypadną do gustu dzieciom.

szopka bożonarodzeniowa dla dzieci
allegro

5. Szopka bożonarodzeniowa z figurkami

Szopka wykonana z drewna, na dachu ma dekoracyjne sianko. Wewnątrz gipsowe, pomalowane figurki – najwyższa ma wysokość 10 cm. Całość podświetlana trzema diodami LED (zasilane baterią 9 V), włączanymi przyciskiem z tyłu szopki. Wymiary: 50 x 20 x 30 cm. Przy zakupie paczuszka sianka gratis.

szopka bożonarodzeniowa z figurkami
allegro

6. Szopka bożonarodzeniowa interaktywna

Betlejemska szopka interaktywna pozwoli przenieść się do Betlejem. Dzięki ponad 300 wgranym dźwiękom i tekstom dziecko dowie się, jak przebiegały wydarzenia z czasów Jezusa, co w darach przynieśli Trzej Królowie i skąd wzięły się polskie tradycje świąteczne. Z interaktywnej szopki bożonarodzeniowej dobiegają też dźwięki polskich kolęd! Uwaga, szopka działa tylko z elektronicznym piórem Albik sprzedawanym osobno.

szopka bożonarodzeniowa interaktywna
mat. prasowe

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama