Choroby kobiece

Endometrioza a ciąża
zdrowie kobiety
choroby kobiece

Endometrioza a ciąża – czy można zajść w ciążę przy endometriozie? Jak to zrobić?

Endometrioza często utrudnia kobietom zajście w ciążę. Kobiety, które cierpią na tę chorobę, zazwyczaj potrzebują więcej czasu i starań, ale wciąż mają szansę zostać mamami. Sprawdź, jak zajść w ciążę przy endometriozie i w jaki sposób choroba ta wpływa na przebieg ciąży.
Agnieszka Majchrzak
ciąża urojona
ciąża
objawy ciąży
choroby kobiece

Ciąża urojona: przyczyny, objawy, leczenie

Ciąża urojona daje objawy podobne do tych, które towarzyszą kobiecie na początku prawdziwej ciąży, czyli m.in. brak okresu, powiększający się brzuch, mdłości. Jest to jednak groźne zaburzenie na tle psychicznym, które trzeba leczyć na kilku płaszczyznach jednocześnie. Sprawdź, jak rozpoznać ciążę urojoną.
Martyna Pstrąg
zapalenie jajnika
ból
jajniki
choroby kobiece

Zapalenie jajnika – objawy, leczenie, profilaktyka zapalenia przydatków

Zapalenie jajnika (inaczej: zapalenie przydatków) to stan zapalny objawiający się bólem podbrzusza, bolesnym współżyciem płciowym oraz problemami żołądkowo-jelitowymi. Jest to infekcja bakteryjna, która wymaga leczenia, gdyż grozi powikłaniami w postaci chorób jajnika oraz problemami z zajściem w ciążę.
Agnieszka Majchrzak
plamienie po okresie
choroby kobiece

Plamienie międzymiesiączkowe –​ co oznacza, przyczyny, leczenie

Plamienie z dróg rodnych występujące poza miesiączką może być spowodowane zarówno zaburzeniami hormonalnymi organizmu kobiety, jak i mieć kilka innych przyczyn - oto najczęstsze jego powody.
Agnieszka Majchrzak
Tatiana Okupnik o wstydliwych komplikacjach po porodzie
zdrowie kobiety
choroby kobiece

Znana piosenkarka o intymnych powikłaniach po porodzie: „Wstydziłam się, bo przecież jestem wokalistką"

Tatiana Okupnik zdradziła krępujący problem, jaki miała przez trzy lata po urodzeniu córki. Wiele kobiet się z nim boryka, ale wstydzą się o tym mówić. Brawa dla Okupnik za przełamywanie tabu!
Agnieszka Majchrzak
zapalenie przydatków objawy
choroby kobiece

Zapalenie przydatków – objawy, które wskazują chorobę

Zapalenie przydatków objawia się przede wszystkim silnym bólem podbrzusza, który może promieniować aż do pachwin i ud. Jest to dolegliwość głównie młodych kobiet, aktywnych seksualnie. Nie można jej lekceważyć, gdyż grozi niedrożnością jajowodów. Na te objawy choroby trzeba zwrócić uwagę.
Agnieszka Majchrzak
torbiel jajnika
ból brzucha
choroby kobiece

Torbiel jajnika (cysta) - objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Ból podbrzusza i zaburzenia miesiączkowania to jedne z objawów torbieli jajnika. Nieleczona może powodować wiele powikłań zdrowotnych, w tym nawet nowotwór jajnika. 
Małgorzata Malinowska
ból jajnika po okresie
pierwsze objawy ciąży
choroby kobiece

Ból jajnika po okresie - objawy, przyczyny, kiedy wymaga leczenia

Jeżeli masz ból jajnika po okresie to możesz być w ciąży. Ale może to być także sygnał choroby - endometriozy lub zapalenia przydatków. Oto 9 przyczyn bólu jajnika po okresie.
Agnieszka Majchrzak
Endometrioza
endometrioza
ekspert
jak zajść w ciążę

Jakie są objawy endometriozy? Jak ją leczyć?

Bolesne miesiączki i obfite krwawienia menstruacyjne mogą świadczyć o różnych schorzeniach dróg rodnych, a jednym z nich może być endometrioza. Co to za choroba? Jakie są jej objawy? Jakie mogą być jej konsekwencje? Wątpliwości na temat endometriozy rozwiewa ginekolog położnik prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.
Aleksandra Sobieraj
kobieta chora na endometriozę
niepłodność
endometrioza
bolesne miesiączki

Endometrioza może cię oszukać – ostrzega dr Marian Malinowski, ginekolog

Najbardziej szkodliwy mit o endometriozie to ten, że endometrioza zawsze objawia się bólem. Otóż nie zawsze – i to, wbrew pozorom, wcale nie jest dla nas dobre. 
Sylwia Niemczyk