
Wspólne czytanie buduje silną więź między maluchem a rodzicami. Gdy dziecko przytulone do mamy lub taty z zapartym tchem przeżywa przygody bohaterów, na długo zapamiętuje te chwile, tworząc z nich piękne wspomnienia z dzieciństwa. Warto również mieć na uwadze, że czytanie ma wiele zalet – rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słów, uczy empatii, a także ćwiczy pamięć i koncentrację. Jeśli nie wyobrażacie sobie dnia bez książki, z pewnością spodobają wam poniższe nowości.
5 książek, które zachwycą maluchy
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci
Autor: Marta Galewska-Kustra
Wiek: 3–6
Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić!
Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.
Miasto psów
Autor: Nikola Kucharska
Wiek: 0-6
Zapraszamy do Miasta Psów. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Inszczekut Badań Psich, Szkołę im. Cziki Szczekacz, Muzeum Psów czy Fort Dog. Przespacerujemy się promenadą, obejrzymy spektakl w psim teatrze i odpoczniemy w parku. Poznamy słynnych mieszkańców, historię miasta czy niezwykłe wynalazki jak czochraczkę czy zapachomat. W Mieście Psów bardzo dużo się dzieje! Policja ściga rabusiów, pojawiają się kosmici, państwo Szczeklińscy świętują złoty jubileusz, Maksio Dalmatyńczyk obchodzi urodziny, a to nie wszystko! Poza tym roztargnieni turyści wciąż coś gubią i trzeba pomagać im w szukaniu…
Pełna humoru, fantastycznych historii i zaskakujących pomysłów książka o psach!
Tatusiu, czy dziesięć to dużo?
Autor: Sabine Bohlmann
Wiek: 3–6
Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno!
Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak!
Co się kryje w kwiatku? Fascynujące ciekawostki przyrodnicze
Autor: Rachel Ignotofsky
Wiek: 0–6
Kwiaty są wszędzie. Zachwycają różnorodnością kolorów i kształtów. Ale czy wiemy, co tak naprawdę się w nich kryje? I jak to możliwe, że wyrastają z malutkiego nasionka?
W tej bogato ilustrowanej książce Rachel Ignotofsky tłumaczy, jak działa natura. Już dziś odkryj, co rośliny jedzą, dlaczego pachną i z jakimi zwierzętami są za pan brat.
Zagadka czarnego psa. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy
Autor: Marta Guzowska
Wiek: 6–10
Pierwszy tom NOWEJ serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5!
Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (szukali naszyjnika mumii, zaglądali do grobu wampira, a nawet tropili ducha Chopina). Ale teraz będą badać WYŁĄCZNIE zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię reportaży z miejsc, w których straszy. Cała czwórka pod opieką wujka Janka i w towarzystwie psa o imieniu Lucy udaje się do Zamku Ogrodzieniec. A to dlatego, że zamek podobno jest nawiedzony – pod postacią czarnego psa ukazuje się tam kasztelan Stanisław Warszycki. Ciekawe, czy Lucy się z nim zaprzyjaźni…
„Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

W tym szczególnym dniu złóżmy dziecku życzenia, przytulmy i powiedzmy, jak bardzo je kochamy. Znajdziecie tu idealne życzenia na Dzień Dziecka, niezależnie od tego, czy wasze dzieci są małymi marzycielami, poszukiwaczami przygód, łakomczuszkami, czy po prostu małymi smykami! Spis treści: Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: wesołe wierszyki dla najmłodszych Wzruszające życzenia na Dzień Dziecka Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które twój maluch na pewno czeka z niecierpliwością. W tym dniu wszystko jest dla niego – może zażyczyć sobie śniadanie, jakie tylko chce, czekają na niego prezenty, niespodzianki, mama o dziwo ma cierpliwość jak nigdy, a tata ma więcej czasu na wspólną zabawę. Ale i my rodzice mamy w tym dniu dużo frajdy, patrząc, jak z roku na rok nasze dzieci rosną, zmieniają się, robią postępy. To dzień, w którym każde dziecko powinno bardzo mocno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców. Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, Ciepłego słoneczka na co dzień, kolorowych snów co noc. * * * Wszystkiego najlepszego Maleńki czy Wyrośnięty – bądź zawsze uśmiechnięty. (Maleńka czy Wyrośnięta – bądź zawsze uśmiechnięta.) * * * Życzenia zdrowia dla Ciebie mamy. I moc całusów, bo mocno Cię kochamy. * * * Wszystkiego najlepszego Ukochana Córeczko (Ukochany Syneczku), Życzymy by Twoje marzenia, jak najszybciej doczekały się spełnienia! * * * Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego mama z tatą życzy. (Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie mama/tata życzy.) * * * Najlepsze...

Kiedy dziecko zacznie przesypiać całą noc? Zazwyczaj nie wcześniej niż przed ukończeniem pół roku. To, ile śpi niemowlę , jest nieustannym tematem rozmów młodych mam. Tymczasem na to pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Dzieci są różne, przebywają w różnych warunkach, mogą być różnie karmione, a to właśnie od tych rzeczy zależy, kiedy dziecko prześpi całą noc. Zresztą pierwsza przespana w całości noc nie znaczy, że tak będzie już zawsze. Spis treści: Kiedy dziecko przesypia całą noc? Kiedy niemowlę przesypia noc? Jak pomóc dziecku przespać noc? Karmienie piersią w nocy Jak długo karmić piersią w nocy? Ile śpi noworodek, a ile niemowlę i starsze dziecko? Najczęstsze problemy ze snem dziecka Kiedy dziecko przesypia całą noc? Jeśli dziecko jest na mleku modyfikowanym , najprawdopodobniej zacznie przesypiać całe noce wcześniej niż niemowlę karmione piersią. Wszystko dlatego, że mleko mamy , choć jest najlepsze, to szybciej jest przez dziecko trawione, więc szybciej po posiłku niemowlę zaczyna ponownie odczuwać głód. I budzi się na nocne karmienie. Starsze dziecko potrafi naraz zjeść więcej, a większa porcja mleka mamy syci na dłużej. To wtedy powstają warunki do tego, aby maluszek mógł zacząć przesypiać całe noce. Większość rocznych dzieci przesypia już całe noce . Ok. 10 proc. dzieci rodzi się z podwyższoną wrażliwością na bodźce . Takie maluchy śpią jak zające, budzi je byle hałas, wolniej się wyciszają i z reguły później niż inne dzieci zaczynają przesypiać całe noce. Kiedy niemowlę przesypia całą noc? Noworodek przesypia prawie całą dobę, ale nie rozróżnia dnia i nocy, i tak samo budzi się na karmienie, zwykle co 2-3, czasem co 4 godziny. Niemowlę zaczyna już nocą mieć dłuższe przerwy między karmieniami, ale jeśli jest karmione piersią,...