Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Książki dla niemowląt
Adobe Stock/Oksana Kuzmina
Noworodek

Książki dla niemowląt [TOP 7 KSIĄŻECZEK]

Z myślą o rodzicach najmłodszych czytelników przygotowaliśmy propozycje najlepszych książek dla niemowlaków. W zestawieniu znajdziesz pozycje, które znakomicie sprawdziły się jako pierwsze książki w domowych biblioteczkach naszych niemowląt.

Z roku na rok powstaje coraz więcej książek dla niemowlaków. Jakie książeczki wybrać? Które sprawdzą się jako pierwsza książka dla niemowlaka, a które nieco później? Gdy zainteresuje cię któraś z naszych propozycji, kliknij w zdjęcie okładki i sprawdź, gdzie dostaniesz ją najtaniej. Jedno jest pewne: to inwestycja, która zdaniem psychologów świetnie wpływa na rozwój niemowlęcia.

Czkawka u noworodka – najlepsze sposoby, aby ulżyć dziecku

Nowa Seria Dobra Książeczka (dla dzieci w wieku 0-3 miesiące)

Tytuł: Nowa Seria Dobra Książeczka (dla dzieci w wieku 0-3 miesiące)

Autor: Agnieszka Starok

Ilustracje: Karolina Cichoń-Wydrych

Data wydania:  2020 (Wydawnictwo Tekturka)

Nasz ranking otwiera książka dla niemowląt dedykowana maluszkom, które nie ukończyły jeszcze 3 miesiąca życia. Powstała ona w oparciu o wiedzę na temat rozwoju noworodków i niemowląt, więc lektura tej książeczki jest wyjątkowo zajmująca…

Znajdziecie tu kontrastowe obrazki (w kolorach takich jak: biel, czerń, czerwień i zieleń), proste kształty o wyraźnych konturach i kompozycje uwzględniające widzenie peryferyjne. Przeglądając ilustracje, możesz opowiadać niemowlęciu o tym, co przedstawiają poszczególne strony (np. wisienki na okładce)  i sprawić, że dziecko pokocha wspólne czytanie od pierwszych chwil swojego życia. Nasza redaktorka czytała tę książeczkę swojej malutkiej córeczce niemal od urodzenia. Efekt – mała świetnie się rozwija i przepada za książkami!

Książka dla noworodków i niemowląt
Wyd. Tekturka

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Nowa Seria Dobra Książeczka (dla dzieci w wieku 0-3 miesiące)

NOWA SERIA DOBRA KSIĄŻECZKA
CENEO

Moje pierwsze kształty (0+)

Tytuł: Moje pierwsze kształty (0+)

Autor: opracowanie zbiorowe 

Ilustracje: opracowanie zbiorowe

Data wydania:  2021 (Wydawnictwo Muduko)

Książeczka dla niemowląt przyjazna środowisku? Dlaczego nie! Ekologiczna, w formie rozkładanej harmonijki w tekturowym etui – to świetny pomysł na pierwszą książkę do dziecięcej, domowej biblioteczki. 

Twórcy tej książki dla noworodków i niemowląt postanowili zabrać maluchy do krainy kształtów. Zarówno jeśli chodzi o kształty figur geometrycznych, jak i zwierząt — białych na czarnym tle, lub czarnych na białym tle. 

Książki dla niemowląt
Wyd. Muduko

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Moje pierwsze kształty (0+)

MOJE PIERWSZE KSZTAŁTY
CENEO

 

Zabawki. A kuku. Książeczka kontrastowa

Tytuł: Zabawki. A kuku. Książeczka kontrastowa

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustracje: opracowanie zbiorowe

Data wydania:  2022 (wyd. Wilga)

Nowość z 2022 roku, na którą w poszukiwaniu książek dla niemowląt, z pewnością warto zwrócić uwagę. Twórcy tej książeczki wpadli na ciekawy pomysł, by połączyć kontrastowe obrazki z uwielbianą przez maluszki zabawą w „a kuku”. 

Na czarnych, grubych stronach mamy tu białe obrazki z dodatkiem koloru pomarańczowego i z... dziurkami, przez które za każdym razem można zobaczyć coś ciekawego. Podczas czytania można też poznać różne dźwięki wydawane przez przedmiot z rysunku.

W serii „A kuku. Książeczka kontrastowa” znajdziecie takie tytuły jak: Przyroda, W domu, Zwierzęta, Pojazdy, Mój Świat. 

Książki dla niemowląt
Wyd. Wilga

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Zabawki. A kuku. Książeczka kontrastowa

ZABAWKI. A KUKU. KSIĄŻECZKA KONSTRASTOWA
CENEO

Raz, dwa,  trzy patrzymy

Tytuł: Raz, dwa, trzy, patrzymy

Autor: Joanna Bartosik

Ilustracje: Joanna Bartosik 

Data wydania:  2016 (Wydawnictwo Widnokrąg) 

Ta książeczka dla niemowląt zauroczyła jury konkursu Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY w plebiscycie na najlepsze książki rosnące wraz z dzieckiem. Prócz kontrastującej czerni i bieli, mamy tu również słoneczny kolor żółty i nasyconą czerwień. Miejsce prostych kształtów z książeczek dla dzieci do 3. miesiąca życia — zajmują tu... rysunki twarzy. Autorka, Joanna Bartosik postanowiła zapewnić swym małym czytelnikom solidną dawkę emocji, wiedząc, że niemowlęta uwielbiają przyglądać się twarzom. Z kart tej książki patrzą sympatyczne pary twarzyczek, np.  białego obłoczka i burzowego pioruna, kota i myszki oraz wiele innych buź. 

Książki dla niemowląt
Wyd. Widnokrąg

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Raz, dwa, trzy, patrzymy

RAZ DWA TRZY PATRZYMY!
CENEO

 

Morze: dotykam i poznaję

Tytuł: Morze: dotykam i poznaję

Autor: Anna Gensler

Ilustracje: Joanna Wiśniewska

Data wydania:  2019 (Wyd. AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski) 

Dlaczego polecamy tę książkę dla niemowlaków? Ponieważ pozwala ona rozwijać nie tylko zmysł wzroku, ale i dotyku. Urozmaicona tekstura sprawia, że maluchy uwielbiają głaskać strony tej książki (znamy rodziców, którzy sami też lubią to robić). 

W tej książeczce dla niemowląt pojawia się również tekst — prosty, przyjazny i rymowany. Zawartość i solidne wykonanie sprawia, że można do niej wracać w nieskończoność. Polecamy dla dzieci od 6. miesiąca życia. 

Książka dla niemowląt
AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Morze: dotykam i poznaję

MORZE - DOTYKAM, POZNJĘ (PAKIET)
CENEO

 

Księga dźwięków

Tytuł: Księga dźwięków

Autor: Soledad Bravi

Ilustracje: Soledad Bravi 

Data wydania:  2011 (Wydawnictwo Dwie Siostry)

 

Bestseller, który podbił serca dzieci na całym świecie. Zabawne ilustracje i podpis oddający dźwięk, który wydaje: lew, zegar, mucha, krowa, wilk... a nawet szpinak czy gniazdko elektryczne. Choć nie wszystkie w redakcji zgadzamy się co do tego, że „Szpinak robi... BLEEE”. I choć zdaniem kilku naszych redakcyjnych mam książka stanowczo za szybko rozpada się na części... to pewniak jeśli chodzi o książkowy prezent dla starszego niemowlaka.

Książki dla niemowląt
Wyd. Dwie Siostry

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Księga dźwięków

KSIĘGA DŹWIĘKÓW
CENEO

Auto robi brum 

Tytuł: Auto robi brum 

Autor: Lotta Olsson

Ilustracje: Charlotte Ramel

Data wydania:  2017 (Wydawnictwo Zakamarki)

Wśród książek dla niemowląt, które znamy i polecamy, musiało się znaleźć miejsce dla tej pozycji. Autorka zadbała nie tylko o najmłodszych czytelników, ale i o dorosłych (do tych ostatnich, puszcza oczko, nawiązując do jednego z dzieł R. Magritte'a).

Zabawne pary ilustracji (które odzwierciedlają sytuacje znane maluszkowi) i wyrazy dźwiękonaśladowcze (będące odpowiedzią na pytania o dźwięki, jakie wydaje pociąg, fajka, budzik czy tygrys) mogą przegonić nudę na długo...

 

Książki dla niemowląt
Wyd. Zakamarki

Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

Auto robi brum

AUTO ROBI BRUM
CENEO

Zobacz także:

 

 

 

 

 

mata Tiny Love
mat. prasowe
Rozwój
W co się bawić z niemowlęciem? 7 pomysłowych zabaw
Organizacja czasu niemowlęcia nie należy do prostych zadań. Bardzo ważne, by podczas aktywności dziecko rozwijało swoje umiejętności, doświadczało nowych bodźców i oczywiście dobrze się przy tym bawiło! Jeśli szukasz pomysłów na spędzenie czasu z maluszkiem, koniecznie poznaj nasze propozycje.

Chyba nie ma na świecie rodzica, który spędzając czas z maluszkiem, nie zastanawiałby się, w jaki sposób zaangażować go do zabawy. Nie ma co się oszukiwać - wymyślanie zabaw dla dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z poznawaniem otaczającego go świata, nie należy do prostych zadań. Dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy 7 propozycji zabaw, które nie tylko wspomogą malucha w rozwoju, ale również będą stymulować jego zmysły. 1. Gimnastyka na macie Niemowlę prężnie rozwija swoje umiejętności motoryczne i właśnie dlatego świetną propozycją zabawy będzie dla niego gimnastyka na macie. Maty edukacyjne są wyposażone w elementy stymulujące zmysły i zachęcają do aktywności fizycznej . Bobas nabywa ogrom nowych umiejętności - od nauki chwytania i skupiania uwagi na melodiach i dźwiękach, aż po obracanie ciała i coraz dłuższe trzymanie główki nad ziemią. Pokaż mu zawieszki-zwierzątka , wstążeczki, szeleszczące elementy. Niech nauczy się precyzyjnie gnieść je w rączkach, niech dotyka różnych faktur, niech zobaczy swoje odbicie w lusterku. Dzięki wzbudzeniu jego ciekawości będzie również zmotywowany do samodzielnego sięgania po ulubione zabawki! 2. Wsparcie w nauce chodzenia Nauka chodzenia to kamień milowy w rozwoju każdego dziecka. Zanim jednak dziecko dostatecznie wzmocni swoje ciało i nabierze odwagi do postawienia pierwszego, samodzielnego kroku, warto jest je wspomóc wyborem odpowiedniej zabawki. Idealną propozycją do wzięcia na spacer będzie pchacz-jeździk , który nie tylko wspomoże malca w tej nauce, ale także zainteresuje go podczas postoju . Teraz tylko do niego należy decyzja, czy będzie pchać zabawkę przed sobą, postanowi jeździć na siodełku, czy też - w ramach odpoczynku - pobawi się ruchomymi i grającymi elementami. Gwarantujemy, że zabawa z pchaczem-jeździkiem nie ma końca! 3. Czas na zabawę...

Jak rozwijać zmysły dziecka w wieku 0-3 miesiące
Fotolia
Rozwój
Jak rozwijać zmysły dziecka w wieku 0-3 miesiące
Zmysły wzorku, słuchu, smaku, węchu i dotyku to wszystko to, czym niemowlę chłonie otaczający świat. Pomóż mu w przyjemny sposób rozwijać je i poznawać otoczenie.
sen niemowlaka
Adobe Stock
Rozwój
Ile śpi niemowlę – długość snu a wiek dziecka. Tabela snu niemowląt
To, ile śpi niemowlę, jest często sprawą indywidualną. Podobnie jak to, ile z tego czasu powinno przypadać na noc, a ile na drzemki w ciągu dnia. Istnieją jednak tabele snu niemowląt, które podpowiedzą, ile powinno spać niemowlę w danym miesiącu życia.

Jeśli zastanawiasz się, ile śpi niemowlę i czy twoje maleństwo ma prawidłowy rytm czuwania i snu, możesz sprawdzić normy podawane przez specjalistów w specjalnych tabelach. Oczywiście im młodsze niemowlę, tym śpi więcej, ale więcej też ma pobudek, bo musi często jeść. Zwykle na pierwszą przespaną w całości noc można liczyć dopiero po ładnych kilku miesiącach od porodu. Spis treści: Ile śpi niemowlę? Ile śpi niemowlę w dzień, a ile w nocy? Ile śpi niemowlę: tabela snu niemowląt Dlaczego sen jest ważny? Kiedy dziecko zacznie przesypiać noc? Czy niemowlę powinno spać samo w łóżeczku? Problemy ze snem u niemowląt Co zrobić, jeśli jesteś niewyspana? Ile śpi niemowlę? Ile godzin na dobę powinno przesypiać dziecko? Pamiętaj, że podajemy tu tylko statystyczne wartości. W przypadku każdego dziecka są one nieco inne, ale zwykle zależą od wieku: Noworodek – od 17 do 20 godzin. Śpi siedem i więcej razy na dobę. Musi przystosować się do nowych warunków, dlatego przesypia tyle czasu. Nie odróżnia nocy od dnia, budzi się zgodnie z własnym rytmem. Półroczne niemowlę – od 14 do 16 godzin. Dziecko już wie, że noc jest dla marzeń sennych, a dzień do zabawy. W ciągu dnia funduje sobie dwie, trzy drzemki po blisko dwie godziny. Roczne dziecko – około 13 godzin. Śpi już całą noc, a w dzień regeneruje siły tylko raz, ale przez prawie dwie godziny. Spa - Akademia Młodych Rodziców Ile śpi niemowlę w dzień, a ile w nocy? Poniżej wyjaśniamy, ile czasu trwają pojedyncze drzemki niemowlęcia w dzień, i ile czasu pomiędzy nimi dziecko jest zwykle aktywne. Na to, ile śpi niemowlę, znaczący wpływ ma wiek dziecka. Ile śpi miesięczne niemowlę? Podczas dziennej drzemki przesypia od 45 minut do 3 godzin. Między drzemkami upływa na ogół 45-60...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj