Problemy z jedzeniem

grzyby dla dzieci
grzyby
problemy z jedzeniem
jedzenie dla dzieci

Grzyby dla dzieci: od ilu lat dzieci mogą jeść grzyby?

Grzyby mogą stanowić dla dzieci śmiertelne zagrożenie. Największe ryzyko niosą za sobą leśne grzyby (również suszone) w diecie dziecka. Bezpieczne, choć ciężkostrawne, są pieczarki, ale ich wartość odżywcza nie jest na tyle duża, aby karmić nimi dzieci. Od jakiego wieku można podawać dziecku grzyby?
Beata Turska
niemowlę, karmienie
rozszerzanie diety
problemy z jedzeniem

To lubię a tego nie

Zupka – nie! mięsko – nie! Nawet owoce wypluwa... Nie martw się, w pierwszym roku życia upodobania smakowe zmieniają się bardzo szybko. Warto to wykorzystać.
Joanna Kieniewicz-Górska
niemowlę je kaszkę
rozszerzanie diety
problemy z jedzeniem

Problemy z apetytem

Zwykle niemowlęta chętnie wypijają swoją porcję mleczka. Rzadko się zdarza, że przestaje im dopisywać apetyt. Co zatem robić, gdy maluszek zaczyna jeść mniej niż dotychczas?
Joanna Kieniewicz-Górska
maluch, jedzenie
karmienie piersią
niejadek
problemy z jedzeniem

16 sprawdzonych sposobów, jak wychować smakosza

Nie zaciska ust na widok łyżki ani nie trzęsie się na zapowiedź kolejnej porcji kaszki. Po prostu je w sam raz. Możesz tak wychować swoje dziecko, choć nie zawsze jest to łatwe zadanie. Zobacz, 16 rad, jak możesz to osiągnąć.
Izabela Górnicka-Zdziech
mama, niemowlę, karmienie, nie chce jeść
karmienie piersią
niejadek
problemy z jedzeniem

Maluszek nie chce jeść

Twoje dziecko jest niejadkiem? Jak przekonać je do jedzenia i sprawić by posiłki stały się przyjemnością. Przeczytaj rady matek, które mają już ten problem za sobą.
Edipresse Polska S.A.
niejadek
problemy z jedzeniem

Co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

Dziecko, które nie chce jeść, zawsze budzi niepokój rodziców. Ale przyczyny gorszego apetytu nie zawsze i nie u wszystkich dzieci są takie same. Zdradzimy ci sprawdzone sposoby na małego niejadka. I przekonamy, że czasem nie ma sensu walczyć o każdy kęs - bo niektóre problemy po prostu same kiedyś mijają.
Małgorzata Zduńska
niejadek
problemy z jedzeniem

Jak postępować z niejadkiem?

Czy to ty nie potrafiłaś go tego nauczyć? Jaki błąd popełniasz? Dowiedz się jak postępować, aby nad talerzem nie lały się łzy.
Agata Jagnicka