Trening czystości

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika
wychowanie dziecka
trening czystości
nocnikowanie

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? – szybko i bez stresu

Nauka korzystania z nocnika u każdego dziecka przebiega inaczej – jedno opanowuje tę umiejętność szybciej, z kolei innemu przychodzi to bardziej opornie. Jeśli jednak odpowiednio się przygotujesz, pożegnanie z pieluchami z pewnością pójdzie wam łatwiej.
Aleksandra Sobieraj
Nocnik 4w1
trening czystości

Nocnik dla dziecka: pierwszy nocnik powinien być interaktywny czy zwykły? [RANKING]

Nocnik dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny, szczególnie jeśli to pierwszy nocnik malucha. Choć niektórzy producenci oferują nocniki z dodatkowym wyposażeniem, grające, interaktywne czy w kształcie sedesów i pisuarów, warto wcześniej sprawdzić, czy nocnik spełnia wymogi bezpieczeństwa. Wybrałyśmy praktyczne nocniki dla chłopca i dziewczynki w dobrych cenach.
Partner
nocnik turystyczny
trening czystości

Nocnik turystyczny – 4 typy i 4 sensowne propozycje już od 5 zł!

Nocnik turystyczny przydaje się w dłuższych i krótszych podróżach oraz podczas pobytu na wakacjach. Jest lekki, poręczny i pozwala wysadzić dziecko od razu po tym, jak zgłosi ono potrzebę. Dlatego jest bardzo pomocny także przy odpieluchowaniu.
Ewa Janczak-Cwil
nocnik grający
odpieluchowanie
trening czystości

Nocnik grający może wyglądać jak prawdziwa toaleta! Jaki przyspieszy trening czystości? [RANKING]

Nocnik grający to zwykły nocnik, tyle że z pozytywką, która umila dziecku czas, a czasem rozśmiesza. Niektóre dźwięki przypominają nawet odgłosy prawdziwej toalety i pomagają dziecku odzwyczaić się od pieluchy. Grający nocnik interaktywny nie musi być drogi, by spełniał swoją rolę.
Ewa Janczak-Cwil
zaparcia u niemowląt
trening czystości
nocnikowanie

Pediatra ostrzega: „Nie sadzaj dziecka na nocnik zbyt wcześnie!”

Większość z nas chce pozbyć się pieluch jak najszybciej, ale uwaga – to może powodować zaburzenia fizjologiczne u dzieci.
Agnieszka Mikołajczyk
Powrót nocnego moczenia u dzieci
dziecko
moczenie nocne
trening czystości

Dziecko znów moczy się w nocy? Zobacz, co teraz robić.

Wydawało ci się, że już masz trening czystości za sobą. Tymczasem twoje dziecko znów zaczęło moczyć łóżko. Co teraz? Bardzo dużo zależy od twojej postawy.
Małgorzata Wódz
Co na zaparcia u dzieci?
nocnik
nauka siusiania
pożegnanie z pieluchą

Pora na pożegnanie z pieluszką

Oczekiwanie od rocznego brzdąca, że będzie sygnalizował swoje potrzeby, nie ma sensu. Na tę naukę daj mu czas nawet do czwartych urodzin. Gdy będzie gotowy wcześniej, sam da ci znać!
Łucja Tolak/"Mamo, to ja"
zabawy dla dzieci
trening czystości

Gdy dziecko zapomina pójść do toalety

Może się zdarzyć, że 3-latek podczas zabawy zapomni wyjść do toalety. To nie jest poważny problem. Nie karz dziecka, ani nie wracaj do pieluch. Cierpliwie przypominaj - radzi psycholog.
Twoje dziecko
pożegnanie, z, pieluszką
dziecko
nocnik
pielucha

Pożegnanie z pieluszką

Czy już czas na nocnik? Jak uczyć malca, żeby nie zwlekał z wołaniem siusiu? To naprawdę nie jest takie straszne! Sprawdź, kiedy twoje dziecko osiągnie umiejętności niezbędne do nauki nocnikowania.
Aleksandra Sokalska