Wszawica

preparat na wszy
wszawica
wszy u dzieci

Preparat na wszy i gnidy. Płyn, spray, olejek – co pomoże na wszawicę u dziecka?

Preparaty na wszy najczęściej występują pod postacią szamponu, pianki lub płynu. Niektóre z nich można stosować bez wyczesywania, inne wymagają użycia specjalnego grzebienia. Sprawdź, jaki preparat wybrać i co najlepiej sprawdzi się na wszy i gnidy w przypadku twojego dziecka.
Marta Kabulska
ocet jabłkowy na wszy
zdrowie dziecka
wszawica
wszy u dzieci

Ocet jabłkowy na wszy. Poznaj domowy sposób na pozbycie się wszawicy!

Ocet jabłkowy pomoże skutecznie pozbyć się wszy i gnid z włosów dziecka. By ocet zadziałał, należy wiedzieć, jak go stosować i ile trzymać na głowie dziecka. Zanim udasz się do apteki po preparat na wszy, wypróbuj ten domowy sposób!
Sylwia Arlak
skąd się biorą wszy
pasożyty
wszawica
włosy dziecka

Skąd się biorą wszy – skoro nie z braku higieny?

Można zaryzykować pogląd, że wszy biorą się przede wszystkim z braku wiedzy o tym, jak można się nimi zarazić. Wszawica jest powszechna i wysoce zaraźliwa. Nawet jeśli myślisz, że ten problem cię nie dotyczy, warto wiedzieć, skąd się bierze pierwsza wesz.
Małgorzata Wódz
jak wyglądają wszy u dzieci
wszawica

Jak wyglądają wszy u dziecka (zdjęcia) – wszy we włosach i gnidy

Wszy wyglądają jak malutkie owady, ale trudno jest je dostrzec. Gnidy z kolei bywają mylone z łupieżem, choć paradoksalnie łatwo je od niego odróżnić. Wyjaśniamy, jak rozpoznać wszy we włosach dziecka.
Marta Kabulska
domowe sposoby na wszy u dziecka
wszawica

Domowe sposoby na wszy u dzieci – jak zwalczyć wszawicę bez chemii?

Domowe sposoby na wszy u dzieci mogą być skuteczne, choć nie aż tak, jak preparaty i szampony specjalistyczne. Jednak dla osób, które wolą naturalne metody, oleje, olejki zapachowe i ocet, m.in. jabłkowy, są dobrym rozwiązaniem do walki z wszami.
Karolina Stępniewska
ile żyją wszy na pościeli
wszawica

Ile żyją wszy na pościeli i jak się ich z niej pozbyć

Wszy żyją na pościeli do 2 dni. Po tym czasie zdychają. Jednak zanim czas je unieszkodliwi, mogą przenieść się na innego członka rodziny albo ponownie trafić na głowę, na której było już przeprowadzane odwszawianie.
Karolina Stępniewska
wszy u dzieci
wszawica

Wszy u dzieci: jak się ich pozbyć i jak znaleźć wszy we włosach dziecka

Wszy u dzieci to częsty problem, który najczęściej dotyka przedszkolaków i uczniów. Powodują silne swędzenie głowy i mogą zarazić wszystkich członków rodziny. Do ich zwalczania i odstraszania służą specjalne preparaty i szampony.
Adela Prochyra
co odstrasza wszy
wszawica

Co odstrasza wszy, czyli jak zapobiec wszawicy

Wszy odstraszają preparaty zawierające substancje zapachowe, m.in. mentol i lawendę. Mogą mieć postać płynów do spryskiwania włosów lub intensywnie pachnących gumek. Jednak najlepszą profilaktyką wszawicy są dobre nawyki higieniczne: nieużyczanie nikomu grzebienia, szczotki i gumek do włosów oraz nakryć głowy.
Ewa Janczak-Cwil
choroby przenoszone przez wszy
wszawica

Choroby przenoszone przez wszy – czy jest się czego bać?

Z trzech gatunków wszy żerujących na ludziach tylko wesz odzieżowa może przenosić groźne choroby. Należą do nich między innymi choroby wywoływane przez riketsje, np. dur powrotny i tyfus plamisty. Wesz ludzka (głowowa) nie przenosi poważnych chorób.
Karolina Stępniewska
czy wszy skaczą
wszawica

Czy wszy skaczą? Obalamy mity o wszawicy

Wszy nie skaczą. Poruszają się powoli na własnych nóżkach, a ruch ten przypomina pełzanie. Aby dziecko zaraziło się wszami, musi mieć bezpośredni kontakt z zarażoną głową lub przedmiotem.
Karolina Stępniewska
szampon na wszy
wszawica

Szampon na wszy – jaki wybrać: chemiczny, silikonowy, naturalny?

Współczesne szampony na wszy i gnidy są skuteczne i nieszkodliwe dla dzieci. W aptekach dostępne są szampony na bazie olejów mineralnych, chemiczne i ziołowe. Nie każdy z nich nadaje się dla dzieci w każdym wieku, dlatego trzeba zastosowanie każdego z nich sprawdzać w opisie produktu.
Karolina Stępniewska
gnidy we włosach
wszawica

Gnidy we włosach: jak wyglądają i jak się pozbyć jaj wszy?

Gnidy we włosach są mocno przytwierdzonymi do włosów jajami wszy. Ich usunięcie wymaga zastosowania odpowiedniego preparatu lub domowego sposobu, który zabije rozwijające się w gnidach pasożyty. Następnie należy gnidy dokładnie wyczesać specjalnym grzebieniem.
Ewa Janczak-Cwil
jak zlikwidować wszy u dziecka
wszawica
włosy dziecka
wszy u dzieci

7 istotnych faktów na temat wszawicy

Wszawica najczęściej dotyka dzieci w wieku 2-12 lat ze względu na bezpośredni kontakt z rówieśnikami. Pasożyty, jeśli nie zostaną odpowiednio wcześnie wykryte, szybko przenoszą się na innych domowników. Co należy wiedzieć o wszach, by uchronić przed nimi dziecko?
Partner
Jak wyleczyć wszawicę
higiena
wszawica

Jak przygotować siebie i dziecko na pójście do przedszkola?

Przygotowanie dziecka na pójście do przedszkola to duża odpowiedzialność. Dlatego należy się odpowiednio przygotować. Oprócz rozmów z maluchem, istotną sprawą jest właściwa higiena. Niekiedy zdarzają się jednak problemy, z którymi trudno sobie poradzić.
Partner
Wszy u dziecka
choroby dziecięce
wszawica
wszy u dzieci

Wszawica znów atakuje!

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do rodziców, dyrektorów przedszkoli i szkół o podjęcie wspólnych działań.
Dominika Bielas
obciąć włosy, jeśli dziecko ma wszy?
wszawica
wszy u dzieci

Wszy wolą długie włosy? Trzeba obciąć? Obalamy mity

Kiedy zauważasz wszy u dziecka, twoja pierwsza reakcja to: trzeba obciąć włosy! A najlepiej ogolić na łyso! Spokojnie, możesz pozbyć się wszy z długich włosów, nie musisz od razu chwytać za nożyczki!
Karolina Stępniewska
czy wszy biorą się z brudu?
wszawica
wszy u dzieci

Czy wszy to oznaka braku higieny? A może biedy?

"Tylko biedne i brudne dzieci łapią wszy" - pomyślałaś tak kiedyś? Wiele osób jest przekonanych, że wszawica to problem wynikający z braku higieny i ubóstwa. To nie jest prawdą: wszy może złapać każdy. Nawet książę Walii!
Karolina Stępniewska
swędzenie głowy a wszy
wszawica
świąd skóry
wszy u dzieci

Drapanie, świąd skóry głowy - czy to wszy?!

Kiedy dziecko intensywnie drapie się po głowie, od razu myślimy, że ma wszy. Jednak nie zawsze to wszawica powoduje świąd skóry głowy, czasami przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Gdzie?
Karolina Stępniewska
wszy objawy
wszawica
wszy u dzieci

Po czym poznać, że dziecko ma wszy? [WIDEO]

Twoje dziecko drapie się po głowie i zastanawiasz się, czy ma wszy? Wszawica to duży problem w przedszkolach i szkołach, dlatego sprawdź, jakie są jej objawy i wiedz, czego szukać.
Karolina Stępniewska
robaki, pasożyty
robaki
dolegliwości w ciąży
starania o dziecko

Owsiki, tasiemce, wszy: jak zwalczać pasożyty? Czytaj nasz raport

„Nieproszeni goście” – tak najczęściej mówimy na owsiki, wszy czy tasiemca, nieco bagatelizując problem. Tymczasem pasożyty zarówno u dzieci, jaki i dorosłych mogą powodować wiele chorób oraz – w przypadku przyszłych mam – utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie. Dlatego warto poznać najczęstsze objawy zakażenia pasożytami i skutecznie sposoby ograniczenia tego, hm, zbyt bogatego życia wewnętrznego. Sierpień to w Babyonline miesiąc walki z pasożytami!
Katarzyna Imiołek
jak wyglądają wszy
wszawica

Jak wyglądają wszy i gnidy - zobacz zdjęcia

Jeżeli zaobserwujesz u swojego dziecka podobne "kuleczki", które ciężko zdjąć z włosa- to z pewnością gnidy- rozpocznij leczenie!
Marta Kabulska