Marko karuzela czas dla brzuszka
fot. materiały prasowe

Te zabawki świetnie wpłyną na rozwój kojarzenia!

Wśród ogromu zabawek, które mają wspomagać rozwój twojego dziecka, nie wiesz co wybrać? Oto zabawki, które wspomogą naukę kojarzenia u malucha.
Marko karuzela czas dla brzuszka
fot. materiały prasowe
Interakcja dziecka z rodzicem jest kluczowa w dorastaniu i rozwoju u dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie języka i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Wspólne czytanie, opowiadanie bajek i przede wszystkim zabawa to fundament prawidłowego rozwoju poznawczego już od pierwszych dni życia.
Odpowiednie zabawki nie tylko ułatwią zabawę, wspomogą naukę kojarzenia ale przede wszystkim pozwolą cudownie spędzić czas i zgromadzić niezwykłe wspomnienia. Jak wybrać te najlepsze?

 

Rewolucja do góry nogami!

Leżenie na brzuszku to jeden z kluczowych elementów rozwoju niemowląt. Niejednokrotnie jednak utrzymywanie tej pozycji bywa frustrujące zarówno dla malucha jak i jego rodziców. Innowacyjna i angażująca Karuzela czas dla brzuszka sprawi, że będzie on przyjemniejszy, a wspólne spędzanie czasu inspirujące!

Interaktywna zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek, z lusterkiem i grafiką spirali. Wszystkie te elementy nieustannie inspirują dziecko do podnoszenia główki.

Dzięki wielu angażującym cechom zabawki, w tym dźwiękom i światełkom, karuzela wspiera rozwój zmysłów, motoryki dziecka i zdolności poznawczych. Tryb uderzania zachęca dziecko do sięgania po zabawkę i dotknięcia jej, z kolei tryb wyciszenia pozwala dziecku w spokoju cieszyć się obracającymi się ramionami i lusterkiem a kuku. Dodatkowo zabawka wyposażona jest w klips ułatwiający zabranie jej w podróż i tworzenie historii także podczas jazdy samochodem!

Czytelnik z pasją

Dziecko uczy się mówić, kojarzyć, zapamiętywać wtedy, gdy nas słucha. Nawet jeśli wydaje nam się, że jest za małe. Dlatego czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspólnego spędzania czasu. Od pierwszych chwil życia idealnie sprawdzi się interaktywna książeczka „Zabawa na łące”. Zabawka jest dwustronna – z jednej strony książeczka jest czarno-biała, z drugiej – kolorowa. Poza tym wyposażona jest w liczne aktywizujące elementy. Dzięki temu rozwiązaniu książeczka idealnie wspiera zmysł wzroku dziecka na odpowiednim etapie jego rozwoju.

Zabawne tekstury, kontrastujące kształty i kolorowe postaci to trening nie tylko wzroku! Książeczka jest też świetną okazją i punktem wyjścia do nauki kolejnych słów czy opowiadania historii, a aktywizujące elementy „Zabawy na łące”, takie jak lusterko, szeleszczący ogonek liska, satynowe wstążki, czy zabawa w „a kuku”, pomagają wydłużyć czas spędzany przez dziecko na brzuszku, wzmacniając tym samym mięśnie ramion i karku.

Książeczka jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, dokądkolwiek z maluszkiem zmierzacie. Dzięki temu zapewnisz mu zabawę i atrakcje również w podróży. Zabawka pasuje do większości wózków, kołysek. Dzięki temu rozwój jest zawsze w zasięgu ręki dziecka.

Nauka przez zabawę

Niezwykłe i innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci to Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Zabawa na macie zachęca malucha między innymi do unoszenia główki i chwytania przedmiotów. Jednocześnie pomaga dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który z kolei jest niezbędny do rozwoju ruchów całego ciała.

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. W rozwoju kojarzenia idealnie sprawdzi się Jeżyk Marie. To zabawna, muzyczna zawieszka z trzema melodyjkami. Oprócz niej na macie znajdują się także błyszczące, satynowe wstążki, podskakująca zawieszka Ważka, szeleszczący element „a kuku” oraz łatwy do uchwycenia gryzaczek. Nie brakuje także lusterka, które wydłuża czas spędzony na brzuszku.

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień to jednak nie tylko urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy. To również wyjątkowość praktycznych rozwiązań. Przesuwany łącznik pałąków sprawia, że możesz dostosować ułożenie zawieszek do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Matę możesz także bezpiecznie uprać w pralce!

Gotowi na zabawę i naukę kojarzenia?
 

Materiał powstał przy udziale marki Marko

Zobacz także

Popularne tematy