Słonik Samuel Tiny Love
fot. materiały prasowe

Te zabawki świetnie wpłyną na rozwój kojarzenia!

Wśród ogromu zabawek, które mają wspomagać rozwój twojego dziecka, nie wiesz co wybrać? Oto zabawki, które wspomogą naukę kojarzenia u malucha.
Słonik Samuel Tiny Love
fot. materiały prasowe

Zabawka, która wspomaga kojarzenie w podróży


 

Podróżną karuzelę „Zabawa na łące” można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.Jest na prawdę przydatna, ponieważ możesz ją przypiąć nie tylko do wózka, ale i do fotelika samochodowego, łóżeczka turystycznego czy kojca. 
 


Dzięki połączeniu ruchu zawieszonych zabawek i muzyki, dziecko nauczy się kojarzenia kształtów z kolorami i dźwiękiem, a także będzie rozumiało, że zabawa karuzelą łączy się z czasem spokoju i odpoczynku. Jeśli zabierzesz ze sobą karuzelę w dalszą podróż, maluch nauczy się kojarzenia faktów, że obecność zabawki oznacza zmiany w otoczeniu. Karuzela wspiera bardzo mocno rozwój zmysłów dziecka na wielu etapach rozwoju. Dzięki niej maluch rozwija wzrok, dotyk czy słuch nie tylko w pierwszych miesiącach życia. Na późniejszych etapach, dziecko nauczy się także, że jeśli się coś pojawia z jednej strony i znika z drugiej, to będzie się to cyklicznie powtarzało. 

Miękka książeczka, która rośnie razem z maluchem

Sprawdzi się idealnie nie tylko w podróży samochodem czy wózkiem, ale przede wszystkim podczas zabawy w domu. Książeczka edukacyjna Moje Podróże Zabawa na łące zawiera mnóstwo interaktywnych elementów, które sprawiają, że dziecko może ją eksplorować na różne sposoby. Jest też świetną okazją i punktem wyjścia do  nauki kolejnych słów czy opowiadania historii. Lusterko, szeleszczące elementy, gryzak oraz interaktywny głośnik zachęcają malca do odkrywania, badania i ćwiczenia małych rączek.  
Książeczka to cztery pięknie zaprojektowane strony opowiadające historię niezwykłych podróży jej bohaterów. Widzimy jak uroczy lisek w błękitnym szaliczku zmierza wąską ścieżką w stronę domu. Co kryje się na kolejnych stronach? Może zimowe przygody sympatycznego pingwinka? Albo podwodne podróże małego wieloryba? Sprawdźcie!

Kojarzenie przez zabawę

Słonik Samuel to interaktywna zabawka, która zainspiruje dziecko do jej odkrywania oraz zachęci do rozwoju poprzez ruch i wyobraźnię. Zabawka rośnie razem z malcem i towarzyszy mu na ścieżce rozwoju – od leżenia na brzuszku, przez siedzenie, stanie, aż do samodzielnego chodzenia. Starsze dzieci będą rozciągać tułów zwierzaka, aby zmienić sposób jego poruszania się, dzięki temu stopniowo zaczną pojmować sekwencje działań.
Unikalny design zabawek i elastyczny kształt harmonijki inspirują dzieci do przewracania się, rozciągania, skręcania i popychania zabawki – po prostu odkrywania nowych możliwości zabawy. Dodatkowym atutem są szeleszczące uszy, wirująca kula z koralikami oraz dźwięk kliknięcia, gdy głowa jest obracana.

Niezwykły czas w kąpieli

Świetnie sprawdzą się w tym czasie kolorowe kubeczki kąpielowe, które dodatkowo rozwijają zdolności motoryczne dziecka. Po skończonej kąpieli ułóż je jeden na drugim i przechowaj!.
Gdy dziecko bawi się kubeczkami, napełnia je wodą i cieszy się 5 różnymi wariantami deszczowni, układa je na brzegu wanny, itp., uczy się o unikalnych cechach zabawek i rozwija zdolności poznawcze. Dodatkowo dzieci  ćwiczą w ten sposób ruchy precyzyjne. Atrakcyjne kolory i kształty kubeczków zachęcają do zabawy, samemu lub z innymi, wspierając rozwój emocjonalny u dzieci oraz rozwój wyobraźni.

Materiał powstał przy udziale marki Marko

Zobacz także

Popularne tematy