Te zabawki świetnie wpłyną na rozwój kojarzenia!

Wśród ogromu zabawek, które mają wspomagać rozwój twojego dziecka, nie wiesz co wybrać? Oto zabawki, które wspomogą naukę kojarzenia u malucha.
marko
fot. Marko

Zabawka, która wspomaga kojarzenie w podróży


 

Podróżną karuzelę „Zabawa na łące” można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Dzięki temu jest na prawdę przydatna, ponieważ możesz ją przypiąć nie tylko do wózka, ale i do fotelika samochodowego, łóżeczka turystycznego czy kojca. 
 


Dzięki połączeniu ruchu zawieszonych zabawek i muzyki, dziecko nauczy się kojarzenia kształtów z kolorami i dźwiękiem, a także będzie rozumiało, że zabawa karuzelą łączy się z czasem spokoju i odpoczynku. Jeśli zabierzesz ze sobą karuzelę w dalszą podróż, maluch nauczy się kojarzenia faktów, że obecność zabawki oznacza zmiany w otoczeniu. Karuzela wspiera bardzo mocno rozwój zmysłów dziecka na wielu etapach rozwoju. Dzięki niej maluch rozwija wzrok, dotyk czy słuch nie tylko w pierwszych miesiącach życia. Na późniejszych etapach, dziecko nauczy się także, że jeśli się coś pojawia z jednej strony i znika z drugiej, to będzie się to cyklicznie powtarzało. 

Spiralka sensoryczna na rozwój inteligencji emocjonalnej


Pozwól dziecku odkrywać zabawkę dłońmi i ustami. Wirująca spiralka sensoryczna Inspiral - Klepsydra pozwoli maluchowi sięgnąć do środka zabawki i odkryć co kryje w środku. Potrząsając klepsydrą szkrab będzie mógł stymulować percepcję słuchową, a dotykając satynowych tasiemek rozwinie zmysł dotyku. Tasiemki z pewnością zainteresują pociechę, a jak wiadomo małe dzieci uwielbiają pociągać za wszelkiego rodzaju metki, tasiemki czy sznurki. Dzięki spiralce maluch jest w stanie rozwinąć swoje zdolności poznawcze oraz motoryczne. Gdy dziecko wprawi w ruch klepsydrę wypełnioną małymi kuleczkami, usłyszy grzechotanie, które przyczyni się do rozwoju zmysłu słuchu i kojarzenia. Z kolei Spiralka sensoryczna Inspiral - Labirynt oprócz kuleczek znajdujących się w środku, posiada również dwupoziomowy labirynt, który nauczy malucha kojarzenia oraz myślenia logicznego. Dziecko chcąc przesuwać elementy w labiryncie będzie musiało się mocno postarać by to zrobić - wpłynie to na rozwój ruchów precyzyjnych pociechy.

Kojarzenie przez zabawę na macie interaktywnej


Mata interaktywna Gigant - Zabawa na łące ma duży rozmiar, a do tego cała pokryta jest wzorami, obrazkami i stymulującymi rozwój zmysłów elementami. Posiada wolnostojące lusterko, dzięki któremu dziecko może nauczyć się kojarzenia faktów, że coś co odbija się w lusterku jest również widoczne na macie. Ten element, a także części wystające np. w drzewku, mogą rozwijać także kojarzenie poprzez zabawę w „a ku ku”. Możecie składać lusterko i pokazywać je nagle dziecku, ale równie dobrze chować za nim elementy i nagle je wyciągać. Mata jest mięciutka i ma dużą przestrzeń, dlatego dziecko będzie na niej czuło się komfortowo i bezpiecznie. Mata posiada liczne elementy, które mogą zaskoczyć dziecko, a które również mają wpływ na rozwój kojarzenia.
 Nauka kojarzenia to bardzo ważna umiejętność, ponieważ przekłada się ona na efekty w nauce bardziej zaawansowanych tematów, takich jak przedmioty ścisłe czy logika. Dzięki tej wiedzy, zdobytej we wczesnym dzieciństwie, maluch ma szansę lepiej się rozwijać i uczyć. Zabawki, takie jak interaktywna mata lub spiralka sensoryczna mogą okazać się bardzo pomocne, zwłaszcza we wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Materiał powstał we współpracy z: Marko
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Znowu płacze

Wiosna z maluszkiem