OnlyBio
fot. Adobe Stock

W trosce o skórę malucha zimą: odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Pogoda za oknem sprawia, że letnie kosmetyki już dawno schowane zostały na dno szafy. Podobnie jak w przypadku cery nas - dorosłych, również delikatna skóra malucha wymaga odpowiedniej troski w nadchodzącym, zimowym czasie. Bo choć spacery w chłodne dni rzeczywiście hartują, a rumiane policzki są oznaką dobrej zabawy i dotlenienia, dość łatwo w tym czasie o odmrożenia...
OnlyBio
fot. Adobe Stock
Chłód czy mróz szczypiący w policzki nie jest przyjemny, prawda? Tym bardziej dla malutkiego dziecka. Co gorsza – w jego przypadku może spowodować nawet odmrożenie! Skóra maluszka jest bowiem cieńsza, bardziej wrażliwa i delikatna. Przez pierwsze trzy lata życia dopiero się rozwija. To właśnie sprawia, że jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia niż skóra dorosłego.

3 zasady zimowych spacerów

Nie oznacza to jednak, że przy niskiej temperaturze masz całkiem zrezygnować ze spacerów. Wręcz przeciwnie – kluczem jest jedynie odpowiednie przygotowanie. O czym pamiętać?
  • Dostosuj długość spaceru nie tylko do tego, jaka jest temperatura, ale też do siły wiatru i wilgotności powietrza (im większa, tym szybciej maluch marznie).
  • Ubierz malucha na tzw. cebulkę. Pamiętaj, ze maluch leży i się nie rusza, więc musi być ubrany cieplej od ciebie, zwróć uwagę, aby nie przesadzić z ilością warstw. Temperaturę ciała dziecka sprawdzaj na jego karku.
  • Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do wieku dziecka. Nie tylko ochrona podczas bezpośredniego kontaktu z mroźnym powietrzem.

Odpowiednia pielęgnacja, czyli jaka?

Podstawą codziennej pielęgnacji malucha jest mycie delikatnego ciała. W tym celu należy sięgnąć po preparaty dostosowane do wieku dziecka. Na rynku dostępna jest hipoalergiczna kolekcja kosmetyków OnlyBio, które łagodnie i skutecznie oczyszczają skórę zostawiając ją nawilżoną oraz przygotowaną na kolejny etap pielęgnacji. Marka oferuje zestaw produktów do mycia: zarówno płyny do kąpieli, żele, szampony jak i delikatne pianki z dozownikiem, idealne do codziennego używania.
Wszystkie kosmetyki zieloną etykietą przeznaczone są dla wrażliwej skóry niemowląt i maluchów od pierwszego dnia życia do 3 lat. Wspierają delikatną skórę dziecka i chronią ją m.in. przed uszkodzeniami bariery hydrolipidowej oraz podrażnieniami.
Hipoalergiczny żel do mycia ciała dla dzieci od pierwszych dni do 3-go roku życia (opakowanie z dozownikiem 250 ml) przeznaczony jest do skóry dziecka z objawami atopowego zapalenia skóry, uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Wytwarzana przez mikroorganizmy biorafinowana surfaktyna z rzepaku skutecznie i delikatnie myje skórę, wytwarza pianę, działa antyseptycznie. Zawarty w składzie delikatny olej z rzepaku zatrzymuje wilgoć i uelastycznia naskórek.
Hipoalergiczny szampon dla dzieci od pierwszych dni do 3-go roku życia (butelka 500 ml). Wjego składzie znajduje się delikatny olej z rzepaku, który zatrzymuje wilgoć, wzmacnia, dodaje blasku włosom, a przy tym jest delikatny dla skóry i chroni przed działaniem środowiska zewnętrznego. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.
Hipoalergiczny płyn do kąpieli dla dzieci (butelka 500 ml). Kosmetyk, podobnie jak wszystkie z tej serii, przeznaczony jest dla dzieci  z objawami atopowego zapalenia skóry lub uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Składniki pochodzenia naturalnego skutecznie i delikatnie myją skórę. Płyn wytwarza pianę, która działa antyseptycznie. Fitosterole zatrzymują wilgoć, pobudzają wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację skóry. Delikatny olej z rzepaku zatrzymuje wilgoć i uelastycznia naskórek. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.

Nie tylko mycie

Niezwykle istotnym elementem pielęgnacji skóry małego dziecka jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu jej nawilżenia. Zadaniem kosmetyku stosowanego zwłaszcza zimą jest zabezpieczanie skóry przed wysuszeniem, a w razie gdy to nastąpi – natłuszczenie jej. Idealnie sprawdzą się  intensywnie pielęgnujące balsamy i lekkie, hipoalergiczne mleczka do ciała OnlyBio.  Wspomagają one zdrowy rozwój skóry dziecka, zapewniają głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry malucha.
Pielęgnacyjny balsam do ciała (opakowanie z dozownikiem 250 ml) – zadba o zdrowy rozwój, nawet jeżeli twoje dziecko posiada bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Łączy delikatność z efektywnością nawilżenia i pielęgnacji. Obecny w składzie biorafinowany lewan z rzepaku zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry oraz łagodzi podrażnienia. Fitosterole z oleju łagodzą podrażnienia i działają antyseptycznie. Olej z sezamu odżywia i posiada właściwości antyseptyczne. Emolienty z kolei efektywnie natłuszczają. Balsam nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.

#bezekościemy

Wszystkie kosmetyki OnlyBio produkowane są w oparciu o zaawansowaną technologię w trosce o środowisko. Opakowania kosmetyków są w pełni biodegradowalne. Zostały wyprodukowane z materiałów nadających się do recyklingu.
Wszystkie produkty są dostępne w atrakcyjnych cenach w sieci drogerii Rossmann.

Artykuł powstał z udziałem marki OnlyBio

Zobacz także

Popularne tematy