kolorowanki zima
fot. Adobe Stock

Kolorowanki: zima [15 OBRAZKÓW DO DRUKU]

Zimowe kolorowanki dla dzieci to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu, gdy za oknem nie ma śniegu. Jest on jednak na obrazkach! Dziecko będzie mogło więc zaczerpnąć odrobinę zimowej atmosfery podczas kolorowania.
Marta Kabulska
Zimowe kolorowanki dla dzieci do wydruku - wystarczy kliknąć na wybrany obrazek i wydrukować szablon. Do wyboru macie 15 kolorowanek przedstawiających zimowe zabawy, takie jak jazda na łyżwach, nartach, lepienie bałwana. Wybierajcie, drukujcie i kolorujcie zimowe obrazki.

Zimowe kolorowanki do druku: 
Bezpieczne zabawy zimowe - kolorowanki:
Dokarmiamy zwierzęta - kolorowanki: 
Ptaki zimą - kolorowanki: 

Kolorowanki: zima z bałwankiem

Czy lubicie lepić bałwana? Ten z zimowej kolorowanki wygląda wyjątkowo przyjaźnie w otoczeniu dwójki uśmiechniętych dzieci. Nos ma wykonany z marchewki, guziki z węgielków, a kapelusz z garnka. Może twoje dziecko dorysuje coś jeszcze bałwankowi, np. szalik?

kolorowanki zima bałwanek

Zimowe kolorowanki: bezpieczne zabawy

Na obrazku widać dzieci w czasie zimowych zabaw. Jakie są wasze ulubione? Jest to lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, a może jazda na sankach?

kolorowanki zima: zabawy

Zimowe kolorowanki: dokarmiamy zwierzęta zimą 

Podczas zimy zwierzęta często mają problem ze znalezieniem sobie jedzonka. Czy dokarmiacie je w trakcie tych mroźnych dni? Jeśli nie, może w tym roku zaczniecie? Na początek pokolorujcie obrazek z dzieckiem dokarmiającym
zwierzęta i porozmawiajcie o tym, co jedzą różne zwierzątka i dlaczego zimą mają problem ze zdobyciem pożywienia.
kolorowanki zima dokarmianie zwierzat

Zimowe kolorowanki dla dzieci: kolaż

Ten piękny kolaż przedstawia różne rzeczy związane z zimą: rękawiczki, bombki, bożonarodzeniową choinkę, płatki śniegu. To wszystko kojarzy się również ze świętami Bożego Narodzenia. Czy w tym roku zrobiliście już jakieś ozdoby świąteczne

kolorowanki zima kolarz

Kolorowanki - zimowe zabawy: lepienie bałwana

W lepienie bałwana zazwyczaj angażuje się cała rodzina, przecież wcale nie jest to takim prostym zadaniem. Gdy już skończycie kolorować obrazek z bałwankiem, możecie spróbować zrobić bałwanka z płatków kosmetycznych. Będzie mnóstwo świetnej zabawy! 

kolorowanki zima: lepienie bałwana

Pani zima - kolorowanka

Pani zima - jest to piękna dama, która przychodzi do nas 21 grudnia. „Pani Zima” to także jedna z bajek braci Grimm, może przeczytacie ją wspólnie z dzieckiem, zaraz po tym, jak pokoloruje obrazek? 
zima kolorowanki: pani zima

Kolorowanki: zimowe zabawy - narty

Czy twoje dziecko umie jeździć na nartach? Jeśli tak - narty na obrazku może pokolorować na wzór swoich własnych lub... tych wymarzonych :) 

zima kolorowanki: narty

Dzieci na łyżwach - kolorowanka

Jazda na łyżwach jest super! Dziecko musi jednak pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można tego robić na zamarzniętej tafli jeziora. Specjalnym miejscem, które jest do tego przeznaczone, jest lodowisko. 

kolorowanki zima: lodowisko

Ptaki zimą - kolorowanki

Ten śliczny ptaszek na obrazku łowi rybki. Wiecie, że ponad 2/3 ptaków odżywia się zwierzętami? Niektóre z nich, np. czaple siwe, zjadają właśnie ryby. 
kolorowanki zima ptak

Ptaki na gałęzi - obrazek do kolorowania

Niech dziecko każdego ptaszka pokoloruje w inny sposób, wtedy rysunek będzie znacznie ciekawszy! Poproś je również, by na dole kartki dorysowało np. bałwana. 

kolorowanki zima: ptaszki na gałęzi

Zimowe kolorowanki dla dzieci: jedzenie dla reniferów

Ten Mikołaj karmi swoje renifery, żeby miały dużo siły i zdążyły zawieźć go na czas do grzecznych dzieci. A czy wy napisaliście już list do Mikołaja

kolorowanki zima: zwierzątka

Zimowy pejzaż - kolorowanka

Ten obrazek przedstawia przepiękny, zimowy pejzaż. Choinki możecie pomalować na różne odcienie zieleni, a śnieg zrobić np. z waty - będzie oryginalniej. 

kolorowanki zima pejzaż

Kolorowanki: dokarmianie ptaków zimą

Dokarmianie ptaszków w zimie jest bardzo ważne. Czy macie swój karmnik dla ptaków? Może spróbujecie zrobić karmnik własnoręcznie i codziennie nasypywać tam ziarenka?

kolorowanki zima: ptaszki

Kolorowanki: chłopiec dokarmia ptaki

Czym dokarmiać ptaki zimą? W wielu sklepach bez trudu znajdziecie gotowe mieszanki, świetnie sprawdzą się też kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna słonecznika, dyni. Dla wielu ptaków przysmakiem jest słoninka. 

kolorowanki zima: dokarmianie ptaków

Zimowe kolorowanki dla dzieci: płatki śniegu

Płatki śniegu zawsze są sześciokątne. Może twoje dziecko na odwrocie kartki narysuje płatki śniegu o jeszcze innym, wymyślonym przez niego, kształcie? 

kolorowanki zima: śnieżynki


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy