Anna Dereszowska zdradziła imię i płeć dziecka
screen Instagram/Anna Dereszowska
Aktualności

Anna Dereszowska przypadkiem ujawniła płeć i imię dziecka

Kilka tygodni temu Anna Dereszowska poinformowała o przyjściu na świat kolejnego członka rodziny – aktorka nie zdradziła jednak płci ani imienia dziecka. Dziś już wiadomo, że urodziła synka: w uroczym filmie zwraca się do niego po imieniu.

Anna Dereszowska opublikowała na Instagramie krótkie nagranie z zabawy ze starszym synkiem, 6-letnim Maksymilianem. Chłopiec wesoło biegał po podwórku i rzucał śnieżkami. Gdy jedna z nich trafiła w okno domu, aktorka powiedziała: „A kto tam jest? Tata, który ciągle coś ogarnia, a kto śpi w wózku? Aleksik? Aleksik śpi”. Tym samym zdradziła, że młodszy brat Maksymiliana ma na imię Aleksander.

Stare imiona – dla dziewczynek i dla chłopców, popularne 100 lat temu i nadal modne

Anna Dereszowska o imieniu dla dziecka

Już jakiś czas temu aktorka przyznała, że ona i jej partner Daniel Duniak wybrali imię, które obecnie nie jest zbyt chętnie nadawane dzieciom, choć samo w sobie jest często spotykane. „Nie szukaliśmy bardzo wymyślnego imienia. Ponieważ nazwisko jest dość krótkie, to szukaliśmy takiego dłuższego imienia dla tego kolejnego dziecka” – tłumaczyła w rozmowie z Jastrząb Post.

Imię Aleksander pochodzi od greckiego słowa aleksandros, które składa się z dwóch członów: alekso (bronię, odpieram atak) i andros (mężczyzna, mąż, człowiek). Imię to oznacza „obrońcę ludzi”.

Anna Dereszowska i Daniel Duniak wychowują już 13-letnią Lenę ze związku aktorki z Piotrem Grabowskim oraz 6-letniego Maksymiliana.
 


Zobacz także:

Anna Dereszowska w ciąży
Instagram
Aktualności
Mocny wpis Anny Dereszowskiej o śmierci ciężarnej kobiety
Aktorka, którą bardzo poruszyła śmierć 30-latki, postanowiła w mediach społecznościowych wyrazić swoje oburzenie.

Anna Dereszowska nie ukrywa, że sprawa, którą żyje od kilku dni cała Polska, mocno poruszyła także i ją. W swoim wpisie w mediach społecznościowych skrytykowała obecne przepisy, twierdząc, że są okrutne. Podkreśliła także, że przez nowelizację prawa aborcyjnego kobiety w ciąży żyją w ciągłym poczuciu strachu. Aktorka sama jest w zaawansowanej ciąży i lada moment zostanie mamą po raz trzeci.  Okrutne. Niewyobrażalne. Niedopuszczalne „22 tydzień ciąży. Bezwodzie. Lekarze zgodnie z prawem czekają, aż płód samoistnie obumrze (co jest nieuniknione). W końcu jego serce przestaje bić. W wyniku wstrząsu septycznego zatrzymuje się też serce matki. Czy naprawdę w takim państwie chcemy żyć? Czy naprawdę o to chodziło, żebyśmy się bały? Czy naprawdę ten, kto rok temu zdecydował się odebrać nam, kobietom, prawo do decydowania w tych najtrudniejszych momentach wciąż uważa, że tak właśnie powinno być?! Że Bóg, na którego tak chętnie się powołują, tego właśnie chciał? To jest okrutne. Niewyobrażalne. Niedopuszczalne.” - napisała Anna Dereszowska na swoim instagramowym profilu, a pod postem aktorki wywiązała się gorąca dyskusja na temat m.in. obecnej ustawy antyaborcyjnej.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Anna Dereszowska (@dereszowska) Przypomnijmy, we wrześniu do Szpitala Powiatowego w Pszczynie trafiła 30-latka w 22. tygodniu ciąży. Przy przyjęciu stwierdzono bezwodzie i potwierdzono zdiagnozowane wcześniej wady wrodzone płodu. Jak wynika z relacji Jolanty Budzowskiej, mecenas reprezentującej rodzinę zmarłej, lekarze „przyjęli postawę wyczekującą, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu...

Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021
Adobe Stock
Imiona
Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021: nowi faworyci! [RANKING]
Oto lista najpopularniejszych imion w Polsce w 2021 roku. Dane pokazujące, jakie imiona nadawano dzieciom w ubiegłym roku, różnią się nieco od wcześniejszego rankingu. Co się zmieniło? Poznaj najczęstsze imiona dzieci urodzonych w 2021 roku.

Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2021 roku przygotowaliśmy w oparciu o  listę publikowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji . Są na niej imiona, które rodzice najchętniej nadawali dzieciom w ostatnich miesiącach.  Rodzice, którzy wybierają imię dla dziecka, często zastanawiają się, jakie jest najpopularniejsze imię w Polsce. Sytuacja zmienia się co kilka lat. Jeszcze niedawno królowały nowoczesne imiona, np. imiona angielskie . Później nastała moda na tradycyjne polskie imiona . Niektórzy decydują się nazwać dziecko bardziej oryginalnie, przeglądają zestawienia  rosyjskich imion lub jeszcze bardziej egzotycznych, jak imiona koreańskie . Na jakie imiona nastała moda w 2021 roku? Poniżej przedstawiamy listę najczęściej nadawanych imion w Polsce. Czy utrzymają swoją popularność w najbliższych miesiącach? Imiona najczęściej nadawane w Polsce W 2020 roku rodzice równie chętnie wybierali dla córek imię Julia i Zuzanna. Urodziło się dokładnie tyle samo dziewczynek o tych imionach! Ale tuż za nimi w rankingu uplasowała się Zofia. W 2021 roku popularność tego imienia wcale nie malała! Zofia oznacza dziewczynkę stanowczą, troszkę przemądrzałą i skłonną do rządzenia wszystkimi wokół. W ubiegłym roku imię Julia spadła na 4. miejsce, natomiast największą faworytką jest Zuzanna.  Wśród imiona dla chłopców nie było zmiany lidera. Najpopularniejszym imieniem męskim od wielu lat jest Antoni. Druga pozycję utrzymał także Jan. Na trzecim miejscu po raz drugi znalazł się Aleksander. To imię o międzynarodowej sławie oznacza wytrwałego i zdyscyplinowanego chłopca lub mężczyznę. To obrońca ludzi, który podejmuje odważne decyzje. Nic dziwnego, że rodzice przepadają za tym imieniem! W górę pnie się Aleksander i Franciszek.  Najpopularniejsze imiona w Polsce – ranking Najpopularniejsze imiona w Polsce dla dziewczynek w 2021 roku:...

polskie imiona
AdobeStock
Imiona
Tradycyjne polskie imiona: żeńskie i męskie
Polskie imiona przez pewien czas wypierała moda na imiona bardziej nowoczesne i obcobrzmiące. Teraz typowe polskie imiona wracają do łask. Sprawdź, które imiona nadawane w Polsce mają polskie, a nawet staropolskie korzenie. Przedstawiamy najpopularniejsze polskie imiona dla dziewczynek i chłopców.

Choć wydawać by się mogło, że większość naszego społeczeństwa nosi polskie imiona, tak naprawdę niewiele z nich ma korzenie w polszczyźnie. Wśród imion chętnie nadawanych przez naszych rodaków wiele pochodzi z języków obcych, mamy więc w polskim imionniku między innymi imiona germańskie, greckie, łacińskie i hebrajskie, a także wiele innych. Są jednak już tak długo używane w naszym kraju, że uznaliśmy je za imiona polskie. Poniżej przedstawiamy listę typowych polskich imion, które wywodzą się ze staropolszczyzny. Spis treści: Tradycyjne polskie imiona Polskie imiona obcego pochodzenia Najpopularniejsze polskie imiona męskie Najpopularniejsze polskie imiona żeńskie Tradycyjne polskie imiona Tradycyjne polskie, które przez lata były bardzo popularne w naszym kraju, często mają pochodzenie słowiańskie. Wiele z nich jest ostatnio nadawanych rzadziej, a szkoda, bo niektóre mają wyjątkową, piękną etymologię. Oto najpopularniejsze imiona polskie.   Polskie imiona męskie: Bogdan – dany od Boga, Bogusław – sławiący Boga, Bolesław – bardziej sławny, Bronisław – ten, który strzeże sławy, Czesław – ten, który oczekuje sławy Jarosław – pełen wielkiej sławy, Kazimierz – niszczący pokój, Miłosz – miły, miłowany, Mirosław – sławiący pokój, Radosław – sławiący radość, Sławomir – sławiący pokój, Stanisław – niech stanie się sławny, Wojciech – waleczny, cieszący się z walki, Zbigniew – ten, który pozbył się gniewu    Polskie imiona żeńskie: Bogumiła  – miła Bogu, Bożena  – darowana od Boga,  Czesława  – ta, po której spodziewają się sławy,  Dąbrówka  – ta, o...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj