Olej z wiesiołka pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie, na płodność. Poza tym olej z wiesiołka pomaga na bolesne miesiączki, przynosi ulgę suchej skórze z AZS, poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Podpowiadamy, ile oleju przyjmować, aby cieszyć się promiennym wyglądem i ułatwić sobie zajście w ciążę.

Reklama

Olej z wiesiołka: właściwości

Olej z wiesiołka ma liczne prozdrowotne właściwości i idealnie nadaje się dla kobiet na różnych etapach życia i z różnymi kobiecymi dolegliwościami. Nie zaszkodzi jednak stosować go po prostu profilaktycznie, jako element zdrowej diety. Najczęściej wiesiołek pomaga na:

Dzięki zawartości kwasu linolenowego, kwasu gamma linolenowego, witaminie E, antyoksydantom i fitosterolom roślinnym olej z wiesiołka reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwzapalnie.

Olej z wiesiołka na owulację: czy działa?

Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że olej z wiesiołka wpływa bezpośrednio na owulację. Wiadomo jednak, że wpływa on na gospodarkę hormonalną, której prawidłowe działanie przekłada się na regularne jajeczkowanie. Systematycznie spożywany wpływa na odpowiedni poziom prolaktyny i progesteronu, które regulują cykl miesiączkowy.

Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?

Czy to prawda, że suplementowanie oleju z wiesiołka pomaga zajść w ciążę? Prawda! Jedną z prozdrowotnych cech oleju z wiesiołka jest poprawa płodności. Co prawda nie ma twardych, naukowych dowodów, że olej z wiesiołka poprawia płodność, natomiast jest wiele badań, które wykazały, że:

Zobacz także
  • olej z wiesiołka pomaga zagęścić śluz w pochwie, co znacznie ułatwia zapłodnienie,
  • pomaga uregulować cykl miesiączkowy,
  • reguluje gospodarkę hormonalną.

Wszystkie wymienione trzy cechy znacznie ułatwiają poczęcie. Ważna jest jednak systematyczność w stosowaniu. Jeśli starasz się o dziecko, powinnaś zacząć przyjmować olej z wiesiołka w trakcie pierwszego dnia nowego cyklu miesiączkowego.

WAŻNE! Olej z wiesiołka wspiera także płodność mężczyzn, a dokładniej, poprawia jakość spermy i zwiększa ilość plemników.

Olej z wiesiołka: dawkowane na płodność

Warto włączyć olej z wiesiołka do codziennej diety i spożywać go regularnie, zawsze na zimno (nie smażyć!), dodawać do sałatek, sosów, zup. Wybierz olej z wiesiołka tłoczony na zimno extra virgin w butelce zamiast kapsułek, bo tylko w tej formie kupisz olej niefiltrowany i nierafinowany. Aby poprawić płodność, olej z wiesiołka należy przyjmować 3 razy dziennie po łyżce stołowej (3x15 ml).

WAŻNE! Olej z wiesiołka zawiera kwasy tłuszczowe z grupy omega-6. Dobrze więc łączyć go z tranem lub odpowiednią ilością ryb w diecie, by dbać o proporcje kwasów omega-6 i omega-3.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama