Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Jak szybko zajść w ciążę?
AdobeStock
Starania o dziecko

Triki na zajście w ciążę: ta metoda aż trzykrotnie zwiększa szansę na poczęcie

Jak przyspieszyć zajście w ciążę w czasach, gdy coraz więcej par ma problemy ze spłodzeniem dziecka? Ta metoda może pomóc!

Decyzja o powiększeniu rodziny to czasem za mało, by szybko zajść w ciążę. Niektóre pary chcą poprawić efektywność swoich starań. Wybierają konkretne metody, pozycje seksualne, a także wprowadzają do diety określone produkty, by do zapłodnienia doszło jak najszybciej. Jak najszybciej zajść w ciążę? Okazuje się, że jest jeszcze jeden trik na zajście w ciążę, by zwiększyć szanse na szybsze poczęcie maluszka. I to jaki przyjemny!

Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]

Triki na zajście w ciążę: trzykrotnie większe szanse!

Z badań przeprowadzonych przez szpital North Middlesex w Londynie wynika, że częstszy seks może się przyczynić do szybszego powiększenia rodziny. Trzeba jednak kochać się w określonym odstępie czasu. Jak tłumaczą specjaliści, do męskiego szczytowania musi dojść dwa razy w ciągu jednej godziny.

Naukowcy doszli do tych wniosków, badając spermę, która następnie miała zostać wykorzystana do inseminacji domacicznej (IUI). Badaniem objęto 73 pary, które miały problemy z płodnością. Mężczyźni, którzy zostali sklasyfikowani jako subpłodni (czyli istnieje pierwotna przyczyna ich niepłodności dająca szansę na wyleczenie), wyprodukowali dwie próbki plemników w ciągu jednej godziny. Następnie druga próbka została użyta w leczeniu IUI.

Ku zaskoczeniu badaczy dzięki tej metodzie odnotowali wzrost skuteczności zabiegu aż o 20 proc. To jest trzykrotnie więcej niż w przypadku inseminacji spermą z pierwszego wytrysku. W przypadku 15 kobiet do zapłodnienia doszło od razu, kolejne 10 zaszło w ciążę, gdy spróbowały tej małej sztuczki w kolejnym okresie płodnym. Ogólny wskaźnik skuteczności to 34 procent!

Dlaczego ten trik na zajście w ciążę działa?

Choć badanie dotyczyło inseminacji, to może to być metoda, która pomoże wielu parom, które bezskutecznie starają się dziecko. Okazuje się bowiem, że nasienie podczas drugiego szczytowania (około godziny od poprzedniego wytrysku) jest znacznie lepszej jakości.

– Ludzie nadal myślą, że należy oszczędzać nasienie, by mieć dziecko. W rzeczywistości abstynencja seksualna dla mężczyzny nie jest dobra, gdyż wpływa na pogorszenie jakości nasienia. Im świeższe plemniki, tym większa szansa na poczęcie – tłumaczy Dr Jackson Kirkman-Brown, ekspert od reprodukcji na Uniwersytecie w Birmingham.

Jak przyspieszyć zajście w ciążę?

To nie pierwsze badania, które sugerują, że warto się kochać więcej niż raz jednej nocy. Naukowcy z Chin pobrali próbki spermy od 250 mężczyzn po pierwszym i po drugim stosunku (do trzech godzin po pierwszym zbliżeniu). Okazało się, że po drugim razie męskie nasienie miało dużo więcej protein, a ruchliwość plemników znacznie wzrosła. Ilość białka ma olbrzymie znaczenie dla szybkości plemników, a także pomaga im w połączeniu się z komórką jajową.

Warto wiedzieć, że im starsze nasienie, tym bardziej podatne jest na uszkodzenia. Im świeższe, tym większa ilość białka i tym większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zapłodnienia. Ta sprytna i przyjemna taktyka może pomóc spełnić wasze marzenia o dziecku!

Źródło: theasianparent.com, goodtoknow.co.uk

Zobacz także:

preejakulat
AdobeStock
Starania o dziecko
Preejakulat a ciąża: czy preejakulat zawiera plemniki? Ryzyko zajścia w ciążę
Preejakulat to wydzielina z penisa, która zawiera plemniki i odgrywa ważną rolę przed wytryskiem nasienia. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę bez wytrysku? Choć szanse na to są niewielkie, to gdy preejakulat znajdzie się w drogach rodnych kobiety, może dojść do zapłodnienia. Sprawdź, co na ten temat mówią badania naukowe.

Preejakulat nie pojawia się u wszystkich mężczyzn, a jego ilość może być różna. Brak preejakulatu nie jest powodem do niepokoju. Wyjaśniamy, co to jest preejakulat, czy zawiera plemniki i czy jego obecność może doprowadzić do zapłodnienia, a także jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, gdy preejakulat dostanie się do pochwy w czasie pettingu, np. na palcu. Spis treści: Co to jest preejakulat? Czy preejakulat zawiera plemniki? Preejakulat a ryzyko ciąży Co to jest preejakulat? Preejakulat (inaczej: płyn preejakulacyjny) to bezbarwna, śluzowata wydzielina wydostająca się z penisa w czasie podniecenia seksualnego. Jest produkowana w męskich gruczołach opuszkowo-cewkowych oraz gruczołach cewkowych wydzielających śluz. Zadaniem preejakulatu jest: przeczyszczenie cewki moczowej przed wytryskiem (preejakulat neutralizuje szkodliwy dla plemników odczyn moczu); ochrona plemników przed kwaśnym środowiskiem pochwy (ma on odczyn zasadowy), a także odżywienie i poprawa ich ruchliwości; nawilżenie członka przed wprowadzeniem go do pochwy. Przeciętnie podczas zbliżenia mężczyzna wydziela od 2 do 5 ml preejakulatu . Bywa, że jest go więcej, ale jego ilość nigdy nie jest stała. Może się zdarzyć, że raz nie widać go wcale, a kolejnym razem jest go sporo. Kiedy pojawia się preejakulat? Wydzielany jest on najczęściej w fazie plateau, kiedy narasta erekcja. Czy preejakulat zawiera plemniki? Badania naukowe dotyczące preejakulatu z ostatnich lat obaliły tezę, że nie zawiera on plemników. Wykazały, że preejakulat zawiera żywe plemniki, aczkolwiek jest ich o wiele mniej niż w nasieniu. Czy zatem preejakulat może doprowadzić do ciąży? Niewykluczone: u 37 proc. badanych mężczyzn stwierdzono w preejakulacie ilość plemników wystarczającą do zapłodnienia. U 41 proc. badanych znaleziono plemniki w...

ile żyją plemniki
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Ile żyją plemniki w pochwie, na skórze, w wodzie i na zewnątrz? Żywotność plemników
To, ile żyją plemniki, zależy od miejsca ich pobytu oraz jakości nasienia. Najdłuższą żywotność plemniki mają w pochwie, najkrótszą zaś wówczas, gdy do wytrysku dojdzie na zewnątrz dróg rodnych kobiety. Ale i w tej sytuacji wiele zależy od miejsca, bo np. woda jest bardzo sprzyjającym środowiskiem dla plemników. Są też sposoby, aby przedłużyć żywotność plemników. To kluczowe dla par starających się o dziecko, zwłaszcza że naukowcy alarmują o coraz słabszej kondycji męskiego nasienia.

Plemniki nie należą do żywotnych, stąd na pytanie „ile żyją plemniki” trzeba niestety odpowiedzieć: nie za długo. Są szybkie, zwinne, ale bardzo delikatne, więc ich istnienie jest krótkie. Od tego, jak długo są w stanie przetrwać w drogach rodnych kobiety, zależy ich sukces, czyli dotarcie do komórki jajowej i jej zapłodnienie . Dlatego warto wiedzieć, ile żyją plemniki i ile mają czasu na dotarcie do komórki jajowej. Ile żyją plemniki: Ile żyją plemniki w pochwie Jak długo żyją plemniki na zewnątrz Jak długo żyją plemniki na członku? Ile żyją plemniki w wodzie Żywotność plemników Ile żyją plemniki w pochwie? To oczywiste, że z przyczyn natury biologicznej plemnik najdłużej żyje w drogach rodnych kobiety. Może to być od 2 do 3 dni – około 72 godzin , a w przypadku wybitnie silnych osobników nawet do 5 dni. Największą szansę na przetrwanie w pochwie kobiety mają plemniki podczas owulacji i w ciągu dni okołoowulacyjnych, czyli w tzw. dni płodne . W drogach rodnych kobiety panuje wówczas mniej kwaśny odczyn oraz występuje duża ilość śliskiego, rzadkiego i elastycznego śluzu płodnego sprzyjającego szybkiemu poruszaniu się plemników. Jednak i tak tylko najsilniejsze plemniki będą w stanie dotrzeć do komórki jajowej. W czasie dni niepłodnych kobiety żywot plemników jest już krótszy, gdyż szyjka macicy wytwarza wtedy mętny, gęsty i kleisty śluz niepłodny , a pochwa ma odczyn kwaśny, niekorzystny dla plemników. W takich warunkach plemniki żyją do 12 godzin. Silny plemnik może nawet wiele godzin poczekać w drogach rodnych kobiety, aż warunki do zapłodnienia zmienią się na korzystniejsze i nadejdzie owulacja. Jak długo żyją plemniki na zewnątrz? Plemniki narażone są na śmierć właściwie zaraz po wydostaniu się na zewnątrz męskiego organizmu. Dlatego jeżeli po wytrysku nasienie...

śluz płodny
Adobe Stock
Starania o dziecko
Śluz płodny: jak wygląda śluz w dni płodne i niepłodne?
Śluz płodny jest przezroczysty i rozciągliwy, a po owulacji i przed okresem staje się gęsty i nieprzejrzysty. Wygląd śluzu płodnego może więc pomóc określić dni płodne oraz moment owulacji. Czasem też wskazuje na infekcję, zwłaszcza gdy śluz jest mleczny, żółty lub brązowy i towarzyszą mu ból i swędzenie.

Kobiecy śluz w dni płodne warto obserwować nie tylko wtedy, gdy starasz się zajść w ciążę, ale i wtedy, gdy chcesz jej uniknąć. Obserwacja śluzu płodnego i niepłodnego to jedna z metod określania dni płodnych . Śluz z pochwy w czasie cyklu miesiączkowego zmienia się wraz z każdą kolejną fazą płodności i niepłodności. Śluz w dni płodne jest lepki i rozciągliwy, dzięki czemu sprzyja zapłodnieniu. Z kolei śluz niepłodny gęstnieje, a jego zadaniem jest zaczopowanie szyjki macicy. Ale uwaga, brązowy lub mleczny śluz w dni płodne i przed okresem może być czasem objawem infekcji lub... ciąży. Spis treści: Co to jest śluz płodny? J ak wygląda śluz w dni płodne? Brak śluzu płodnego – przyczyny Jak wygląda śluz niepłodny? Co to jest śluz płodny? Śluz płodny to naturalna wydzielina wytwarzana przez gruczoły szyjki macicy. Wydzielany przez organizm kobiety śluz pochwowy pojawia się w reakcji na zmianę poziomu hormonów: wzrost estrogenów przy stosunkowo niskim poziomie progesteronu. Śluz płodny pojawia się w czasie w czasie okołoowulacyjnym, a jego zadaniem jest stworzenie przyjaznego, zasadowego środowiska plemnikom. Skład śluzu płodnego to w około 98% woda, a pozostałe składniki to związki organiczne (glukoza, białko, aminokwasy), elektrolity (wapń, sód, potas), śladowe ilości cynku, miedzi, żelaza, manganu i selenu, wolne kwasy tłuszczowe, enzymy i hormony. Szacuje się, że kobieta jest płodna zaledwie przez 4% swojego życia. Jak wygląda śluz płodny? Śluz w dni płodne ma ułatwić zapłodnienie, jego konsystencja jest więc przyjazna plemnikom. Śluz płodny pojawia się ok. 6 dni przed owulacją, przypomina nieco surowe białko jajka kurzego i staje się: śliski, lepki, ciągnący. Śluz w pochwie zmienia się w ciągu całego cyklu. Zmiany w jego wyglądzie są zależne od...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz