Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ciąża i poród

Jak zapobiec rozejściu się mięśnia prostego brzucha w ciąży? Radzi Fit Mom [FILM]

x
ćwiczenia w ciąży Ania Dziedzic
mat. prasowe
Ciąża i poród
Jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży? Ćwicz z Fit Mom! [FILM]
Dlaczego w ciąży nie wolno robić zwykłych „brzuszków”? Jakie ćwiczenia w ciąży będą wskazane? Sprawdź, co mówi o tym Ania Dziedzic, trenerka kobiet w ciąży i młodych mam – i zobacz, jakie ćwiczenia proponuje.

Ciąża to nie choroba, dlatego jeśli tylko lekarz nie zaleci inaczej, nie musisz – a nawet nie powinnaś – przeleżeć jej w łóżku. Aktywność w ciąży ma mnóstwo korzyści: dobry humor, więcej sił, mniejsze ryzyko depresji poporodowej i ostatnie, ale nie mniej ważne – lżejszy poród. – Aby zdrowo przejść ciążę i prawidłowo przygotować się do porodu musisz być aktywna – mówi Ania Dziedzic, trenerka personalna kobiet w ciąży i młodych mam.  Od kiedy ćwiczyć w ciąży? – Zasada jest prosta. Jeśli byłaś aktywna przed ciążą, możesz ćwiczyć już od pierwszych dni po zapłodnienium jedynie musisz unikać ćwiczeń w dni, na które przypadałaby twoja miesiączka – tłumaczy trenerka.   Uwaga! Jeżeli jednak przed ciążą nie ćwiczyłaś w ogóle, to z treningami ciążowymi poczekaj do końca 1. trymestru ciąży.  Jakie ćwiczenia można wykonywać przez całą ciążę? Przez całą ciążę warto wzmacniać przede wszystkim: mięśnie poprzeczne brzucha mięśnie dna miednicy mięśnie głębokie brzucha Ważne będą też ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, które na pewno pomogą w trakcie porodu.  Jakich ćwiczeń w ciąży unikać? Zwykłych brzuszków! – Najważniejsze to unikać ćwiczeń, ktore wzmacniają mięśnie proste brzucha – tłumaczy Ania. – Dlaczego? Dlatego, że przecież chcemy, żeby w trakcie ciąży ten mięsień nam się rozciągnął i to mocno.  – Poza tym w ciąży nie wolno wykonywać ćwiczeń, które podnoszą tętno, bo zadyszka może grozić niedotlenieniem dziecka – ostrzega trenerka.  Czytaj także: Fit Mom radzi: „Dziewczyny, ćwiczcie dla własnego dobra” [WYWIAD] Ania Dziedzic jest trenerem personalnym i instruktorem fitness. Prowadzi stronę FitMom.pl i stronę na FB: FitMom - Ania Dziedzic.   

Ćwiczenia na wysiłkowe nietrzymanie moczu przedstawia Ania Dziedzic
Fotolia
Mama
Wysiłkowe nietrzymanie moczu? Ćwicz, żeby zapobiec! – mówi Fit Mom [FILM]
Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet po porodzie. Żeby mu zapobiec, warto w ciąży i po porodzie ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Jak to robić? Radzi Ania Dziedzic (Fit Mom), trenerka personalna kobiet w ciąży i mam po porodzie.

– Wysiłkowe nietrzymanie moczu po porodzie może być spowodowane nie tylko porodem naturalnym, lecz także np. nieprawidłowymi ćwiczeniami (albo ich brakiem) mięśni dna macicy, czyli tzw. mięśni Kegla – mowi Ania Dziedzic, trenerka personalna kobiet w ciąży i młodych mam.  Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu? Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolny wyciek moczu podczas aktywności fizycznej: biegu, skoku albo nawet zwykłego kichnięcia – czyli czynności powodujących wzrost ciśnienia w brzuchu. Żeby zapobiec kłopotom warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy przed ciążą, w ciąży i po porodzie. Jak to robić?  Ćwiczenie na wysiłkowe nietrzymanie moczu: oddech przeponowy Weź głęboki wdech.  Pilnuj, żeby podczas wdechu twoje barki nie unosiły się do góry. Powoli wpuść powietrze do brzucha. Dzięki temu przepona schodzi w dół, naciska na narządy wewnętrzne, a one z kolei na dno miednicy, rozluźniając je.  Powoli wypuść powietrze. Zaciśnij dno miednicy , zwracając uwagę, żeby nie napinać przy tym pośladków, ud ani mięśni brzucha.  Sprawdź: Laser na wysiłkowe nietrzymanie moczu? Ćwiczenie mięśni wolno- i szybkokurczliwych Mięśnie dna miednicy dzielą się na mięśnie wolno- i szybkokurczliwe. Żeby skutecznie zapobiegać wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, trzeba ćwiczyć i jedne, i drugie. Jak to zrobić?  Żeby zaangażować mięśnie szybkokurczliwe,  zaciskaj i puszczaj szybko mięśnie dna miednicy Żeby zaangażować mięśnie wolnokurczliwe zaciśnij mięśnie dna miednicy, wytrzymaj 10 sekund i dopiero wtedy rozluźnij.   Czytaj także: Fit Mom radzi: „Dziewczyny, ćwiczcie dla własnego dobra” [WYWIAD] Ania Dziedzic jest trenerem personalnym i instruktorem fitness. Prowadzi stronę FitMom.pl i stronę na FB: FitMom - Ania...

Ania Dziedzic, FitMom
mat. prasowe
Mama
Pierwsza Fit Mom w Polsce radzi: "Dziewczyny, ćwiczcie – dla własnego dobra!" [WYWIAD]
"Nie ćwiczysz w ciąży? Spodziewaj się długiego porodu" – Ania Dziedzic, najsłynniejsza Fit Mom w Polsce, mówi o tym, co kobiecie dają ćwiczenia w ciąży i po porodzie. 

Ania Dziedzic, trenerka osobista z  Fit Mom – Ania Dziedzic , ostrzega: lenistwo w ciąży może skutkować nie tylko dłuższym i trudniejszym porodem, pociążową nadwagą a nawet pojawianiem się depresji porodowej. Wie, co mówi – sama, jako mama dwóch córek, zna wszystkie blaski i cienie ciąży! Rozmawiamy z nią o tym, czemu kobiety nie ćwiczą i dlaczego ćwiczenia... nie zawsze odchudzają. To prawda, że 9 na 10 kobiet nie wie, jak powinny ćwiczyć w ciąży?  – Generalnie 9 na 10 kobiet w ciąży w ogóle nie ćwiczy, a to jest najpoważniejszy błąd. Rozgrzeszają się ciążą i przybierają nadprogramowo na wadze. Z kolei te, które ćwiczą, rzeczywiście często robią to nieprawidłowo, zwykle nie z własnej winy. Niestety żaden trener personalny, jeżeli nie przejdzie szkoleń stricte w kierunku treningu z kobietą w ciąży, nie przygotuje odpowiednio jej do porodu. Ja przeszłam różne szkolenia: zarówno dla trenerów personalnych i dla trenerów fitness i wiem dobrze, że na tych szkoleniach nie mówi się ani słowa o tym, jak ćwiczyć z kobietami w ciąży albo tuż po porodzie.  Czytaj także: Kiedy nie można ćwiczyć w ciąży? Czemu zainteresowałaś się tym tematem? – To raczej on zainteresował się mną (śmiech). Kiedy zaszłam w pierwszą ciążę, chciałam przejść ją aktywnie i dobrze się czuć, a tego, czego na pewno nie chciałam, to zrezygnować z ruchu. Z zawodu jestem certyfikowanym trenerem jazdy na nartach, pływania, tenisa i fitness. Sport towarzyszy mi od kiedy skończyłam 3 lata. Wyrosłam w domu, w którym ruch był ważny: do dziś mam przed oczami taki obrazek, że mama gra w siatkówkę, a ja z bratem patrzymy z otwartymi buziami, jak jej to świetnie wychodzi. Więc w tej mojej ciąży zaczęłam szukać informacji, jak powinnam teraz zdrowo ćwiczyć i okazało się, że takich informacji właściwie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz