Spokojny i poukładany Julian

Julian to mężczyzna dobrze znający swoją wartość, lecz nie zarozumiały. Jest bardzo pracowity, a przy tym otwarty na innych ludzi, którym chętnie niesie pomoc. Jego pewną słabością jest bardzo duża potrzeba otrzymywania pochlebstw za podjęte działania. Przez to niektórzy mogą Juliana wykorzystywać. Dowiedz się więcej o tym, kim jest Julian.

Spis treści

Znaczenie imienia Julian

Julian jest osobą poukładaną. Preferuje spokojne życie, płynące określonym torem. Poszukiwanie przygód nie jest jego pasją, a wszelkie nagłe zmiany wpływają na niego negatywnie. Mimo że ceni pewną monotonię, to jest osobą bardzo towarzyską i lubianą przez ludzi z otoczenia. Kreatywny Julian potrafi znajdować nieszablonowe rozwiązania problemów. To mężczyzna kulturalny, który wyróżnia się dbałością o swój wygląd i ubiór.

Julian - pochodzenie

Imię Julian pochodzi z łaciny, a jego pierwotna forma, która została później spolszczona, to Julianus. Określała rzymski ród Juliuszów, którego jednym z członków był sam Juliusz Cezar. Juliusze swój ród wywodzili od legendarnego heros Julusa, wnuka bogini Wenus. W Polsce imię pojawiło się w XIII wieku.

Zdrobnienia imienia Julian

Julek to najczęściej stosowane spieszczenie imienia Julian. Poza tym zdrobniale można do niego mówić: Julcio, Julianek, Juluś. Mniej popularne są takie formy, jak: Julinek, Juliano, Julas, Julciu czy Julianeczek.

Imieniny Juliana

Julianowie obchodzą imieniny najczęściej 27 lutego, mają jednak możliwość świętowania również w bardzo dużej liczbie innych dni: 7, 9, 17, 27, 28 stycznia, 12, 17, 24 lutego, 8, 16 marca, 8 kwietnia, 1, 23, 27 maja, 1 czerwca, 4, 18 lipca, 9, 12, 19, 25, 28 sierpnia, 2, 13 września, 18, 30 października.

Imię Julian dla dziecka

Julian od dziecka jest bardzo skupiony na sobie i na celach, które sobie postawił. Dlatego może sprawiać wrażenie osoby zamkniętej, typowego odludka. Jest cierpliwy i skromny. Szanuje również to, co posiada, w dzieciństwie przede wszystkim zabawki.

W 2020 roku aż 2106 chłopców w Polsce otrzymało imię Julian, co czyni je 27 w rankingu popularności.

Julian - edukacja

Wykształcenie dla Juliana to jedna z ważniejszych spraw w życiu, dlatego z chęcią i dużym zaangażowaniem może uczyć się praktycznie przez całe życie. Co ważne, jest gotowy nawet do monotonnej nauki, dlatego żaden przedmiot nie będzie stanowił dla niego problemu. Nawet jeśli pojawiają się przeszkody i gorszy okres, Julian bardzo szybko wróci na dobre tory.

Julian - rodzina i miłość

Julian to mężczyzna niezwykle rodzinny. Kiedy założy własną rodzinę, będzie wspaniałym mężem i ojcem. Dla najbliższych jest w stanie poświęcić praktycznie wszystko.

Julian rodzinę traktuje jako część siebie. Chce, żeby jego bliscy byli znani współpracownikom czy innym osobom z otoczenia i podziwiani. Komplementy prawione żonie i dzieciom Juliana są tak samo ważne, jak te kierowane bezpośrednio do niego.

Julian - predyspozycje zawodowe

Dobrze zorganizowany Julian jest idealną osobą do pracy w zespole. Mało tego, jeśli wymaga tego sytuacja, sam jest w stanie objąć przewodnictwo w grupie i doprowadzić ją do realizacji zamierzonego celu. Co ważne, nie tylko wymaga od innych, ale sam daje z siebie wszystko, zachowując przy tym dobrą atmosferę w zespole. Praca związana z kierowaniem grupą jest mu właściwie pisana.

Znani Julianowie

W Polsce mamy wiele znanych osób noszących imię Julian. Do nich na pewno zaliczyć trzeba Juliana Tuwima, jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Do najbardziej znanych dzieł należy tomik poezji Kwiaty polskie, a wiersze Lokomotywa czy Rzepka czytają dzieci od wielu pokoleń. Wśród poetów nie sposób nie wymienić również Juliana Przybosia. Z kolei Julian Ursyn Niemcewicz to oświeceniowy dramaturg i powieściopisarz, członek Komisji Edukacji Narodowej.

Julian w innych językach

Imię Julian jest bardzo popularne w innych językach. We Włoszech na Juliana powiemy Giuliano, w Hiszpanii - Juliano, a we Francji - Julian, Julianus lub Julien. Po angielsku, niemiecku i czesku imię to zapiszemy po prostu Julian. Oczywiście w każdym kraju wymawiane jest ono nieco inaczej.

Julian - patroni

Patronem osób noszących omawiane imię jest św. Julian z Durostorum. Był żołnierzem rzymskim, który przyjął chrzest. W 297 roku cesarz Galeriusz zdecydował o oczyszczeniu armii z chrześcijan. Kiedy Julian odmówił wyrzeczenia się wiary, został skazany na ścięcie mieczem.

Przysłowia i cytaty z imieniem Julian

Julian jest jak wieczne dziecko, ciągle się chowa za mamy kiecką.

Ciekawostki na temat imienia Julian

W ostatnich latach imię Julian w Polsce i na całym świecie zostało wypromowane dzięki animowanej serii filmów Madagaskar oraz serialowi Pingwiny z Madagaskaru, gdzie jedną z głównych postaci jest król lemurów Julian XIII.

Julian - szczęśliwa liczba

Julian jest numerologiczną czwórką. Liczba ta oznacza osoby wytrwałe, odpowiedzialne i pracowite. Czwórka jest też uporządkowana, zdyscyplinowana, lojalna i wierna. Wytrwale dąży do wytyczonych celów i rzadko zbacza z raz obranego kursu.

Julian - szczęśliwy kamień

Opal, który uznawany jest za szczęśliwy kamień Juliana, wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności. Pozwala dostrzec różne rozwiązania danej sytuacji, co jest dla Juliana szczególnie cenne.

Julian - szczęśliwy kolor

Błękit w odcieniu morskim to kolor, który przede wszystkim zabezpiecza przed wyczerpaniem emocjonalnym. Poza tym zapobiega negatywnemu wpływowi sił zewnętrznych na zadania, które realizuje Julian.

Wszystkie imiona żeńskie
Wszystkie imiona męskie

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA