Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Czesława

Czesława jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, która ma zdrowe i praktyczne podejście do życia. Jednocześnie jest łagodna, cierpliwa i zrównoważona. Nie uznaje przepychanek słownych czy użycia siły dla obrony argumentów. Jest urodzoną dyplomatką i potrafi znaleźć wyjście z wielu sytuacji. Na jej ustach często gości przyjazny uśmiech. Jest życzliwa i nie chowa długo urazy. Szczera i wierna, dla rodziny może zrobić wszystko. Jednocześnie dobrze prowadzi dom, a odwiedzające ją osoby zawsze czują się komfortowo w jej towarzystwie.

Czesława - pochodzenie

Czesława to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Szczególnie chętnie było stosowane w Polsce. Wskazuje się, że pochodzi ono od słów cza „czekać, oczekiwać” oraz sława. Co powoduje, że tłumaczy się je jako „ta, która czeka na sławę”. Męskimi odpowiednikami tego imienia są Czesław bądź Czasław.

Zdrobnienia imienia Czesława

Imię Czesława można bardzo łatwo i ładnie zdrobnić. Do najpopularniejszych zwrotów zaliczają się: Czesia, Cesia, Cześka oraz Czesunia.

Imieniny Czesławy

Imieniny Czesławy przypadają 12 czerwca i 20 lipca, kiedy to wspomina się jej patronów - błogosławionego Czesława Jóźwiaka i błogosławionego Czesława Odrowąża. Czasami podaje się również 12 stycznia jako możliwą datę obchodzenia przez Czesławę imienin.

Zobacz także

Imię Czesława dla dziecka

Czesława jest spokojnym dzieckiem, które wie, czego chce. Jednocześnie nie narzuca się innym. Najlepiej czuje się w gronie najbliższej rodziny. Ma także dobre stosunki z rówieśnikami. Już od najmłodszych lat widać kształtujące się w niej praktyczne i racjonalne podejście do wielu życiowych spraw.

Czesława - edukacja

Naukę Czesławie z pewnością ułatwi racjonalne podejście do wykonywania obowiązków, a także sumienność. Życzliwość i ciepły uśmiech pozwoli jej zjednać sobie rówieśników. Często będzie rozjemcą w koleżeńskich sporach - tu przydadzą się jej umiejętności dyplomatyczne.

Czesława - rodzina i miłość

Dom i rodzina są bardzo ważne w życiu Czesławy. Potrafi ona zadbać o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie bliskich osób. Również znajomi dobrze czują się w jej towarzystwie. Wszystko za sprawą łagodnego usposobienia, ale i stanowczego podejścia do wielu spraw. W związku jest szczera i oddana. Potrafi zbudować dobrą relację, opartą na zaufaniu i czułości. Dużym ułatwieniem dla niej w rozwiązywaniu codziennych problemów są zdolności dyplomatyczne i racjonalne podejście do wielu spraw. Goszczący często na jej twarzy uśmiech sprawia, że nawet w trudnych sytuacjach łatwiej jej dodać otuchy bliskim osobom.

Czesława - predyspozycje zawodowe

Czesława jest dobrym pracownikiem - zdrowy rozsądek i praktyczne podejście do większości kwestii pozwala jej sumiennie i dobrze wykonywać wszystkie powierzone obowiązki. Dodatkowym atutem, szczególnie w pracy w zespole lub bezpośrednio z klientem, są zdolności dyplomatyczne. Jest pracowita, ale nie zatraca się w swoich obowiązkach. Dla każdego zawsze ma miłe i mądre słowo, a także ciepły uśmiech. Czesława dobrze czuje się, pracując w marketingu lub handlu, a także jako doradca klienta, pilot wycieczek czy dziennikarka.

Znane Czesławy

Jedną z najpopularniejszych Czesław była Czesława Cieślak, szerzej znana jako Violetta Villas. Inne sławne kobiety o tym imieniu to Czesława Pilarska (polska szachistka) czy Czesława Noworyta (polska tenisistka).

Czesława w innych językach

W innych językach imię Czesława najczęściej ma formę Ceslava. W zależności od języka może mieć też charakterystyczne dla niego znaki diakrytyczne. Na ogół występuje ono w językach słowiańskich.

Patroni imienia Czesława

Wśród świętych czy błogosławionych nie ma kobiet o imieniu Czesława. Jednak osoby noszące to imię mogą szukać wstawiennictwa u błogosławionych Czesławów. Jednym z patronów tego imienia jest błogosławiony Czesław Odrowąż - patron Wrocławia. Drugim natomiast jest błogosławiony Czesław Jóźwiak - męczennik chrześcijański z czasów II wojny światowej.

Przysłowia i cytaty z imieniem Czesława

Brak jest przysłów czy powiedzeń dotyczących imienia Czesława.

Ciekawostki o imieniu Czesława

Pierwotna forma tego imienia brzmiała Czasława. Imię Czesława pojawia się w punkrockowej piosence Pan Heniek zespołu Bunkier.

Czesława - szczęśliwa liczba

Czesława to numerologiczna 9. Jest to osoba sympatyczna, lubiana w swoim otoczeniu. Również i ona czuje się dobrze wśród znajomych. Ma szerokie zainteresowania, co pozwala jej dopasować wiedzę i umiejętności do wykonywanej pracy. Lubi pracować w zespole i często mu przewodzi. Dobrze czuje się w roli dyplomaty rozwiązującego różnorodne problemy.

Czesława - szczęśliwy kamień

Sodalit to kamień przeznaczony Czesławie. Wskazuje się, że jest to kamień logicznego myślenia - rozjaśnia myśli i ułatwia skupienie się na wykonywanym zadaniu. Poleca się go osobom pracującym umysłowo, ale także uczącym się. Ułatwia też wyciszenie się i osiągnięcie spokoju.

Reklama

Czesława - szczęśliwy kolor

Kolorem szczęścia dla Czesławy jest żółty. To barwa, która pobudza, dodaje energii i łagodzi smutek. Chętnie stosowana jest w pokojach dziecięcych, w strefie zabawy i nauki.

Reklama
Reklama
Reklama