Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Ligia

Według numerologii imieniu Ligia przypisana jest liczba 11. Oznacza ona osobę obdarzoną silną intuicją i wysokim ilorazem inteligencji. Ligię cechuje duża dojrzałość. Empatia i wrażliwość na los innych ludzi to jedne z najważniejszych cech numerologicznej jedenastki. W kontaktach z innymi jest raczej ostrożna i nieufna. Przypisuje się jej również nadprzyrodzone zdolności. Przez wrodzoną intuicję jest świetnym wizjonerem, który może pomóc w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

Ligia - pochodzenie

Ligia to imię, którego etymologię upatruje się w języku greckim. Słowo ligus tłumaczy się jako „czysty głos”. Ligia pojawia się również w mitologii greckiej - tak nazywała się jedna z przepięknie śpiewających syren.

Zdrobnienia imienia Ligia

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Ligia to: Ligiusia, Ligiunia, Liguś, Ligiuszka, Ligiuncia, Lidżkusia, Ligiunka, Lidżkunia, Ligeczka, Lidżka.

Imieniny Ligii

Ligia obchodzi urodziny 11 sierpnia. Tego dnia w Kościele katolickim odbywa się liturgiczne wspomnienie św. Klary dziewicy.

Zobacz także

Imię Ligia dla dziecka

Ligia to bardzo rzadkie i dość nietypowe imię, które w Polsce nie cieszy się popularnością. W 2019 roku nazwano tak zaledwie 5 dziewczynek, a rok później tylko 3. Według rejestru PESEL (stan na 31.01.2021) imię Ligia nosi 892 osób. Brak zainteresowania nim nie musi być wcale wadą, wręcz przeciwnie. Ligia to wyjątkowe imię, więc nosząca je dziewczynka z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Ligia - edukacja

Ligia to osoba naturalnie obdarzona wysoką inteligencją. Nie będzie miała większych problemów ze zdobywaniem wiedzy w szkole. Choć jest bardzo pracowita, często trudno jest jej się skupić na jednym celu, przez co łatwo się dekoncentruje. Lidia należy do dość niecierpliwych osób. Może mieć problem z zadaniami, których efekty pojawiają się dopiero po jakimś czasie.

Ligia - rodzina i miłość

Ligia to bardzo lojalna i oddana partnerka. W kontaktach z mężczyznami jest jednak bardzo ostrożna. Zawsze kieruje się rozumem i nigdy nie pozwala sobie na przelotne romanse. Kiedy komuś zaufa, oddaje się całkowicie i kieruje potrzebami partnera. Ligię charakteryzuje wysoka empatia, co da się zauważyć również w życiu rodzinnym. O bliskich dba najlepiej, jak potrafi i nigdy nie odmawia pomocy.

Ligia - predyspozycje zawodowe

Ligia to numerologiczna jedenastka, a takie osoby uwielbiają pracować, w szczególności, jeśli ich zawód ma związek z finansami. Kobieta nosząca to imię będzie zatem doskonałym doradcą finansowym lub bankowcem. W pracy najbardziej ceni sobie swobodę oraz samodzielność w podejmowaniu decyzji. Ze względu na wysoką wrażliwość i umiejętne obserwowanie świata Ligia może oddać się sztuce. Najlepiej poczuje się, wykonując zajęcia polegające na wykorzystywaniu artystycznych talentów - chodzi tu o takie zawody jak np. malarka, fotografka, muzyk, pisarka, projektantka, rzeźbiarka.

Znane Ligie

Najbardziej znaną Ligię znajdziemy w literaturze. Główną bohaterką napisanej przez Henryka Sienkiewicza powieści „Quo vadis” jest Ligia Kallina. Pochodziła z rodziny królewskiej narodu Ligów. Była zagorzałą chrześcijanką, która nie rozumiała okrucieństwa i przemocy wojny. Zawsze do każdego odnosiła się z sympatią i szacunkiem. Wierzyła, że ludzie mają naturalną skłonność do czynienia dobra.

Ligia w innych językach

W języku angielskim pisownia imię to ma nieco inną pisownię - Lygia. W rosyjskim z kolei funkcjonuje jako Лигия (Ligiya).

Ligia - patroni

Ligia nie ma patronek w kalendarzu.

Przysłowia i cytaty z imieniem Ligia

„Gdyby mi kazano wybierać, kto ma spoczywać przy mnie na tej uczcie, czy ty, Ligio, czy Wenus, wybrałbym ciebie, o boska!” - cytat z powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Ciekawostki o imieniu Ligia

Numerologiczna jedenastka uznawana jest za liczbę mistrzowską. Stanowi symbol olbrzymiej mocy, zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Nazywa się ją Starą Duszą. To najważniejsza liczba mistrzowska ze wszystkich. Symbolizuje solidny fundament. Ligia, podobnie jak inne numerologiczne jedenastki, nawet te bardzo młode, charakteryzuje się dużą dojrzałością oraz życiową mądrością.

Ligia - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą osób o imieniu Ligia jest 11. W tarocie stanowi ona odniesienie do Karty Sprawiedliwości. Jest zatem symbolem wartości moralnych, a także wskazówką do obierania właściwej drogi, pomagającą odróżnić dobro od zła.

Ligia - szczęśliwy kamień

Szczęście Ligii przyniesie opal. To jeden z najdroższych kamieni na całym świecie. Uznawany jest za talizman szczęścia. Symbolizuje również wiarę i zaufanie. Nazywa się go także tęczowym kamieniem, ze względu na kolor, który trudno jednoznacznie określić. Opal mieni się bowiem wszystkimi kolorami tęczy.

Reklama

Ligia - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Ligii jest pomarańczowy. To barwa szczęścia, młodości i spontaniczności. Ten odcień pobudza do działania, a także zwiększa poczucie własnej wartości. To radosny kolor, który pozytywnie wpływa na podejście do świata i ludzi.

Reklama
Reklama
Reklama