Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Nadia

Nadia to imię, któremu w numerologii przypisuje się liczbę dwa. Dwójka oznacza osobę opanowaną, skromną i łagodną. Nadia to kobieta bardzo wrażliwa na ludzką krzywdę i gdyby mogła, zaprowadziłaby pokój na całym świecie. Numerologiczne dwójki są urodzonymi mediatorami. Szybko i skutecznie udaje im się załagodzić wszelkie spory.

Nadia - pochodzenie

Nadia to żeńskie imię, które powstało jako skrócona wersja Nadziei, imienia pochodzenia grecko-łacińskiego. Nawiązuje ono do jednej z 3 teologalnych cnót. Są one wymienione w Pierwszym Liście do Koryntian, w hymnie o miłości. Należą do nich: wiara, nadzieja, miłość. Etymologii imienia Nadia upatruje się także w jego rosyjskiej formie, czyli Nadieżdy.

Zdrobnienia imienia Nadia

Do najpopularniejszych spieszczeń imienia Nadia należą: Nadusia, Nadunia, Natka, Nada, Nadzia, Naduśka, Nat, Nadka.

Imieniny Nadii

Nadie obchodzą imieniny 15 maja, 1 sierpnia i 30 września. Najczęściej świętują je 1 sierpnia - wówczas w Kościele katolickim obchodzi się wspomnienie liturgiczne św. Alfonsa Marii Liguori, włoskiego duchownego, poety, kaznodziei.

Zobacz także

Imię Nadia dla dziecka

Nadia to bardzo ładne i łatwe w wymowie imię dla dziewczynki. Wydaje się nietypowe, jednak w Polsce jest bardzo popularne. W 2020 roku znalazło się na 25. miejscu na liście 30 najczęściej nadawanych imion żeńskich. Imieniem Nadia nazwano najwięcej dziewczynek w województwie wielkopolskim (280), śląskim (274) oraz małopolskim (264).

Nadia - edukacja

Nadia nie należy to osób impulsywnych, do szkolnych obowiązków podchodzi ze spokojem. Wierzy, że sukces można osiągnąć tylko metodą małych kroczków, dlatego cierpliwie dąży do realizacji swoich celów. Nadia ma również dobrą intuicję - może to pomóc jej w podejmowaniu decyzji, jakie mogą zaważyć na jej przyszłości.

Nadia - rodzina i miłość

Nadia to niezwykle uczuciowa kobieta. Chętnie romansuje i nawiązuje relacje z wieloma partnerami. Samotność nie leży w jej naturze, dlatego zawsze jest otoczona gronem adoratorów. W związku pozostaje raczej uległa - woli, aby ważne decyzje podejmował parter. Nadia bardzo troszczy się o swoją rodzinę i zawsze stara się nią opiekować, najlepiej jak potrafi.

Nadia - predyspozycje zawodowe

Opanowanie, powściągliwość i zdolność dyplomacji czyni z numerologicznych dwójek rewelacyjnych mediatorów. Nadia to kobieta, która w przypadku konfliktu za wszelką cenę dąży do jego złagodzenia, w taki sposób, aby obie strony były zadowolone. Należy również do osób, które lepiej czują się w roli wykonawcy niż np. menedżerem, który zarządza zasobami ludzkimi. Nadia sprawdzi się w roli doradcy, jeśli nie będzie musiała podejmować ostatecznych decyzji.

Znane Nadie

W Polsce najbardziej znane osoby o tym imieniu to: Nadia Długosz (youtuberka, influencerka), Nadia Popczyk (pierwsza Polka uczęszczająca do Royal Ballet School, prestiżowej londyńskiej szkoły baletowej), Nadieżda Zięba (badmintonistka białoruskiego pochodzenia) oraz Nadzieja Artymowicz (poetka).

Nadia w innych językach

Imię Nadia w innych językach ulega dość sporym modyfikacjom. Pisownia imienia przedstawia się następująco:

  • Hope - j. angielski;
  • Nadieżda - j. rosyjski;
  • Nadija - j. ukraiński;
  • Espérance - j. francuski;
  • Esperanza - j. hiszpański;
  • Reményke - j. węgierski.

Patroni imienia Nadia

Patronką imienia Nadia jest święta męczennica Nadzieja, córka Zofii Rzymskiej. W ikonografii przedstawiana jest zawsze w towarzystwie sióstr, tj. Wiary i Miłości, oraz ich matki. Dziewczęta najczęściej trzymają w dłoniach krzyże, a na głowach mają korony.

Przysłowia i cytaty z imieniem Nadia

„Obronić człowieka legalną drogą w kraju, w którym prawo działa na korzyść przestępczej władzy, to niemożliwe! To przecież Rosja!!!” - to cytat z książki „Nadia. Więzień Putina”, autorstwa Nadii Sawczenko.

Ciekawostki o imieniu Nadia

Symbolem numerologicznych dwójek jest jin-jang. Koncepcja narodziła się w chińskiej filozofii. Opisuje ona dwie przeciwstawne siły, które wzajemnie się uzupełniają. Takie odniesienia można znaleźć na całym świecie, np.: ogień-woda, dobro-zło, czerń-biel.

Nadia - szczęśliwa liczba

Szczęśliwa liczba Nadii to 2. Do najbardziej pozytywnych cech numerologicznych dwójek należą: tolerancja, sprawiedliwość, wrażliwość, cierpliwość i opanowanie. Dwójka w stosunku do innych osób jest zbyt ufna, przez co niejednokrotnie daje się wykorzystywać.

Nadia - szczęśliwy kamień

Kamień, jaki przynosi szczęście w życiu Nadii, to opal. Ze względu na swoją trudną do określenia barwę nazywany jest kamieniem tęczowym. Wierzy się, że opal pobudza zdolności umysłowe i rozbudza kreatywność. Uważa się również, że kamień sprzyja dobrobytowi i w cudowny sposób przyciąga dobry los.

Reklama

Nadia - szczęśliwy kolor

Szczęśliwy kolor Nadii to kremowy. To barwa, która uspokaja i relaksuje. Kojarzy się z delikatnością i subtelnością.

Reklama
Reklama
Reklama