Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Oliwia

Oliwia to jedno z najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce. Oliwia to kobieta pełna dobroci i bezinteresowna. Stroni od konfliktów i czuje wewnętrzną odpowiedzialność za bliskich. Stara się pomóc każdemu i nie oczekuje niczego w zamian. Oliwka jest tolerancyjna, sprawiedliwa i opiekuńcza. Ma duszę idealistki, jest czarująca i zawsze staje po stronie słabszych. Rzadko krytykuje, a zamiast tego stara się zrozumieć i wspierać innych. Preferuje głęboką dyskusję, dlatego jest świetnym słuchaczem i oparciem dla przyjaciół.

Oliwia - pochodzenie

Oliwia to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Powstało od słowa oliva, czyli popularnego drzewka oliwnego. Niektórzy twierdzą, że imię Oliwia zostało wymyślone przez wybitnego dramaturga Williama Shakespeare’a na potrzeby komedii Wieczór Trzech Króli. Według rankingu PESEL imię Oliwia nosi blisko 147 tysięcy kobiet w Polsce.

Zdrobnienia imienia Oliwia

Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Oliwcia, Oliwka, Olcia, Oleńka, Oliwunia, Oliwusia, Oliwiunia, Oli i Olo.

Imieniny Oliwii

Imieniny Oliwii wypadają 2 razy w roku: 5 marca i 15 czerwca.

Zobacz także

Imię Oliwia dla dziecka

Dziewczynka o imieniu Oliwia jest bardzo łagodna, cicha oraz grzeczna. Nigdy nie wchodzi w konflikty z rówieśnikami i jest zawsze uśmiechnięta. Ma kreatywną, twórczą i pomysłową duszę, a jej prace szkolne to prawdziwe dzieła sztuki. Oliwka to artystka i ulubienica nauczycieli. Spełnia się w przedmiotach artystycznych i humanistycznych.

Oliwia - edukacja

Oliwia to pilna uczennica, która uwielbia architekturę, malarstwo i przedmioty techniczne. Interesuje się sztuką i ma zamiłowania literackie. Jest kreatywna i twórcza, dlatego doskonale odnajduje się na zajęciach dodatkowych.

Oliwia - rodzina i miłość

Oliwia to osoba, która swój związek traktuje bardzo poważnie. Jest ciepłą, wrażliwą i lojalną partnerką, która od swojej połówki oczekuje ciepła i troski. Życiowym celem Oliwii jest stworzenie szczęśliwej, kochającej się rodziny, która zawsze może na siebie liczyć. Jest zdolna do poświęceń i porzucenia marzeń o karierze i sukcesach zawodowych na rzecz swojej rodziny. Oliwia pragnie romantycznego i głębokiego związku oraz partnera, który nie lubi monotonii. Świetną relację stworzy z numerologiczną dwójką, która wykazuje te same motywacje intelektualne.

Oliwia - predyspozycje zawodowe

Oliwia czuje się doskonale jako nauczycielka szkolna i przedszkolna, opiekunka osób starszych, pedagożka, psycholożka, architektka, pielęgniarka, a także malarka. Największe szczęście zapewniają jej zawody twórcze i kreatywne. Oliwia ceni sobie ład i harmonię, dlatego unika stanowisk, które wymagają działania pod presją czasu. Niestety brakuje jej pewności siebie i wiary we własne możliwości. Oliwia powinna otaczać się ludźmi, którzy dodadzą jej skrzydeł i podniosą na duchu w trudnych chwilach.

Znane osoby o imieniu Oliwia

Do najpopularniejszych kobiet o tym imieniu należą: aktorka Olivia de Havilland, piosenkarka Olivia Newton-John, aktorka Olivia Rodrigo, aktorka Olivia Wilde, aktorka Olivia Williams i wokalistka Olivia Theresa Longott.

Oliwia w innych językach

Imię Oliwia w innych językach to:

 • język łaciński: Oliva, Olivia
 • język angielski: Olive, Olivia
 • język niemiecki: Oliva, Olivia
 • język francuski: Olive, Olivia
 • język fiński: Olivia
 • język estoński: Olivia
 • język hiszpański: Oliva, Oliv
 • język włoski: Olivia
 • język rosyjski: Olivija
 • język czeski: Olivie
 • język słowacki: Olivia, Oliva, Olivija
 • język portugalski: Olívia
 • Język ukraiński: Oliwija
 • język japoński: Oribia

Patronki imienia Oliwia

Patronki imienia Oliwia to: święta Kościoła katolickiego Oliwia z Brescii, święta Kościoła katolickiego Oliwia z Anagni, święta Kościoła katolickiego Oliwia z Palermo oraz święta Oliwia z Libii.

Przysłowia i cytaty z imieniem Oliwia

Brak jest przysłów z imieniem Oliwia.

Ciekawostki o imieniu Oliwia

Męskim odpowiednikiem imienia Oliwia jest Oliwiusz (nie Oliwier), który imieniny obchodzi w ten sam dzień, co Oliwia.

Oliwia - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą Oliwki jest szóstka. Symbolizuje miłość, harmonię, odpowiedzialność oraz sprawiedliwość. Szóstka jest bezkonfliktowa, wrażliwa i bardzo delikatna. Nie znosi kłótni i ciężko wyprowadzić ją z równowagi. Ma w sobie wiele miłości, otwartości i tolerancji. Zawsze stara się pomóc innym i nie oczekuje niczego w zamian. Szóstka ma wysoce rozwiniętą intuicję i często podąża za swoim wewnętrznym głosem

Oliwia - szczęśliwy kamień

Szczęśliwym kamieniem tego imienia jest kamień księżycowy. To symbol szczerości, dobroci i miłości. Kamień księżycowy dodaje pewności siebie, odwagi oraz siły, a także wprowadza do życia wiele pozytywnej energii, wzmacnia intuicję i wspiera w podejmowaniu trudnych życiowych decyzji.

Reklama

Oliwia - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem imienia Oliwia jest szary. To symbol równowagi, spokoju i skrywanych uczuć oraz emocji. Określa również stabilność, doświadczenie oraz sukces. Kolor szary wprowadza do życia harmonię, ład i porządek, a dodatkowo poprawia komunikację z innymi.

Reklama
Reklama
Reklama