Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Otylia

Otylia to osoba wyróżniająca się dużą inteligencją i mająca racjonalne podejście do życia. Czasami bywa apodyktyczna, jednak z reguły jest uprzejma i pomocna. W towarzystwie błyszczy i chętnie przebywa w gronie bliskich jej osób. Jest też szczerą i otwartą osobą. Nie zapomina o własnych potrzebach i realizuje swoje życiowe cele, jednocześnie odpowiadając na potrzeby innych.

Otylia - pochodzenie

Imię Otylia pochodzi z języka germańskiego. Wskazuje się, że to żeński odpowiednik imienia Otto. Może być tłumaczone jako „obrończyni bogactwa” lub „bogata wojowniczka”. Czasami w języku polskim można spotkać się także z inną formą tego imienia - Odylia.

Zdrobnienia imienia Otylia

Imię Otylia ma kilka zdrobnień chętnie używanych zarówno w stosunku do dorosłych, jak i dzieci. Do najpopularniejszych spieszczeń zalicza się: Otylka, Tylka, Tysia, Otysia i Tola.

Imieniny Otylii

Otylia imieniny świętuje 13 grudnia.

Zobacz także

Imię Otylia dla dziecka

Małe Otylie to dzieci pełne uroku osobistego i inteligencji. Są bardzo samodzielne, jednocześnie cenią sobie chwile spędzane z najbliższymi. Już od małego widać ich niezależność oraz chęć pomagania innym. Dobrze czują się w gronie bliskich przyjaciół i mają dobry kontakt ze swoimi rówieśnikami.

Otylia - edukacja

Otylia nie będzie miała większych problemów w szkole. Jej determinacja i upór w dążeniu do celu sprawią, że będzie starała się poprawić gorsze oceny, by wypaść jak najlepiej. Cechy te sprawią również, że chętnie weźmie udział we wszelkiego rodzaju zawodach sportowych organizowanych w szkole i na szczeblu międzyszkolnym.

Otylia - rodzina i miłość

Otylia to osoba niezwykle rodzinna i uczuciowa. Jest obowiązkowa i dobrze prowadzi dom. W związku szuka stałości uczuć i możliwości podziału obowiązków. Jest sprawiedliwa i wierna. Dobrze sprawdzi się w roli matki, a także pani domu. Trzeba jednak uważać, gdyż Otylia lubi mieć zawsze wszystko pod kontrolą, co może powodować sytuacje generujące kryzysy - na szczęście są one dość szybko łagodzone.

Otylia - predyspozycje zawodowe

Otylia jest osobą szczerą i unikającą konfliktów. Nie chce brać udziału w zmowach przeciw innym. To sumienna i oddana swojej pracy pracownica. Dzięki inteligencji i umiejętności radzenia sobie w różnego typu trudnych sytuacjach sprawdzi się w wielu zawodach. Najlepiej poradzi sobie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest sumienność oraz koncentracja i nie można kierować się emocjami. Otylia będzie dobrą sportowczynią, ale i osobą zajmującą wysokie stanowisko kierownicze. Chętnie podejmie się także pracy, gdzie będzie miała bezpośredni kontakt z ludźmi, w szczególności z dziećmi.

Znane Otylie

W Polsce najbardziej znaną osobą noszącą to imię jest pływaczka i multimedalistka olimpijska Otylia Jędrzejczak. Imię to nosi także inna sportsmenka - Otylia Kałuża. Znane Otylie poza granicami naszego kraju to: niemiecka działaczka socjaldemokratyczna Ottilie Baader oraz rumuńska tenisistka stołowa Otilia Bădescu.

Otylia w innych językach

Imię Otylia występuje w różnych językach. Najczęściej ma formę zaczynającą się na literę „o”, ale zdarzają się także wersje zaczynające się na „a”, jak w przypadku języka białoruskiego (Atylija). W językach obcych popularne są takie formy jak: Ottilia, Ottilja oraz Othilia.

Patroni imienia Otylia

Patronką osób noszących to imię jest Otylia z Hohenburga. To żyjąca na przełomie VI i VII wieku benedyktynka, która została pierwszą przeoryszą klasztoru benedyktyńskiego w Hohenburgu.

Przysłowia i cytaty z imieniem Otylia

W języku polskim można znaleźć powiedzenia o zabawnym wydźwięku, które nawiązują do imienia Otylia. Jednym z nich jest: „Hurra! Zwycięstwo! Padła Otylia! Tak jak już kiedyś padła Bastylia”.

Ciekawostki na temat imienia Otylia

Bohaterka serialu animowanego „Bolek i Lolek”, którą wiele osób pamięta ze swojego dzieciństwa, ma na imię Otylia, w skrócie Tola.

Otylia - szczęśliwa liczba

Numerologiczna jedynka, jaką jest Otylia, wyróżnia się wysoką inteligencją i szerokimi zainteresowaniami. Ma silne poczucie sprawiedliwości, przez co chętnie pomaga innym, jednocześnie pamiętając o własnych potrzebach. Jedynkę wyróżnia też silna wyobraźnia, co w połączeniu z sumiennością i wytrzymałością pozwala na realizację obranych celów życiowych.

Otylia - szczęśliwy kamień

Szmaragd jest kamieniem przypisanym osobom noszącym imię Otylia. Często nazywa się go kamieniem miłości. Przypisuje mu się związki z płodnością, a także boginią miłości Wenus. Właśnie z tego powodu niejednokrotnie wykorzystywany był do wyrobu pierścionków, szczególnie zaręczynowych. Ma przynosić szczęście zakochanym, a także chronić ich przed nieszczęściami i zdradami.

Otylia - szczęśliwy kolor

Kolorem, który przyniesie szczęście Otylii, jest morski. Stanowi on połączenie barwy zielonej i niebieskiej, przez co łączy w sobie właściwości obu tych kolorów. Odcień morski przywodzi na myśl orzeźwiającą morską bryzę. Ułatwia wyciszenie i działa relaksująco. Pozwala też stworzyć we wnętrzach intymną i przytulną atmosferę.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama