Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Paulina

Paulina jest osobą energiczną, często wręcz nadpobudliwą. Czasami może też wybuchnąć w najmniej spodziewanym momencie. Może też źle odbierać własne niepowodzenie i winić za to innych. Z drugiej strony jest inteligentna i bystra, pełna życia i chętnie flirtuje z mężczyznami. W miłości szuka niedoścignionego ideału, który będzie dla niej wsparciem, ale jednocześnie nie będzie mu przeszkadzało, że związał się z silną kobietą o dość trudnym charakterze.

Paulina - pochodzenie

Imię Paulina, podobnie jak Paula, dla którego początkowo było zdrobnieniem, wywodzi się od męskiego imienia Paulin. To z kolei jest jedną z odmian męskiego imienia Paweł. Można je tłumaczyć jako „ta, która należy do Pawła” lub ta, „która pochodzi od Pawła”.

Zdrobnienia imienia Paulina

Jest kilka bardzo popularnych zdrobnień imienia Paulina. Do najchętniej stosowanych zalicza się: Paulinka, Paula czy Paulincia. Można też do osoby noszącej to imię zwracać się: Paolcia, Olcia czy Palinka.

Imieniny Pauliny

Jeśli chodzi o imieniny, Paulina ma do wyboru następujące daty: 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 10 października, 2 grudnia i 31 grudnia.

Zobacz także

Imię Paulina dla dziecka

Paulina jest otwartym i wesołym dzieckiem. Już od małego lubi podporządkowywać sobie bliskie jej osoby. Może być także kapryśna i wybuchowa, choć skrywa swoje emocje często pod maską spokojnej i ułożonej dziewczynki.

Paulina - edukacja

W szkole Paulina uznawana jest za zdolną i pojętną uczennicę. Jest inteligentna i tym może nadrabiać brak wytrwałości w nauce niektórych przedmiotów. Zazwyczaj małymi krokami zmierza ku wyznaczonemu sobie celowi.

Paulina - rodzina i miłość

Paulina to typowa cicha woda. Na początku sprawia wrażenie cichej i wycofanej, jednak w środku drzemie namiętność i duża emocjonalność. Lubi sobie podporządkowywać otoczenie, w tym także partnerów. Na stałe szuka kogoś, kto będzie się nią opiekował i zapewniał wszelkie zbytki - prawdziwego księcia z bajki. Mężczyźni cenią w niej inteligencję i wesołe usposobienie. Trzeba jednak pamiętać, że czasami życie z nią może być trudne, szczególnie dla mężczyzny, który się boi silnych kobiet.

Paulina - predyspozycje zawodowe

Paulina to dobry i zdolny pracownik, jednak czasami zdarza się jej brak konsekwencji i wytrwałości. Nadrabia to dużą wiedzą i inteligencją. Najchętniej wykonuje zadania, które wpisują się w jej zainteresowania, inaczej może porzucić je bez ostrzeżenia. Dość źle znosi porażki, jakie mogą jej się przytrafić w pracy.

Znane Pauliny

Imię Paulina jest imieniem dość popularnym zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Dlatego też wśród znanych osobistości można znaleźć wiele kobiet o tym imieniu. Wymienić można tutaj m.in. Paulinę Chruściel (aktorka), Paulinę Chylewską (dziennikarka), Paulinę Holtz (aktorka), Paulinę Ligocką (snowboardzistka) czy Paulinę Rubio (meksykańska aktorka).

Paulina w innych językach

Imię Paulina pojawia się w różnych odmianach w wielu językach europejskich. W innych językach Paulina to:

  • Pauline - jęz. angielski
  • Paulette - jęz. francuski
  • Paulina - jęz. hiszpański
  • Pauline - jęz. niemiecki

Patronki imienia Paulina

Imię Paulina ma dwie główne patronki - św. Paulinę, męczennicę za wiarę żyjącą w okresie starożytnego Rzymu, a także św. Paulinę od Serca Jezusa Konającego, założycielkę Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Poczęcia.

Przysłowia i cytaty z imieniem Paulina

Imię Paulina pojawia się w kilku polskich powiedzeniach o nieco zabawnym wydźwięku. Przykładami mogą być tutaj dwa z nich:

„Polubiłbym Paulinę, gdyby miała milszą minę”,

„Kto nie ma uczuć wiele, nie zostanie Pauliny przyjacielem”.

Ciekawostki o imieniu Paulina

Imię Paulina nadano jednej z planetoid głównego pasa asteroid o numerze 278. Planetoida ta została odkryta przez Johannę Palisę w 1888 roku.

Paulina - szczęśliwa liczba

Jedenastka to mistrzowska liczba i to właśnie ona przypisana jest imieniu Paulina. Osoby, w których imieniu znajduje się wibracja tej liczby, są silne zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Cechują się wysoką inteligencją, a także intuicją, którą mogą wykorzystywać do własnych celów. W miłości są lojalne i namiętne, jednak kiedy ktoś je zrani, długo czują urazę. Dlatego też długo szukają partnera idealnego, na którego będą mogły postawić w 100%.

Paulina - szczęśliwy kamień

Kamieniem przypisanym Paulinie jest jaspis. Kamień ten dawniej był często wykorzystywany do tworzenia amuletów mających przynieść ukojenie i wyciszenie. Polecany był także osobom, które chcą ułatwić sobie realizację wybranego celu, a także mają przed sobą podjęcie trudnej decyzji.

Reklama

Paulina - szczęśliwy kolor

Paulinie przypisany jest kolor beżowy. Wskazuje się, że ułatwia on wyciszenie się i zrelaksowanie. Może też wzmacniać inne kolory i ich oddziaływanie na ludzi. Kojarzony jest ze szlachetnością i czystością, a także osobami niezawodnymi. Polecany jest do wykańczania ścian w pomieszczeniach, w których chce się wypocząć, odstresować, np. w sypialniach, a także poczekalniach w placówkach medycznych.

Reklama
Reklama
Reklama