Kobieta w ciąży z partnerem
fot. Adobe Stock

Jak w naturalny sposób radzisz sobie z dolegliwościami ciążowymi? [KONKURS]

Nudności, wymioty, zgaga, senność, wzdęcia, zaparcia, obrzęki… Lista ciążowych dolegliwości jest długa. I chociaż są powszechne, nie oznacza to, że należy je bezczynnie znosić. Wręcz przeciwnie – można sobie z nimi skutecznie radzić! Masz swoje naturalne sposoby, by się ich pozbyć? Weź udział w naszym konkursie – podziel się nimi i wygraj świetne nagrody!
Kobieta w ciąży z partnerem
fot. Adobe Stock
Chociaż ciąża to wyjątkowy czas oczekiwania na ukochanego maluszka, to jest to również okres wielu zmian zachodzących w organizmie. Niektóre z nich mogą skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą dosyć często towarzyszyć ciężarnej... Co warto podkreślić, wiele z nich uznawana jest za normalne objawy, które występują w zdrowej, prawidłowo rozwijającej się ciąży. Aby sobie z nimi poradzić, można stosować naturalne metody. Trzeba pamiętać, że właśnie one sprawdzą się najlepiej, gdyż ciężarne nie powinny bez wyraźnych wskazań lekarza stosować żadnych leków.

Jak radzić sobie z ciążowymi dolegliwościami?

Jedną z pierwszych oznak ciąży są nudności. Właśnie one pojawiają się nawet u około 80 proc. ciężarnych i chociaż najczęściej słyszy się o „porannych nudnościach”, mogą się pojawiać o każdej porze dnia. Aby je złagodzić, warto stosować ćwiczenia oddechowe  –  głębokie oddechy pomogą odwrócić uwagę od nieprzyjemnych doznań. Oprócz tego w książce „Homeopatia. Porady praktyczne. 43 sytuacje kliniczne”, która wchodzi w skład zestawów konkursowych, można przeczytać także inne porady:
Staramy się spożywać częste, ale niezbyt obfite posiłki. Unikamy potraw o silnym zapachu, wybieramy raczej dania letnie niż gorące. Pijemy między posiłkami, aby nie przeciążać żołądka. 
W ciąży może pojawiać się również zgaga. Aby pozbyć się jej naturalnie, bez użycia leków, warto m.in. często spożywać posiłki, unikać ostrych przypraw i wysokotłuszczowych potraw. Sprawdzą się również napary z rumianku i siemienia lnianego. Z kolei spowolniona perystaltyka jelit może objawiać się zaparciami, dlatego w diecie nie może zabraknąć produktów bogatych w błonnik i dużej ilości wody, a dodatkowo, należy zadbać o regularną, dopasowaną do stanu aktywność fizyczną. Ponadto na pojawiające się obrzęki korzystnie wpływa ograniczenie soli w diecie oraz spożywanie produktów wysokobiałkowych.
– Coraz większa liczba pacjentów sama stara się znaleźć naturalne rozwiązania, które mogą poprawić jakość ich zdrowia. Kobiety w ciąży i młode matki nieustannie poszukują wiedzy, aby mieć pewność, że ich dzieci leczone są w sposób skuteczny, ale jednocześnie bezpieczny, bez zbędnego obciążania organizmu najmłodszych podkreśla M. Wojciechowska w książce „Homeopatia. Porady praktyczne. 43 sytuacje kliniczne".
Redakcja poleca: Co się dzieje w 34. tygodniu ciąży [WIDEO]
Do porodu zostało zaledwie 6 tygodni. Sprawdź, jak zmienia się twoje ciało w ostatnim okresie ciąży, czy dziecko jeszcze rośnie i o co należy zadbać, aby końcówka ciąży upłynęła bez komplikacji.

Weź udział w konkursie i wygraj nagrody idealne dla przyszłej mamy!

Dolegliwości ciążowe mogą być zmorą, jednak wcale nie musi tak być. Masz swoje sposoby, by się ich pozbyć? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w naszym konkursie. Możesz wygrać jeden z 5 zestawów nagród, na które składają się:
  • Książka Doroty Mirskiej-Królikowskiej „Cudowne 9 miesięcy”,
  • Poduszka do karmienia Fasolka firmy Motherhood,
  • Książka Michele Boiron i Francois Roux „Homeopatia. Porady praktyczne. 43 sytuacje kliniczne”.
Oprócz tego do wygrania jest także 30 ksiażek Doroty Mirskiej-Królikowskiej „Cudowne 9 miesięcy”.


Zadanie konkursowe:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy