
Życzenia na pierwszy dzień wiosny można złożyć najbliższym: wysłać okolicznościową kartkę albo wiadomość. Polecamy też życzenia dla dzieci w formie zabawnych wierszyków. Obrazki na pierwszy dzień wiosny warto wydrukować, by wspólnie świętować nadejście cieplejszych miesięcy. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca, ale życzenia i kartki przygotujcie wcześniej.
Życzenia na pierwszy dzień wiosny
Proste i krótkie życzenia z okazji pierwszego dnia wiosny nadają się dla rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu:
- „Z okazji pierwszego dnia wiosny życzymy nieustannego zachwytu nad pięknem przyrody. Oby lody szybko stopniały, a nasze serca cieszyły się ciepłem i miłością.”
- „Wraz z nadlatującymi bocianami ślemy wam moc najserdeczniejszych życzeń: ciepła, uśmiechów i nadziei na dobrą przyszłość.”
- „Wiosna to radość, którą chcemy się z wami podzielić! Niech lody skruszeją, ptaki śpiewają, a słońce ogrzewa wasze serca!”
Wierszyki na pierwszy dzień wiosny
Życzenia na pierwszy dzień wiosny w formie wesołych wierszyków to dobry sposób na wywołanie uśmiechów na twarzach bliskich oraz dzieci:
Leciutki wietrzyk wiosenny
Obłoczek jasny, promienny
Zieloność trawy soczysta
I woda czysta, przejrzysta
Śpiew ptaków w górze pod niebem
I pole pachnące chlebem
Piosenka w dal płynie radosna
– To wiosna!
Śnieg topnieje, trawa rośnie,
wiosna wita nas radośnie,
słonko grzeje, bocian spieszy
gniazdo wić w wysokiej wieży,
Życzę ci pięknej pogody,
pójdziemy razem na lody?
„Wreszcie doczekaliśmy się wiosny”
– to slogan tak radosny,
gdy do życia budzi się przyroda,
a każdego dnia w domu szkoda.
Jeszcze brzydko jeszcze szaro,
stosy chrustu rozsypane,
bażant skacze po gałęziach za nim drugi, trzeci, czwarty...
Krokus główkę w górę wznosi, pije słońce, chwyta wiatr,
rankiem niebo ziemię rosi, wiosna idzie - chyba tak...
Kartki na pierwszy dzień wiosny
Życzenia na pierwszy dzień wiosny napiszcie na wydrukowanej kartce. Możecie je ozdobić wspólnie z dzieckiem albo przygotować obrazki według własnego pomysłu.
Kliknij w obrazek, aby wydrukować kartkę.
Zobacz też:

Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny na półkuli północnej zawsze wypada 21 marca . Natomiast astronomiczna wiosna przypada na moment, gdy zrównuje się długość dnia z długością nocy – i dzień, i noc trwa po 12 godzin. To tak zwany moment przesilenia wiosennego, zwany również równonocą wiosenną. Nie możesz się doczekać pierwszego dnia wiosny? Zobacz, kiedy przypada ten dzień w 2022 roku i jak można go świętować. Spis treści: Pierwszy dzień wiosny – kiedy w 2022 roku? Pierwszy dzień wiosny – polskie zwyczaje i tradycje Pierwszy dzień wiosny – zwyczaje na świecie Kiedy jest pierwszy dzień wiosny w 2022 roku? Na półkuli północnej pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada w 2022 roku w poniedziałek, 21 marca, natomiast pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypadnie 20 marca, w niedzielę. Dlaczego 20 marca? Ponieważ właśnie wtedy dojdzie do zrównania dnia z nocą. Odtąd dzień będzie stawał się coraz dłuższy. Ile zatem trwa pierwszy dzień wiosny? Dokładnie dwanaście godzin i ani minuty dłużej. Co ciekawe – z upływem lat termin rozpoczęcia astronomicznej wiosny będzie wypadał coraz wcześniej. Od 2044 roku będzie to 20 lub nawet 19 marca. Ostatni raz pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej wiosny zbiegł się tego samego dnia (czyli 21 marca) w 2011 roku. Poza wiosną kalendarzową i astronomiczną mówi się również o wiośnie meteorologicznej (zwanej też termiczną lub klimatologiczną). Nadchodzi ona, gdy średnia dobowa temperatura waha się w przedziale 5-15 stopni Celsjusza. Pierwszy dzień wiosny: polskie zwyczaje i tradycje Topienie marzanny Jednym z najbardziej popularnych polskich zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny . Nasi przodkowie podchodzili do niego bardzo poważnie. Zgodnie ze zwyczajem robiono ...

Wyprawka dla noworodka na wiosnę to komplet ubranek, rzeczy do wózka i kosmetyki. Lista z wyprawką dla noworodka na wiosnę może wydawać się długa i skomplikowana, ale to tylko pozory. Choć wiosna bywa zarówno piękna, ciepła, słoneczna, jak i deszczowa i chłodna, ubieranie noworodka na cebulkę sprawi, że będzie czuł się świetnie w każdej temperaturze. Sekret mądrego kompletowania wiosennej wyprawki to takie dobranie ubranek dla noworodka, by dało się z nich komponować praktyczne zestawy. Oto pełna lista rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka urodzonego w kwietniu, maju i czerwcu. Wyprawka dla noworodka na wiosnę: Jakie rzeczy kupić dla noworodka na wiosnę? Jakie ubranka dla noworodka na wiosnę? Co do wózka dla noworodka na wiosnę? Kosmetyki dla noworodka na wiosnę Wyprawka na wiosnę: lista do druku Wyprawka dla noworodka na wiosnę: co kupić? Wiosenna wyprawka dla noworodka musi zawierać zestawy podstawowych ubranek, jak body z krótkim i długim rękawem, r ampersy, cienkie i grubsze p ajacyki oraz śpioszki i półśpioszki. Ponieważ wiosną bywa chłodno, nie można zapomnieć o sweterkach i bluzie (bez kaptura). Mimo rosnącej temperatury noworodka wiosną będziesz ubierać ciepło, przydadzą się więc grubsze skarpetki, czapeczki i kocyk. Na zmienną pogodę polecamy także cienki kombinezon i flanelowe pieluszki do przykrycia. Wiosenna wyprawka dla noworodka − lista dodatkowa: przewiewny wózek; moskitiera do wózka i łóżeczka; pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka ; preparat na owady i kleszcze; krem nawilżający do buzi. Jakie ubranka dla noworodka na wiosnę? Dla noworodka urodzonego w kwietniu i w maju koniecznie kup zarówno lżejsze, jak i cieplejsze ubranka, by przygotować się na zmienną wiosenną pogodę: Body – czyli jednoczęściowe ubranko...

Jak ubierać niemowlę wiosną? Może to nastręczać problemów: z jednej strony wczesna wiosna to już nie czas zimowych kombinezonów, z drugiej wciąż łatwo o wychłodzenie. Pewnie obawiasz się też przegrzania noworodka lub kilkumiesięcznego niemowlaka, zwłaszcza w kwietniu i maju, gdy temperatura sięga nawet 20 stopni. Jeśli masz problem z dobraniem wiosennych ubranek, sprawdź naszą listę, która pozwoli sprytnie ubrać niemowlę na spacer wiosną. O rady zapytałyśmy pediatrę, dr Joannę Teisseyre, która prowadzi gabinet pediatryczny w Warszawie. Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną? Na spacer wczesną wiosną ubierz niemowlę na cebulkę, czyli warstwowo. To najlepszy sposób, by móc reagować na wszelkie zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Główna zasada ubierania na spacer jest taka: dziecko, które spaceruje w wózku (leży lub siedzi), należy ubrać w jedną warstwę więcej niż siebie (o ile oczywiście ty jesteś ubrana odpowiednio do pogody i nie jest ci ani za zimno, ani za ciepło). Ważne: punktem odniesienia powinno być twoje ubranie, w którym czujesz się komfortowo. Oznacza to, że jeśli masz na sobie lekką kurtkę albo bluzę, a pod spodem t-shirt, nie zakładaj dziecku kurtki puchowej (tylko raczej pod jego bluzę i koszulkę dołóż dodatkowy podkoszulek). Uwaga, kocyk, którym przykrywasz dziecko w wózku, to także dodatkowa warstwa ubrania! Czy niemowlę wiosną musi nosić czapkę? Wiosną, jeśli temperatura odczuwalna nie przekracza 15 st. C , niemowlak musi mieć nakrycie głowy dostosowane do panujących na dworze warunków: w chłodniejsze dni bawełnianą czapeczką chroniącą czoło i uszy, w cieplejsze czapeczkę z rondem (chroni zarówno twarz, w tym oczy, i częściowo kark) lub przynajmniej z daszkiem. Na przełomie zimy i wiosny świetnym rozwiązaniem na spacer są „uszatki”, czyli czapki, których nauszniki można zawiązać...