Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
życzenia na pierwszy dzień wiosny
Adobe Stock/famveldman, Zamurovic Brothers
Gry i zabawy

Życzenia na pierwszy dzień wiosny: wierszyki, kartki i obrazki

Życzenia na pierwszy dzień wiosny to miły zwyczaj. Warto uczcić tę radosną porę roku ozdobną kartką i wierszykiem, który pomoże dziecku zrozumieć, jak przyroda budzi się do życia po zimie. Proponujemy wesołe życzenia i obrazki do druku na pierwszy dzień wiosny.

Życzenia na pierwszy dzień wiosny można złożyć najbliższym: wysłać okolicznościową kartkę albo wiadomość. Polecamy też życzenia dla dzieci w formie zabawnych wierszyków. Obrazki na pierwszy dzień wiosny warto wydrukować, by wspólnie świętować nadejście cieplejszych miesięcy. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca, ale życzenia i kartki przygotujcie wcześniej.

Życzenia na pierwszy dzień wiosny:

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Krótkie życzenia na wiosnę

Proste i krótkie życzenia z okazji pierwszego dnia wiosny, podobnie jak przysłowia o wiośnie, miło się kojarzą i niosą radość. Nadają się dla rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu:

  • „Z okazji pierwszego dnia wiosny życzymy nieustannego zachwytu nad pięknem przyrody. Oby lody szybko stopniały, a nasze serca cieszyły się ciepłem i miłością”.
  • „Wraz z nadlatującymi bocianami ślemy wam moc najserdeczniejszych życzeń: ciepła, uśmiechów i nadziei na dobrą przyszłość”.
  • „Wiosna to radość, którą chcemy się z wami podzielić! Niech lody skruszeją, ptaki śpiewają, a słońce ogrzewa wasze serca!”.

Wierszyki na pierwszy dzień wiosny

Na pierwszy dzień wiosny można zrobić marzannę albo wysłać znajomym radosny wierszyk. Życzenia na wiosnę w formie wesołych rymowanek to dobry sposób na wywołanie uśmiechów na twarzach bliskich oraz dzieci:

Leciutki wietrzyk wiosenny
Obłoczek jasny, promienny
Zieloność trawy soczysta
I woda czysta, przejrzysta
Śpiew ptaków w górze pod niebem
I pole pachnące chlebem
Piosenka w dal płynie radosna
– To wiosna!

***

Śnieg topnieje, trawa rośnie,
wiosna wita nas radośnie,
słonko grzeje, bocian spieszy
gniazdo wić w wysokiej wieży,
Życzę ci pięknej pogody,
pójdziemy razem na lody?

***

„Wreszcie doczekaliśmy się wiosny”
– to slogan tak radosny,
gdy do życia budzi się przyroda,
a każdego dnia w domu szkoda.

***

Jeszcze brzydko jeszcze szaro,
stosy chrustu rozsypane,
bażant skacze po gałęziach za nim drugi, trzeci, czwarty...
Krokus główkę w górę wznosi, pije słońce, chwyta wiatr,
rankiem niebo ziemię rosi, wiosna idzie – chyba tak...

Kartki na pierwszy dzień wiosny

Życzenia na pierwszy dzień wiosny napiszcie na wydrukowanej kartce. Możecie je ozdobić wspólnie z dzieckiem albo przygotować obrazki według własnego pomysłu.

Kliknij w obrazek, aby wydrukować kartkę na wiosnę.

kartki na dzien wiosny
Adobe Stock/lisima

dzien wiosny kartka
Adobe Stock/Zamurovic Brothers

pierwszy dzien wiosny kartka
Adobe Stock/milushka

 

Zobacz też:

przesilenie wiosenne objawy
Adobe Stock
Mama
Objawy przesilenia wiosennego. Jak walczyć i wygrać z przesileniem wiosennym?
Objawy przesilenia wiosennego mogą być bardzo różne. Nie zawsze występuje ich pełen zestaw. Najczęściej odczuwane są niekorzystne zmiany samopoczucia.

Objawy przesilenia wiosennego pojawiają się najczęściej w marcu i kwietniu. Zmęczony zimą organizm zaczyna wtedy wysyłać sygnały świadczące o tym, że potrzebuje wypoczynku i spokoju. To dobry moment na wzięcie kilku dni urlopu, zwolnienie obrotów i zadbanie o komfort, nie tylko psychiczny. Spis treści : Objawy przesilenia wiosennego Przyczyny wiosennego zmęczenia Jak zwalczyć objawy przesilenia wiosennego Objawy przesilenia wiosennego Pojawiają się wraz z pierwszymi oznakami wiosny, lecz wcale nie są miłe tak jak one... Najczęstsze objawy przesilenia wiosennego to: nadmierna senność, uczucie znużenia, częste ziewanie, osłabienie koncentracji, brak chęci do działania, obniżony nastrój, osłabiona pamięć, kurcze mięśni, wypadanie włosów, zaburzenia apetytu, kołatanie serca, osłabiona odporność, bóle lub/i zawroty głowy, zwiększona wrażliwość na zmiany temperatury. Przyczyny wiosennego zmęczenia Złe samopoczucie i fizyczne objawy przesilenia wiosennego są skutkiem niedoboru witamin , które organizm pobiera z pokarmu oraz niedoboru witaminy D , która powstaje w ciele pod wpływem światła słonecznego. Dobremu samopoczuciu nie sprzyja też mniejsza ilość aktywności fizycznej – zimą nie chce nam się często ruszać na świeżym powietrzu. Objawy wiosennego przesilenia mogą nasilać się za sprawą zmiany czasu na letni . W ostatni weekend marca przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, co oznacza, że w kolejnych dniach możemy budzić się niewyspani i rozkojarzeni.  Jak zwalczyć objawy przesilenia wiosennego Najkrócej mówiąc, trzeba zlikwidować przyczyny wiosennego zmęczenia. W związku z tym należy zadbać o zdrowe żywienie i ewentualnie wspomóc się suplementami diety. Co brać na wiosenne przesilenie? Zanim sięgniesz po jakieś...

wyprawka dla noworodka wiosna
Adobe Stock/kolaż Weronika Zagojska
Noworodek
Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)
Wiosenna wyprawka dla noworodka powinna być dobrze przemyślana. Wiosna to kapryśna pora roku, więc dla noworodka urodzonego w kwietniu czy w maju warto z rozwagą przygotować rzeczy do szpitala oraz ubranka. Nie zapomnij, by w wiosennej wyprawce umieścić kombinezon i body na lato. W kompletowaniu wyprawki na wiosnę przyda ci się nasza lista do druku.

Wyprawka dla noworodka na wiosnę to komplet ubranek, rzeczy do wózka i kosmetyki. Lista z wyprawką dla noworodka na wiosnę może wydawać się długa i skomplikowana, ale to tylko pozory. Choć wiosna bywa zarówno piękna, ciepła, słoneczna, jak i deszczowa i chłodna, ubieranie noworodka na cebulkę sprawi, że będzie czuł się świetnie w każdej temperaturze. Sekret mądrego kompletowania wiosennej wyprawki to takie dobranie ubranek dla noworodka, by dało się z nich komponować praktyczne zestawy. Oto pełna lista rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka urodzonego w kwietniu, maju i czerwcu. Wyprawka dla noworodka na wiosnę: Jakie rzeczy kupić dla noworodka na wiosnę? Jakie ubranka dla noworodka na wiosnę? Co do wózka dla noworodka na wiosnę? Kosmetyki dla noworodka na wiosnę Wyprawka na wiosnę: lista do druku Wyprawka dla noworodka na wiosnę: co kupić? Wiosenna wyprawka dla noworodka musi zawierać zestawy podstawowych ubranek, jak body z krótkim i długim rękawem, r ampersy, cienkie i grubsze p ajacyki oraz śpioszki i półśpioszki. Ponieważ wiosną bywa chłodno, nie można zapomnieć o sweterkach i bluzie (bez kaptura). Mimo rosnącej temperatury noworodka wiosną będziesz ubierać ciepło, przydadzą się więc grubsze skarpetki, czapeczki i kocyk. Na zmienną pogodę polecamy także cienki kombinezon i flanelowe pieluszki do przykrycia. Wiosenna wyprawka dla noworodka − lista dodatkowa: przewiewny wózek; moskitiera do wózka i łóżeczka; pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka ; preparat na owady i kleszcze; krem nawilżający do buzi. Jakie ubranka dla noworodka na wiosnę? Dla noworodka urodzonego w kwietniu i w maju koniecznie kup zarówno lżejsze, jak i cieplejsze ubranka, by przygotować się na zmienną wiosenną pogodę: Body  – czyli jednoczęściowe ubranko...

jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Adobe Stock
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Niemowlę wiosną ubieraj tak, by nie zmarzło, ale też by się nie przegrzało. Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne, o ile będziesz zakładać dziecku jedną warstwę ubrań więcej niż sobie. Dotyczy to także ubierania wiosną noworodka. Ale uwaga, zasada „plus 1 warstwa” nie zawsze obowiązuje, a zakładanie czapki na spacer w kwietniu i maju czasami jest konieczne.

Jak ubierać niemowlę wiosną? Może to nastręczać problemów: z jednej strony wczesna wiosna to już nie czas zimowych kombinezonów, z drugiej wciąż łatwo o wychłodzenie. Pewnie obawiasz się też przegrzania noworodka lub kilkumiesięcznego niemowlaka, zwłaszcza w kwietniu i maju, gdy temperatura sięga nawet 20 stopni. Jeśli masz problem z dobraniem wiosennych ubranek, sprawdź naszą listę, która pozwoli sprytnie ubrać niemowlę na spacer wiosną. O rady zapytałyśmy pediatrę, dr Joannę Teisseyre, która prowadzi gabinet pediatryczny w Warszawie. Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną? Na spacer wczesną wiosną ubierz niemowlę na cebulkę, czyli warstwowo. To najlepszy sposób, by móc reagować na wszelkie zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Główna zasada ubierania na spacer jest taka: dziecko, które spaceruje w wózku (leży lub siedzi), należy ubrać w jedną warstwę więcej niż siebie (o ile oczywiście ty jesteś ubrana odpowiednio do pogody i nie jest ci ani za zimno, ani za ciepło). Ważne: punktem odniesienia powinno być twoje ubranie, w którym czujesz się komfortowo. Oznacza to, że jeśli masz na sobie lekką kurtkę albo bluzę, a pod spodem t-shirt, nie zakładaj dziecku kurtki puchowej (tylko raczej pod jego bluzę i koszulkę dołóż dodatkowy podkoszulek). Uwaga, kocyk, którym przykrywasz dziecko w wózku, to także dodatkowa warstwa ubrania! Czy niemowlę wiosną musi nosić czapkę? Wiosną, jeśli temperatura odczuwalna nie przekracza 15 st. C , niemowlak musi mieć nakrycie głowy dostosowane do panujących na dworze warunków: w chłodniejsze dni bawełnianą czapeczką chroniącą czoło i uszy, w cieplejsze czapeczkę z rondem (chroni zarówno twarz, w tym oczy, i częściowo kark) lub przynajmniej z daszkiem. ​Na przełomie zimy i wiosny świetnym rozwiązaniem na spacer są „uszatki”, czyli czapki, których nauszniki można zawiązać...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz