Maleństwo po przyjściu na świat jest bardzo delikatne. Biorąc go na ręce wszyscy uważają, by tej kruchej dziecinie nie stała się żadna krzywda. W jaki sposób ochronić noworodka, który czasami musi zmierzyć się z jesienną aurą? Przyda się kilka elementów wyprawki, które pomogą zadbać o jego komfort termiczny i otulą ciepłem.

Reklama

Czego nie może zabraknąć w szafie noworodka jesienią? 5 must have

Chociaż jesień kojarzy nam się głównie ze spadkiem temperatury i pogorszeniem pogody, to warto mieć na uwadze, że w szafie noworodka przydadzą się również ubranka przydatne latem, czyli te z krótkim rękawem. Będą one świetną bazą pod cieplejszą odzież, która pomoże ubrać noworodka warstwowo, czyli na tzw. cebulkę.

Tym samy, gdy dziecko urodzi się jesienią, wyprawkę należy wyposażyć w ubranka, które stanowią bazę i są te same o każdej porze roku. Wśród nich znajdują się zwykle ubrania takie jak: body (najlepiej kilka par), pajacyk (ok. 4-6 szt.), śpioszki i półśpioszki (również kilka par), skarpetki, otulacz i kocyk.

Na jesień dodatkowo do niej dodać:

  • grubsze spodenki,
  • bluzę/sweterek,
  • grubszą czapeczkę i rękawiczki,
  • kombinezon z kapturem i wygodnym zapięciem
  • i śpiworek do wózka.

Wyprawka noworodka: Co jeszcze sprawdzi się podczas jesiennych spacerów?

Oprócz ciepłych ubrań, które ochronią noworodka podczas wyjść na zewnątrz, w okresie jesień-zima przyda się także ciepły wózek oraz folia przeciwdeszczowa do wózka. Dzięki nim żadna pogoda nie będzie wam straszna, a doskonale wiemy, że może ona skutecznie zniechęcić do codziennych spacerów.

Zobacz także
Reklama

W wyprawce o tej porze roku warto mieć także fotelik z daszkiem – on także sprawdzi się podczas kapryśnej pogody. Wychodząc na zewnątrz pamiętaj także, by noworodek miał na buzi warstwę ochronną kremu idealnego na chłód i wiatr. Teraz już droga wolna – jesteście przygotowani na jesienny spacer.

Reklama
Reklama
Reklama