Fisher-Price®
Fisher-Price®
Rozwój

Mały kibic: jak może wygrać Mistrzostwa Świata (w piłce i rozwoju!)

Czas na naukę pełną zabawy i piłkarskich emocji! Odkryj Wesołą piłką nożną od Fisher-Price®, która ucieszy Twojego malucha piosenkami, dźwiękami i nie tylko!

Nie ulega wątpliwości, że sport wymaga pracy i poświęceń nie tylko od tego, który trenuje, ale i od jego rodziny. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co zrobić, żeby wychować dziecko na mistrza? Choć u małego dziecka trudno jest zmierzyć talent, można go rozwijać za pomocą odpowiednich narzędzi – np. poprzez zabawę.

Czego uczą się dzieci uprawiając sport?

Zabawa z piłką to świetny sposób dla dzieci, aby zużyć swoją energię na zewnątrz, uwolnić odrobinę endorfin i utrzymać dobrą kondycję. To również doskonały sposób na naukę zręczności oraz poznawania swoich możliwości. W przyszłości może to zainspirować młodego człowieka do prowadzenia aktywnego trybu życia.  Niektóre dyscypliny uprawia się indywidualnie, co wzmacnia w dziecku poczucie, że tylko dzięki własnej pracy i treningom może osiągnąć naprawdę wiele. Natomiast sporty zespołowe pomagają dziecku uczyć się pracy w grupie oraz odpowiedzialności za innych. Dlatego warto zachęcać dziecko do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma rozwijania nowych umiejętności, które mogą przydać się w dorosłym życiu.

Fisher-Price®
Fisher-Price®

Trening czyni mistrza!

Ćwiczenie czyni mistrza – dorośli to wiedzą, a dzieci muszą tę wiedzę dopiero przyswoić. Nie można być dobrym w sporcie, jeżeli się nie ćwiczy. Wrodzony talent może pomóc w byciu naprawdę świetnym zawodnikiem, ale nie zastąpi regularnego ćwiczenia. Jeśli chcesz zachęcić malucha do sportu, przy okazji wspierając jego ogólny rozwój, wybierz dla niego Wesołą piłkę nożną od Fisher-Price®. Jest to zabawka z serii "Ucz się i śmiej", która dostarcza dzieciom wiele radości podczas prawdziwej dawki nauki.

Fisher-Price®
Fisher-Price®

Gdy Twój mały sportowiec naciśnie buzię piłki, potrząśnie nią lub potoczy po podłodze, usłyszy radosne piosenki i wypowiedzi na temat kolorów, liczenia, wspólnej zabawy z innymi i nie tylko. Maluchy będą z radością raczkować za tą wesołą pluszową zabawką! Dzięki niej szkrab rozwinie sprawność ruchową oraz zdolności manualne, które będzie mógł wykorzystać w prawdziwym sporcie, gdy dorośnie. Twoja pociecha będzie mogła trenować swoje małe mięśnie, siadając przed piłką i trącając ją, a następnie tocząc ją przed sobą i raczkując za nią. Ponadto zabawka zachęca do odgrywania pierwszych ról – maluch może zaprosić do zabawy swoich przyjaciół i wspólnie z nimi udawać, że bierze udział w futbolowym meczu. Jeżeli twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, zabawa z użyciem piłki to najlepsza rzecz, jaką można wykorzystać. Wybierz Wesołą piłkę nożną od Fisher-Price® i obserwuj, jak rośnie Twój mały mistrz!
 

Fisher-Price®
Fisher-Price®


Więcej: Fisher-Price®

mecz piłki nożnej
fotolia.com
Gry i zabawy
Czego dzieci się uczą, gdy uprawiają sport? Sprawdź!
Chętnie zapisujemy przedszkolaki na basen, tenis, piłkę nożną i taniec. Chcemy, żeby zapoznały się z daną dyscypliną sportu i posiadły inne cenne umiejętności. Zobacz, jakie!

Mało kogo dziwi dzisiaj widok 4-latka w stroju do judo albo innego malucha w uprzęży do wspinaczki. Tak żyjemy i włączamy dzieci we własne pasje albo przynajmniej staramy się, żeby nasze dzieci miały więcej możliwości niż my w ich wieku. Bo sport to nie tylko ćwiczenie mięśni. To cała kultura bycia zdrowym i aktywnym. A także bezcenna szkoła charakteru, która zaprocentuje w dalszym życiu.  Sport uczy dzieci zdrowej rywalizacji Bycie dobrym w sporcie jest jednym z najważniejszych elementów działania drużyny sportowej. Ta umiejętność jest ważna także poza kortem czy boiskiem. Konkurencja w szkołach i pracy jest bardzo realna. Niektóre dzieci mają gen wygrywania z wdziękiem i pokorą, ale sport to nie tylko sukcesy. W drużynie mogą na ulgowych zasadach przećwiczyć zarówno zwycięstwa, jak i porażki.  Sport uczy dzieci współpracy Choć niektóre dyscypliny uprawia się indywidualnie, sporty zespołowe pomogą dziecku nauczyć się odpowiedzialności za innych. Poprzez sporty zespołowe dzieciaki zdają sobie sprawę, że są częścią jakiejś grupy i że wysiłki każdego poszczególnego jej członka się sumują. Ich prywatne lepsze lub gorsze momenty mogą zaowocować zwycięstwem lub porażką całej drużyny.  Sport uczy dzieci przestrzegania zasad Każda gra odbywa się według swojego własnego zestawu reguł, a każde dziecko w niej uczestniczące musi znać, zrozumieć i przestrzegać tych zasad. Inaczej nie ma szans na sukces. Nauka reguł piłki nożnej czy koszykówki to coś więcej niż zapamiętanie, który to spalony. To także nauka cierpliwości i uczciwości.  Sport uczy dzieci komunikacji Kiedy na boisku szukasz kogoś, do kogo możesz podać piłkę, musisz polegać na swojej drużynie i się z nią porozumiewać. Komunikacja zarówno werbalna, jak i niewerbalna, to ogromna część życia, nie tylko sportu. Dzieciaki grając na boisku, mogą nauczyć...

Dieta dla małego piłkarza
Adobe Stock
Żywienie
Dieta młodego piłkarza powinna być różnorodna i kolorowa! Czym karmić małego sportowca?
Twój syn pokochał piłkę nożną i marzy o tym, by zostać sportowcem? Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta młodego piłkarza i zacznij mu kibicować!

Wielu chłopców kocha piłkę nożną. Często już w przedszkolu zarażają się futbolową pasją – od taty, dziadka lub kolegów. Zbierają karty piłkarskie, nie chcą zdejmować stroju ulubionej drużyny, oglądają mecze. Jeśli twój syn nie rozstaje się z piłką do gry „w nogę” i zamęcza cię, że chce trenować piłkę nożną, a w przyszłości zostać piłkarzem, masz w domu właśnie opisany wyżej egzemplarz. A może twój syn już chodzi do przedszkola lub szkółki piłkarskiej i trenuje piłkę nożną? Jeśli tak, być może zastanawiasz się, czy powinnaś coś zmienić w jego diecie, by zdrowo się rozwijał i nie tracił sił?  Dieta małego piłkarza – co powinno się w niej znaleźć? Jeśli chcesz realizować piłkarskie pasje swojego syna, już na początku powinnaś zadbać o to, by jego nawyki żywieniowe były odpowiednie. Nie oznacza to, że dziecko trenujące piłkę nożną raz lub dwa razy w tygodniu musi mieć dietę taką jak dorosły, zawodowy piłkarz, ale warto wiedzieć, jak powinien się odżywiać, żeby mieć siłę na treningi i mecze. Ważne jest śniadanie i to, by dziecko zjadło posiłek na 3-3,5 godziny przed meczem. U dziecka aktywnego fizycznie wzrasta też zapotrzebowanie na białko (wynosi ono do 2 g na kg masy ciała). Twój syn powinien jeść mięso (lub jego wegetariański, wysokobiałkowy zamiennik, np. tofu), nabiał, warzywa strączkowe i jajka. Pamiętaj też o pożywnej kolacji dla syna: „W takim idealnym rozpisaniu przez Instytut Żywności i Żywienia kolacja powinna stanowić nawet 20 proc. całodziennej energii” – mówi nam Wojciech Zep, ekspert prowadzący warsztaty w Electrolux Taste Center.   Czytaj też: Reprezentacja Polski w piłce nożnej na Euro 2021: ciekawostki i sensacje Dieta małego piłkarza: jadłospis Nie masz pomysłu na dania dla małego piłkarza? Sprawdź nasze propozycje. Są pyszne, zdrowe i nie...

Fisher-Price®
Fisher-Price®
Rozwój
Co zrobić, aby dziecko nie bało się wizyt u lekarza?
Bywają maluchy, u których wizyta u lekarza budzi ogromny niepokój. W jaki sposób można przekonać dziecko, że to nic strasznego?

var _gde_opgnklikcm = new Image(1,1); _gde_opgnklikcm.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJtFZFyFoRePj2Rn_Q9Mlpcg33NUTWOwyX4JLgzG0CD.07/stparam=opgnklikcm/fastid=mopqcmrlbtznuilfzolwyllyxaoc'; Najlepiej zaproponować maluchowi taką formę zabawy, która oswoi go z tematem budzącym wątpliwości. Ponieważ małe dzieci uwielbiają wcielać się w różne zawody i udawać dorosłych, wystarczy zaproponować maluchowi zabawę w wizytę u lekarza. Szkrab będzie mógł leczyć swoich pacjentów, a dzięki wesołej zabawie poczuje się komfortowo przez nadchodzącą wizytą u prawdziwego lekarza. Aby maluch nie bał się białego fartucha… Jeżeli szukasz sposobu, aby twoje dziecko oswoiło się z wizytami w placówkach medycznych, zaproponuj mu zabawę ze Szczeniaczkiem u lekarza od Fisher-Price®. Będzie to zdrowa dawka nauki i radosnej zabawy dla Twojego małego doktora! Zabawka posiada wbudowaną technologię „Poziomy nauki” , dzięki czemu może być dopasowana do wieku dziecka. Podczas słuchania radosnych piosenek i wypowiedzi twoje dziecko zapomni o strachu przed wizytą u lekarza. Zestaw składa się czerwonej walizeczki , w której znajdują się przyrządy medyczne takie jak strzykawka czy przyrząd do badania ucha. Oprócz tego w walizce jest również kolorowy Szczeniaczek, którego twój maluch może zaprosić na wizytę lekarską. Na poszczególnych częściach ciała pieska znajdują się przyciski. Podczas zabawy ze Szczeniaczkiem twoje dziecko będzie mogło odgrywać pierwsze role. Dzięki temu, że Szczeniaczek mówi w języku polskim , twoje dziecko błyskawicznie zapamięta nowo poznane słówka i sam również nauczy się je wymawiać. Zabawa w wizytę u lekarza Podczas badania Szczeniaczka maluch usłyszy radosne piosenki i wypowiedzi na temat nazw części ciała czy kolorów, a także angielskie słówka i nie tylko! Wesołe piosenki...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz