Marko - otulacz Love to Dream
materiały prasowe
Rozwój

Otulanie na dobranoc – hit czy kit? Poznaj 8 zalet otulaczy

Otulony bobas czuje się bezpieczniej, dzięki czemu szybciej się uspokaja i zasypia. Dlaczego jeszcze warto stosować otulacze? W czym tkwi ich sekret i co sprawia, że maluszki śpią w nich lepiej i dłużej? Odpowiadamy!

Niemowlęta uwielbiają być przytulane, lubią dotyk rodzica, który sprawia, że czują się dobrze i bezpiecznie. Aby doświadczały tego również podczas snu, warto zdecydować się na otulacz. To właśnie otulanie jest świetnym sposobem na bezpieczny i długi sen dla maluszka, a co za tym idzie, również dla całej rodziny. Otulacze są obecnie bardzo często wykorzystywane w opiece nad niemowlęciem – dowiedz się, jakie mają atuty i dlaczego są tak popularne!

Dlaczego warto otulać maluszka? Oto 8 zalet otulaczy:

1. Jak w brzuchu mamy!

Maluszek, który niedawno przyszedł na świat, ma trudności w odnalezieniu się w nowej przestrzeni. W brzuchu mamy było dosyć ciasno, pod koniec ciąży bobas praktycznie nie mógł ruszać nóżkami i rączkami – i chociaż nie są to wymarzone warunki, to jednak dają poczucie bezpieczeństwa. Tym samym, aby dziecko mogło samodzielnie się wyciszyć i zasnąć, warto wykorzystać otulacz, który pozwoli dziecku dłużej czuć się jak w bezpiecznym brzuchu mamy.

2. Skuteczny sposób na samouspokojenie

Wybierając otulacz, zdecyduj się na taki, który umożliwi dziecku spanie w naturalnej pozycji – z rączkami w górze. Dzięki temu maluszek będzie mógł ssać palce lub pocierać policzki, co niemowlęta robią w celu samouspokojenia.

3. Lepszy sen dziecka

Badania medyczne dowodzą, że maluszek, który jest zdolny do samouspokojenia, śpi lepiej. Tym samym niewątpliwą zaletą otulania jest to, że niemowlęta śpią dłużej, a tym samym cała rodzina może liczyć na więcej snu. Ponadto otulacz to również świetny sposób na uspokojenie odruchów Moro, dzięki niemu dziecko wybudza się rzadziej.

4. Nie wymaga skomplikowanego owijania

Otulacze to ciepłe, przytulne „ubranka”, w które bardzo łatwo i szybko można ubrać dziecko. Te najlepsze posiadają zamki, które są nie tylko proste w użytkowaniu, ale jeśli dodatkowo posiadają dwukierunkowy zamek, ułatwiają np. zmianę pieluszki w nocy.

Marko - otulacz Love to Dream
materiały prasowe

5. Zmniejsza ryzyko SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej)

Otulacz świetnie zastępuje kocyk czy kołderkę, tym samym nie ma konieczności dodatkowego przykrywania dziecka. Zmniejsza to również ryzyko, że dziecko wsunie się pod materiał bądź nakryje nim główkę. Ponadto otulanie redukuje ryzyko przypadkowego przeturlania.

6. Idealne dla wcześniaków

Jeśli maluszek urodził się przedwcześnie, warto wiedzieć, że korzystanie z otulacza pomoże mu szybciej osiągnąć właściwe napięcie mięśniowe i lepszą koordynację ruchową.

7. Świetne na kolkę niemowlęcą

Ból brzuszka często towarzyszy maluchom po 4. miesiącu życia. Otulacz delikatnie uciska ciałko maluszka, dzięki czemu daje uczucie masowania i przynosi dziecku ulgę.

8. Pozwala ruszać nóżkami

Aby nie spowodować uszkodzenia stawów maluszka, należy pamiętać, by mógł spać w naturalnej pozycji, czyli takiej z ugiętymi nóżkami. Jest to szczególnie istotne u dzieci zagrożonych dysplazją bioder, gdyż nawet ich jednorazowe wyprostowanie może uszkodzić stawy. Wybierając otulacz, należy zdecydować się na taki, który umożliwia nóżkom zginać się naturalnie (najlepiej certyfikowany).

Otulacz Love To Dream
Marko

Chcesz, by twoje dziecko spało jeszcze lepiej? Poznaj 3-etapowy system snu (od urodzenia do 3 lat)

ETAP 1: Otulanie

Dla dzieci w wieku 0-4 miesiące sprawdzi się otulacz Swaddle UP™ Love to Dream.  W przeciwieństwie do tradycyjnych otulaczy, które utrzymują ramiona dziecka z boku ciała lub przy klatce piersiowej, unikalny kształt otulacza Swaddle UP™ Love to Dream został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Maluszek może spać z rączkami w górze, tym samym dzięki dotykaniu nimi twarzy, może samodzielnie się uspokoić.
Ponadto w ofercie marki znajduje się również otulacz do użycia z ortezą stawu biodrowego, który został specjalnie zaprojektowany dla dzieci leczonych na dysplazję stawu biodrowego.

ETAP 2: Przejściowy

Gdy maluszek rośnie i zyskuje nowe umiejętności takie jak np. przewracanie się na brzuszek, przychodzi czas na zmiany. Około 2-4 miesiąca życia warto pomyśleć o zmianie otulacza Swaddle UP™ Love to Dream na otulacz przejściowy Swaddle Up™ 50/50 lub piżamkę przejściową 50/50 Swaddle UP™ (w ofercie również otulacz przejściowy do użycia z ortezą stawu biodrowego, który został specjalnie zaprojektowany dla dzieci leczonych na dysplazję stawu biodrowego). Dzięki nim stopniowo oswoisz niemowlę ze spaniem w pozycji niewymagającej otulania. Jak mu to ułatwić? To proste!

Love to Dream
Love to Dream

Gdy maluszek zaczyna przewracać się na brzuszek, odepnij jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później odepnij drugie skrzydełko, uwalniając drugą rączkę. To najprostsze rozwiązanie, które w łatwy sposób umożliwi przejście od otulania do uwolnienia rączek – nie zaburzając przy tym cennego rytmu snu. Z kolei w piżamce wystarczy zamienić na rękawki dla łatwiejszego przestawienia się do spania ze swobodnymi rękami.

WAŻNE: Otulacze dobieramy na podstawie masy ciała i wzrostu dziecka. Możemy też wybrać otulacz ze względu na grubość materiału, dopasowując go do temperatury pomieszczenia.

ETAP 3: Niezależny sen

Aby maluszkowi, który jest już coraz bardziej samodzielny, zapewnić komfort podczas snu, warto wyposażyć go w ciepłą piżamkę Sleep Suit™ z nogawkami i wbudowanym pikowanym kocykiem. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które zawsze są w ruchu. Sprawdzi się również śpiworek Sleep Bag™ z wszytym pikowanym kocykiem – dla dzieci, które uwielbiają obszerne kocyki.

Piżamka Love To Dream
Marko

Inne rozwiązanie na dobry sen to… śpioszki dziecięce! Śpioszki Love To Dream™ zostały zaprojektowane z myślą o całodziennym komforcie podczas snu i zabawy. Na rękawkach posiadają wywijane mankiety, które pomagają uniknąć zadrapań i utrzymać dłonie w cieple. Na stopach śpioszków są antypoślizgowe wypustki, które pomagają zmniejszyć ryzyko poślizgnięć i upadków. Dwukierunkowy zamek (od kostki do podbródka) ułatwia zakładanie śpioszków i zmianę pieluszki, jak również posiada materiałowe zabezpieczenie w celu ochrony skóry dziecka. Dostępne są w 5 rozmiarach: XS, 0-3 m, 3-6 m, 6-12 m, 12-18 m.

Śpioszki Love To Dream
Marko

Świetnym rozwiązaniem będzie również piżama dziecięca Love to Dream dla starszaków. Oddzielna góra i dół sprawiają, że ten zestaw jest idealny dla dzieci, które uczą się samodzielnego korzystania z toalety lub lubią się same ubierać.
 
 
Materiał powstał we współpracy z Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA