Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
starania o dziecko, Anna Bodziak, prawdziwe historie
Archiwum domowe Anna Bodziak
Problemy z zajściem w ciążę

Prawdziwe historie: czekaliśmy na nasz cud 12 lat!

Każdy kolejny rok starań o dziecko może sprawić, że u kobiety i mężczyzny narasta frustracja, a w związku coraz częściej pojawiają się konflikty. Jak temu zaradzić? Jak wytrwać i próbować dalej zajść w ciążę? Poznaj historię Anny.

Pierwszego dnia stycznia 2015 roku nie zapomnimy do końca życia. To dzień, w którym po 12 latach starań o dziecko, urodziła się nasza upragniona córeczka.

Badanie płodności

Okres oczekiwania wypełniony był przeróżnymi badaniami, spotkaniami z lekarzami i zapewnieniami, że oboje jesteśmy zdrowi i pozostaje nam w spokoju czekać na dziecko... Po trzech latach zwątpiliśmy i znów udaliśmy się wraz z mężem do lekarza, który przeprowadził szereg szczegółowych badań, które potwierdziły, że jesteśmy zdolni do tego, aby posiadać dziecko. Wbrew pozorom, ta diagnoza wcale nas nie ucieszyła. Do tego czasu wszystkie znajome pary były już szczęśliwymi posiadaczami małej kruszynki... Tylko nie my.
Poznaj: Rodzaje badań nasienia

Kryzys w związku

Przez brak ciąży zaczęliśmy się coraz bardziej kłócić i po cichu obwiniać za zaistniałą sytuację. Były to bardzo ciężkie lata, okupione nerwami, płaczem. Czułam, że coraz bardziej oddalamy się od siebie. Każda nasza rozmowa kończyła się kłótnią. Jeszcze trochę, a być może doszłoby do naszego rozstania.

Wynik testu ciążowego

Los jednak dał nam szansę. W marcu 2014 roku wreszcie na teście ciążowym zobaczyłam dwie kreski. Wprost nie mogłam w to uwierzyć. Zrobiłam jeszcze trzy testy, które również potwierdziły zapłodnienie. Potem była wizyta u lekarza i skierowanie na badania prenatalne, bo ciąża po trzydziestce, to większe ryzyko chorób u maleństwa. Znów pojawił się stres i obawy, czy wszystko będzie dobrze.
Poznaj: Rodzaje testów ciążowych

Długo wyczekiwana ciąża

Z każdym dniem czułam się coraz lepiej. Ciążę znosiłam rewelacyjnie. Miałam nawet takie myśli, że to rodzaj wyróżnienia, coś szczególnego i wyjątkowego, co spotkało akurat mnie. Wreszcie i mnie...
Około 7. miesiąca ciąży podczas kontrolnej wizyty u ginekologa usłyszałam, że dziecko jest owinięte pępowiną. Lekarz powiedział: „Proszę się zgłaszać co drugi dzień na badanie KTG, pani dziecko ma pętlę na szyi". Byłam przerażona i zestresowana. Bardzo uważałam na siebie, przychodziłam na badania i drżałam o to maleństwo z całych sił. Wreszcie nadszedł 31 grudnia – dzień porodu. Odeszły mi wody. Pojechaliśmy do szpitala, gdzie zostałam przyjęta i skierowana na salę porodową. I tu czekał mnie kolejny stres. Nie miałam rozwarcia. Całą sylwestrową noc i cały następny dzień i spędziłam leżąc pod kroplówką, która miała pomóc w akcji porodowej. A skurczy jak nie było, tak nie było. Wieczorem podjęto decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia. Wkrótce pierwszy raz usłyszałam i zobaczyłam najbardziej wyczekaną istotkę na świecie. Nasza mała Antosia dostała 10 punktów w skali Apgar i ważyła 4,5 kg. Dziś ma ponad trzy miesiące i jest naszym prywatnym cudem. Uratowała nas przed rozstaniem i bardzo scaliła naszą rodzinę.

niemowlę, dziecko, prawdziwe historie
Archiwum domowe Anna Bodziak

fot. Archiwum domowe Anna Bodziak

Praca nadesłana przez Annę Bodziak na konkurs: Udało się! Jesteśmy rodzicami!

Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej? Po ilu dniach?

płacz, smutek, smutna kobieta
Adobe Stock
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: Jak tu nie wierzyć w cuda?!
Gdy lekarz powiedział, że serduszko mojego dziecka nie bije, czułam się tak, jakby ktoś wbił mi nóż w serce. Straciłam nadzieję, ale cuda przecież się zdarzają. Przeczytaj historię Joanny.

Mam na imię Joanna, mój mąż to Artur. Jesteśmy rodzicami dwójki kochanych dzieciaczków: Daniela (4 lata) i Lenki (prawie 2 latka), ale spodziewamy się kolejnego dziecka. I właśnie o tej ciąży chciałabym napisać, bo dla mnie jest ona prawdziwym cudem.  Jak grom z jasnego nieba Po narodzinach córki nie planowaliśmy więcej dzieci , ale los sprawił inaczej. Na początku czerwca tego roku niespodziewanie okazało się, że jestem w ciąży. Ta wiadomość była jak grom z jasnego nieba. Szok, strach i nie wiadomo, co jeszcze. Powoli jednak zaczęłam się przyzwyczajać do tej myśli, a nawet cieszyć.  Najstraszniejsze słowa, jakie słyszałam w życiu Poszłam na wizytę do lekarza. Nagle usłyszałam: „Przykro mi, ale ciąża się zatrzymała . Serduszko nie bije”. To były najstraszniejsze słowa, jakie usłyszałam w życiu. Poczułam się tak, jakby ktoś wbił mi nóż w serce. Nie mogłam się z tym pogodzić. Nie wierzyłam w to… Ogromna pustka W urodziny męża, 17 lipca, miałam zabieg łyżeczkowania macicy. Nie zapomnę tego do końca życia, ale trzeba żyć dalej. Czeka na mnie w domu dwójka cudownych dzieciaków. Dla nich muszę być silna, ale nie jest to łatwe. Gdy nikt nie widział, płakałam po kątach . Czułam ogromną pustkę. Jak tu nie wierzyć w cuda?! Wychodząc ze szpitala dostałam odpowiednie zalecenia, wyjaśnienia i zapewnienia, że jeszcze kiedyś zostanę mamą. Po dwóch miesiącach poszłam do lekarza, bo nie miałam miesiączki. Opowiedziałam mu o wydarzeniach sprzed kilku miesięcy. Dokładnie mnie zbadał, zrobił badanie USG. To, co zobaczyłam i usłyszałam, doprowadziło mnie do łez. „Jest pani w ciąży” – powiedział lekarz. Bicie serduszka mojego dziecka to najpiękniejsza muzyka dla moich uszu. Z radości chciałam skakać do nieba, zadzwonić do wszystkich na świecie. Krzyczeć, by każdy usłyszał o moim cudzie. ...

Wyjazd w góry w ciąży
AdobeStock
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: Nigdy nie żałuj, że będziesz mamą
Mój partner nie chciał mieć dzieci. Długo go przekonywałam, w końcu wzięłam sprawy w swoje ręce. Nie był zachwycony, gdy dowiedział się, że zostanie ojcem. Czy zmienił zdanie? Przeczytaj historię Magdy.

Mój partner nie chciał mieć dzieci . W ogóle nie brał pod uwagę, że kiedykolwiek zostanie ojcem. Bał się obowiązku i odpowiedzialności z tym związanych. Pytał, co będzie, gdy dziecko urodzi się chore lub niesprawne. Zapewniał, że nie będzie potrafił być dobrym ojcem, że nie potrafi bezwarunkowo kochać . Długo przekonywałam go, abyśmy wreszcie zostali rodzicami. W końcu postawiłam na swoim. Gdy na teście ciążowym pojawiły się dwie magiczne kreski , byłam szczęśliwa i przerażona zarazem. Jak mu to powiem? Jak zareaguje? Zostawi mnie, tak jak deklarował, czy stanie na wysokości zadania? Nie umiałam się cieszyć swoim "stanem błogosławionym", gdyż w sercu czułam strach i niepokój. Będąc w siódmym tygodniu ciąży , tuż przed pierwszą wizytą u lekarza, powiedziałam Jarkowi, że zostanie ojcem. Nie ucieszył się. Nie poszedł ze mną do przychodni, nie pytał o nic, nie chciał oglądać zdjęć. Nie przyznał się nawet w pracy - naszej wspólnej pracy.  Pierwszy trymestr ciąży W pierwszym trymestrze ciąży czułam się bardzo źle, dużo wymiotowałam i byłam osłabiona . W dodatku od mężczyzny, który kiedyś był mi bliski słyszałam tylko: "chciałaś, to masz", "i po co Ci to było". W tamtym okresie kilkakrotnie żałowałam , że wbrew tego co mówił, samowolnie podjęłam decyzję o spełnieniu swojego największego marzenia – zostaniu mamą. Nie miałam jednak wyjścia, podjętej decyzji nijak nie dało się zmienić. Trzeba było podnieść głowę do góry i nabrać wiatru w żagle, niekoniecznie dla mnie, dla dziecka, które musi czuć, że jego mama jest zdrowa , szczęśliwa i bardzo go pragnie. Postanowiłam walczyć o swoją rodzinę i cieszyć się z tego, że niedługo będzie nas więcej. Drugi trymestr ciąży Drugi trymestr ciąży był najlepszy. Ciąża prawidłowo się rozwijała , ja czułam się wspaniale i jeszcze...

test ciążowy, starania o dziecko, poronienie, prawdziwe historie, konkurs
Fotolia
Problemy z zajściem w ciążę
Prawdziwe historie: nie dostrzegłam tej drugiej kreseczki na teście
Nikt nie lubi rozczarowań. Dlatego Natalia - autorka naszej konkursowej historii, wolała nic nie planować, nie nakręcać się pozytywnymi myślami. Kiedy robiła kolejny test ciążowy, była przekonana, że znowu okaże się, że nie jest w ciąży.

Moja historia pewnie jest jak setki innych... ale jednak wyjątkowa. Mam zaledwie 18 lat. To nie jest tak, że dziecko to był kaprys. Jestem odpowiedzialna, mam narzeczonego i jestem na etapie kończenia szkoły. W zeszłym roku w marcu, zaszłam w ciążę . Byliśmy wniebowzięci! Pomimo drobnych problemów naprawdę nasze szczęście nie znało granic. Wszystko było w porządku, z wielką przyjemnością chodziłam do lekarza, dbałam o siebie, robiłam wszystko tak, jak powinnam. Mała fasoleczka rosła i rosła. Przeczytaj: 12 rad na początek ciąży Na początku ciąża przebiegała prawidłowo O ciąży dowiedzieliśmy się mniej więcej w 5. tygodniu. Od razu poszłam do ginekologa . Na USG coś już było widać :-) Początkowe badania wychodziły dobrze. Nic nie wskazywało na to, aby miało się coś złego stać. Na 14 lipca miałam wyznaczone upragnione USG , na którym mogłam wreszcie wyraźnie zobaczyć mojego dzidziusia. Byłam najszczęśliwszą kobietą na świecie. Ciut wcześniej (3 lipca) mój narzeczony obchodził urodziny. Pamiętam to jak dziś... Naszykowałam wszystko. Jako prezent chciałam podarować mu pierwsze ubranko kupione dla naszej pociechy. Niepokojące objawy Czekałam z urodzinową niespodzianką na ukochanego. Korzystając z toalety, dostrzegłam na bieliźnie dosłownie kropelkę krwi. Miałam złe przeczucie. Po konsultacji z mamą zadzwoniłam na pogotowie . Zabrano mnie na badania. Aż 4 godziny czekałam w kolejce. W końcu lekarz wykonał USG i stwierdził, że płód obumarł 6 tygodni wcześniej (a ja byłam wtedy w 12. tygodniu ciąży). Byłam przerażona , załamana, wylałam morze łez. Mimo wszystko staraliśmy się jakoś żyć. Najgorsze były te urodziny... najgorszy dzień w życiu. Zobacz: Jakie badania zrobić po poronieniu? Nowa nadzieja po stracie ciąży Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa usłyszałam, że możemy starać się o dzidziusia po pierwszej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj