Jeśli twoje dziecko bawi się klockami, a ty nie możesz się już doczekać, kiedy zagrasz z nim w jakąś grę planszową, mamy dla ciebie rozwiązanie: planszowa gra od Lego. Marka ta proponuje też dzieciakom sympatyczne gry na komputer i konsolę. Dlatego, jeśli twoja pociecha marzy o tym, by jak jej rówieśnicy, móc odpalić swoją pierwszą poważniejszą gierkę na ekranie, zabawę firmowaną Lego, możemy ci polecić z czystym sumieniem.

Reklama

Zobacz też: Prezent bez obciachu? Postaw na sprawdzone pomysły od Lego!

Gry planszowe

Wybór jest tu całkiem spory. Gry Lego najczęściej związane są z filmami dla młodszych i starszych dzieci, ale i z postaciami mitologicznymi i bajkowymi. Na rynku są więc gry, których tematyką jest Hobbit, Ninjago, Minotaur, piramida Ramzesa. Znajdziesz także gry tradycyjne jak szachy, chińczyk, czy kółko i krzyżyk. Wszystkie tego typu gry mają zwykle plansze i wszystkie elementy wykonane z tradycyjnych klocków Lego. Dodatkowo, w zależności od gry, w komplecie znajdują się karty i/lub kostka do gry. Zabawki przeznaczone są zwykle dla dzieci od 7. roku życia, jednak w warcaby czy chińczyka można grać i z młodszymi dziećmi.
Ceny gier Lego zaczynają się od 30 zł i dochodzą nawet do 500 – jeśli postanowisz kupić dziecku nową, ale taką, która jest już unikatem.

Zobacz także: 10 gier planszowych dla dzieci

Gry komputerowe i na konsole

Zwykle każda gra Lego ma wersje na peceta i na różne konsole. Większość gier bazuje na historiach i postaciach z filmów. Dziecko może wcielić się zatem w postać z Batmana, wejść w świat Władcy Pierścieni, Harrego Pottera, Iniemamocnych, Piratów z Karaibów, Indiany Jones'a, Gwiezdnych Wojen lub Jurrasic Park. Są to przede wszystkim gry zręcznościowe i przygodowe, pozbawione brutalnej przemocy. Postacie mają formę ludzików Lego. Producent sugeruje, że nadają się dla dzieci od 7. roku życia, ale bystry pięcio- czy sześciolatek też sobie z nimi poradzi. Gry Lego są w polskich wersjach językowych i nowe kosztują od 25 zł do 160 zł.
Od takich gier zaczynały przygodę z grami komputerowymi moje dzieci. Przyznam, że i ja sama wiele razy skusiłam się na taką zabawę, doceniając przy tym refleks i sprawność dzieci przy zadaniach, które dla mnie były już wyzwaniem :)

Zobacz także
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama